Rok szkolny 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 26 czerwca 2015


Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień: 26 czerwiec 2015 - zakończenie roku szkolnego, początek dwumiesięcznych wakacji. Trudno tego dnia nie znaleźć powodów do radości. Uczniowie i nauczyciele spotkali się o 9.15 w szkole, by na godzinę 9.30, razem ze sztandarem dojść na mszę świętą, która pozwoli duchowo przygotować się do wakacji. Po mszy świętej, około godziny 10.30 głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak. Szczerze dziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym roku szkolnym, podsumowała ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole. Następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody zdobyte w konkursach. Tego dnia pożegnaliśmy również księdza prefekta Piotra Klekocińskiego po dwuletniej pracy w naszej parafii i szkole. Życzymy wszystkim, miłych, słonecznych oraz udanych i niezapomnianych wakacji!!!.
Galeria

Uroczyste pożegnanie uczniów klasy szóstej 25 czerwca 2015


W czwartek 25 czerwca 2015 roku, o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania uczniów klasy VI. Na uroczystości obecni byli rodzice absolwentów, pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy uczniowie. Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Pani dyrektor Daniela Szczepaniak dziękowała uczniom za godne reprezentowanie szkoły i wszystkim rodzicom zaangażowanym w życie szkoły, których pomoc była wręcz nieoceniona. Uczniowie pożegnali się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami. Dziękowali wszystkim nauczycielom, wychowawcy, pani dyrektor i pracownikom szkoły za codzienny trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Uczniowie zaprezentowali inspirującą do głębokiej refleksji poetycko-muzyczną część artystyczną. Podczas akademii nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru w ręce przyszłorocznych absolwentów. Klasa V podczas akademii bardzo serdecznie pożegnała absolwentów, nie zabrakło uścisków, ciepłych słów i drobnych upominków. Uczniom klasy szóstej ciężko było rozstawać się ze szkołą, w której spędzili sześć długich lat.
Absolwenci roku szkolnego 2014/2015
Dawid Chądzyński
Marek Cybiński
Wiktoria Desperak
Piotr Droś
Mateusz Gądek
Angelika Heluszka
Natalia Kik
Mateusz Kopacz
Aleksandra Kowalska
Edyta Kubicka
Patrycja Ogórek
Jakub Słomian
Justyna Słomian
Maciej Wiesiołek

Galeria

Festyn rodzinny 21 czerwca 2015


W niedzielę 21 czerwca 2015r. na terenie naszej szkoły odbył się tradycyjny festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja". Impreza rozpoczęła się występem dzieci przedszkolnych i szkolnych, które dla swoich najbliższych przygotowały program artystyczny. Atrakcjami festynu były: loteria fantowa, cyrk, trampolina oraz występ taneczny mażoretek i wokalny księdza Piotra Klekocińskiego. W sprzedaży były ciasta pieczone przez rodziców, hot-dogi, frytki, kawa, herbata, napoje, lody. Na zakończenie wszystkich uczestników festynu zabawiał didżej podczas zabawy tanecznej.
Galeria

Wycieczka do Wrocławia 9 czerwca 2015


09.06.2015r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Danielą Szczepaniak, p. Marią Słomian, p. Renatą Kistela i p. Anną Morawiak pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Dzieci odwiedziły wrocławskie zoo, którego główną atrakcją było Afrykarium. Jest to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tam 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Duże wrażenie zrobił na wszystkich tunel pod zbiornikiem wodnym, gdzie uczniowie mogli obejrzeć płaszczki, rekiny i inne ciekawe ryby. Po Afrykarium przewodnik oprowadzał uczestników wycieczki szlakami krasnala przez zabytkowe ulice Wrocławia. Uczniowie poznawali nie tylko miasto ale i sympatyczne skrzaty, gdyż krasnale ukochały sobie Wrocław. W drodze powrotnej do domu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili restaurację McDonald’s. Z wycieczki uczniowie oprócz niezapomnianych wrażeń przywieźli mnóstwo zdjęć i pamiątek.
Galeria

Spotkanie z policją 8 czerwca 2015


08.06.2015r. dla uczniów naszej szkoły zorganizowano spotkanie z przedstawicielami policji. Pogadankę edukacyjno-wychowawczą na temat wykroczeń nieletnich i ich prawnych konsekwencji przeprowadzili policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich z Komendy Powiatowej w Kłobucku. Policjanci poruszyli problem agresji i przemocy wobec rówieśników oraz poinformowali uczniów o odpowiedzialności karnej, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny. Funkcjonariusze przypomnieli również uczniom zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać nie tylko podczas wakacji, ale również w ciągu całego roku. Poruszone tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Galeria

XXII Ogólnopolski Bieg "Krzepkich" 7 czerwca 2015


07.06.2014r. na stadionie MGLKS \"LISWARTA" w Krzepicach odbył się XXII Ogólnopolski Bieg Krzepkich. Impreza miała na celu propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, popularyzowanie biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.
Podczas biegów naszą szkołę reprezentowali:
Kategoria: przedszkolacy - Aleksandra Adamczyk, Norbert Jura, Oliwier Piśniak, Jakub Krysiak, Patrycja Moś, Filip Litwińczyk
Kategoria : klasy I - II - Kacper Adamczyk, Mateusz Litwińczyk , Weronika Szopa, Łucja Heluszka, Klaudia Ślązak
Kategoria: klasy III - IV - Anna Szczepaniak, Mateusz Kluba, Jakub Kowalski
Kategoria: klasy V - VI - Mateusz Gądek, Kacper Szopa
Bardzo dobrze zaprezentowali się :
Mateusz Gądek klasa VI - II miejsce - dystans 800 metrów
Kacper Adamczyk klasa I - II miejsce - dystans 200 metrów
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Galeria

XIII Gminny Turniej Ekologiczny 2 czerwca 2015


02.06.2015r. w naszej szkole odbył się XIII Gminny Turniej Ekologiczny Szkół Podstawowych pod hasłem "Las, to życie". Turniej rozpoczął się krótkim przemówieniem i powitaniem przez panią dyrektor Danielę Szczepaniak zaproszonych gości i przybyłych uczniów z opiekunami. Następnie członkowie przedszkolnego koła LOP pod kierunkiem pani Marzeny Krysiak zaprezentowali część artystyczną. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych gminy Krzepice i tworzyli 3-osobowe drużyny. Uczniowie musieli odpowiadać w formie pisemnej i ustnej na pytania otwarte i zamknięte w zakresie: obszarów chronionych w Polsce, funkcjonowania ekosystemów leśnych i gospodarki leśnej, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla zbiorowisk leśnych na podstawie okazów naturalnych lub plansz, znaczenia i ochrony lasów. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Sekretarz Miasta i Gminy Krzepice - pan Zbigniew Sosin, leśniczy - pan Mariusz Ligęza, pracownik Urzędu Miejskiego w Krzepicach odpowiedzialny za sprawy ochrony środowiska - pani Ewa Ślusarczyk. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI: Justyna Słomian, Julia Jura, Konrad Włodarczyk i zajęli V miejsce. W tym dniu odbył się również konkurs plastyczny. Uczestnicy konkursu musieli wykonać pracę, plakat „Leśne obrazki” w budynku naszej szkoły. Prace musiały być wykonane techniką plastyczną w ciągu 60 minut.
Z naszej szkoły zostali nagrodzeni następujący uczniowie:
Magdalena Kistela - klasa III - III miejsce
Kinga Kozak - klasa II - wyróżnienie
Maja Bednarek - klasa V - III miejsce
Patrycja Wolna - klasa V - wyróżnienie
Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach i konkursach.
Galeria

Konkurs "Mali Rycerze na Szlaku Orlich Gniazd" 1 czerwca 2015


01 czerwca 2015r. w restauracji obok Zamku Bobolice miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród za konkurs plastyczny "Mali Rycerze na Szlaku Orlich Gniazd". Prace oceniała komisja w składzie: Jarosław W. Lasecki Senator RP, Anna Migalska Redaktor TVP, Jarosław Mazanek Redaktor Gazeta Myszkowska, Janusz Strzelczyk Redaktor Dziennik Zachodni, Aleksandra Pindych Dyrektor Domu Kultury w Myszkowie, Violetta Pstrowska Dyrektor SP 3 w Myszkowie, Jacek Woś Dyrektor SP 4 w Myszkowie, Anna Janocha Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła w Żarkach. Komisja spośród 369 prac z ponad 80-ciu szkół wyróżniła pracę naszej uczennicy z klasy VI - Wiktorii Desperak. Wiktoria zajęła II miejsce i otrzymała konsole PSP. Na uroczystą galę przybyła TVP Katowice. Dodatkową atrakcją gali była możliwość bezpłatnego zwiedzania zamku i słodki poczęstunek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria

Festyn rekreacyjny z okazji „Dnia Dziecka” 29 maja 2015


29 maja 2015r. odbył się w naszej szkole festyn rekreacyjny z okazji "Dnia Dziecka". O godzinie 9.00 rozpoczął się apel: przemówienie dyrektora szkoły, złożenie życzeń z okazji Dnia Dziecka oraz wręczenie przez Radę Rodziców plakietek z napisem: "Dobrze, że jesteś!". Po apelu nastąpiła część artystyczna, a więc występ taneczny mażoretek. Potem głos zabrał zaproszony do naszej szkoły gość - pan Zbigniew Macoch, który opowiedział dzieciom o swojej pasji do biegania, pokazał zdobyte statuetki i dyplomy oraz wręczył dzieciakom pamiątkowe medale. Następnie uczniowie przystąpili do turnieju wiedzy o sporcie, rywalizacji sportowej w różnych konkurencjach i rozegrali mecz w piłkę nożną. Dodatkową atrakcją festynu był słodki poczęstunek dla wszystkich dzieciaków.
Galeria

Dzień Matki 26 maja 2015


26 maja nasze kochane mamy obchodziły swoje święto. Z tej okazji przedszkolaki oraz uczniowie I i VI klasy przygotowali uroczystość. Były wiersze, życzenia, piosenki w klasach i przy ognisku oraz upominki za pomocą których dzieci wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek.
Galeria

Konkurs ortograficzny 21 maja 2015


21 maja 2015r. pięcioro uczniów z naszej szkoły: Mateusz Kozan, Anna Szczepaniak, Karina Troczka, Piotr Droś i Justyna Słomian wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkół w Starokrzepicach. Podczas konkursu uczniowie podzieleni na trzy kategorie wiekowe pisali dyktando, które sprawdzało umiejętność zastosowania zasad ortografii i interpunkcji. W kategorii - klasa VI - miejsce III zajęła Justyna Słomian
Galeria

Wycieczka do Żarek 19 maja 2015


19 maja 2015r. przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i II wraz z opiekunami: panią Marzeną Krysiak, panią Anną Morawiak oraz panią Marią Słomian wybrali się na wycieczkę do Żarek, do cukierni manufaktur "Hokus pokus" oraz pizzerii. W programie wycieczki zaplanowany był pokaz produkcji słodyczy połączony z warsztatami podczas, których każde dziecko samo wykonało lizaka oraz warsztaty kulinarne prowadzone pod okiem profesjonalnego kucharza – w czasie, których dzieci własnoręcznie wykonały swoje mini pizze z wybranych przez siebie składników. Uczniowie oraz przedszkolaki wrócili wycieczki w godzinach popołudniowych bogatsi o nowe doświadczenia.
Galeria


Wycieczka w Góry Świętokrzyskie 13 maja 2015


13 maja 2015r uczniowie klas I - VI wraz z opiekunami: Panią Iwoną Trocha, panią Barbarą Cieśla, panią Magdaleną Piśniak i panią Joanną Ząbkowską wybrali się na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili: muzeum polskiego noblisty w Oblęgorku, gdzie mogli obejrzeć jak mieszkał słynny pisarz, ruiny zamku w Chęcinach, gdzie poznali historię tego miejsca przedstawioną przez przewodnika ubranego w staropolski kontusz, Muzeum Zabawek w Kielcach, gdzie obejrzeli bardzo dużo okazów, jakimi bawiły się dzieci kilkadziesiąt lat temu oraz Zagnańsk - tam podziwiali Bartka - olbrzymi dąb-staruszek - pomnik przyrody. Wieczorem zostali zakwaterowani w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Bukiem" w Śniadce II. Kolejnego dnia uczniowie udali się do Parku Jurajskiego w Bałtowie, gdzie spacerowali wśród makiet dinozaurów naturalnej wielkości, zwiedzali muzeum oraz podróżowali przez bałtowskie safari amerykańskim schoolbusem, gdzie podziwiali stada dostojnych jeleni i muflonów, bydło szkockie, wielbłądy, strusie, pełne gracji daniele, lamy, alpaki oraz wiele innych, fascynujących zwierząt. Wieczorem po powrocie do ośrodka było ognisko oraz konkursy i piosenki. Ostatniego dnia uczniowie przybyli na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego, podziwiali gołoborza, piękne buki i jodły, zdobywali jeden z najwyższych szczytów Gór Świętokrzyskich - Łysą Górę, gdzie znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego, poznali historię tego miejsca i otrzymali błogosławieństwo, następnie obejrzeli wystawę Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Kadzielnię - wzgórze w południowo - zachodniej części Kielc. W drodze powrotnej do domu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili restaurację Mc Donald’s. Z wycieczki uczniowie oprócz niezapomnianych wrażeń przywieźli mnóstwo zdjęć i pamiątek.
Galeria

Konkurs z języka angielskiego 12 maja 2015


12 maja w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego "I’M SMART". Organizatorem konkursu była pani Kamila Mirek - nauczycielka języka angielskiego.
Oto wyniki:
Kategoria - klasa III
I miejsce - Jakub Więcławik
II miejsce - Magdalena Kistela
III miejsce - Mateusz Kozan
Kategoria - klasa IV
I miejsce - Sebastian Chrzan
II miejsce - Oliwia Kot
III miejsce - Jakub Kowalski
Kategoria - klasa V
I miejsce - Julia Jura
II miejsce - Bartosz Jarawka
III miejsce - Mikołaj Kuśpiel

Galeria

Konkurs plastyczny profilaktyczny 12 maja 2015


12 maja 2015r. w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego profilaktycznego. Organizatorem konkursu była pani Renata Kistela - nauczycielka języka polskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy I - III i IV - VI. Tematyka prac dla uczniów klas I - III: "Nie palę, nie piję-zdrowo żyję", natomiast dla uczniów klas IV - VI: "Narkotykom i dopalaczom mówię nie!".
Oto wyniki:
Kategoria - klasy I - III
I miejsce - Kacper Adamczyk
II miejsce - Kacper Grzyb
III miejsce - Julia Chądzyńska
Wyróżnienie - Karolina Kot
Kategoria klasy IV - VI
I miejsce - Dawid Chądzyński
II miejsce - Aleksandra Kowalska
III miejsce - Jakub Kowalski
Wyróżnienie - Konrad Włodarczyk

Galeria

Brzechwałki 12 maja 2015


12 maja 2015r. w naszej Szkole obchodzony był DZIEŃ PATRONA. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych ale przepełniony utworami Jana Brzechwy. Każdy uczeń mógł się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami biorąc udział w różnych konkursach: recytatorskim, plastycznym, czytelniczym. Konkursowe zmagania uczniów oceniało profesjonalne jury: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - pani Justyna Wręczycka, była nauczyciel j. polskiego w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach - pani Agnieszka Dobosz oraz emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych - pani Izabela Cieleban-Dzierżan. Wyniki konkursów:
czytelniczy
Kategoria - klasy I - III
I miejsce - Jakub Więcławik
II miejsce - Mateusz Kozan
III miejsce - Filip Nicpoń
Kategoria - klasy IV - VI
I miejsce - Patrycja Wolna
II miejsce - Karina Troczka
III miejsce - Bartosz Jarawka
recytatorski
Kategoria - przedszkole
I miejsce - Judyta Włodarczyk
II miejsce - Filip Litwińczyk
III miejsce - Patrycja Moś
Wyróżnienie - Artur Małyska
Wyróżnienie - Emilia Pilarz
Wyróżnienie - Nicola Owczarek
Kategoria - klasy I - III
I miejsce - Mateusz Litwińczyk
II miejsce - Jakub Stasiak
III miejsce - Roksana Wiesiołek
Wyróżnienie - Łucja Heluszka
Wyróżnienie - Magdalena Kistela
Kategoria - klasy IV - VI
I miejsce - Kacper Wojszczyk
II miejsce - Karina Troczka
III miejsce - Maja Bednarek
Wyróżnienie - Jakub Kowalski
Wyróżnienie - Anna Szczepaniak
plastyczny
Kategoria - przedszkole
I miejsce - Patrycja Moś
II miejsce - Filip Litwińczyk
III miejsce - Maja Kozak
Kategoria - klasy I - III
I miejsce - Magdalena Kistela
II miejsce - Eliza Troczka
III miejsce - Jakub Więcławik
Wyróżnienie - Julia Chądzyńska
Wyróżnienie - Kacper Adamczyk
Kategoria - klasy IV - VI
I miejsce - Patrycja Wolna
I miejsce - Dawid Krawczyk
II miejsce - Dawid Chądzyński
III miejsce - Mateusz Kluba

Galeria

Polskie tradycje i obrzędy ludowe - projekt edukacyjny 7 maja 2015


Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie, Filia w Kłobucku, przygotowała dla uczniów klas V, VI szkół podstawowych z powiatu kłobuckiego drugą edycję projektu edukacyjnego: "Polskie tradycje i obrzędy ludowe". Celem projektu było zapoznanie uczniów z polskimi ludowymi tradycjami, zwyczajami i obrzędami. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie, pod opieką nauczyciela, wyszukać informacje na temat zwyczajów ludowych, opracować scenariusz przedstawienia, przydzielić sobie role i zaprezentować się podczas podsumowania projektu. Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Iwony Trocha z wielu obrzędów wybrali "Tkaczki, prządki, skubaczki". 07.05.2015r. zaprezentowali się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku i zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Galeria

Dzień Strażaka 3 maja 2015


3 maja 2015r. w niedzielę obchodziliśmy w Zajączkach Pierwszych - Dzień Strażaka, z racji przypadającego 4 maja dnia św. Floriana - patrona strażaków. O godzinie 8:20 rozpoczęło się formowanie szeregów przed Domem Strażaka w Zajączkach Pierwszych. Następnie mażoretki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej oraz Orkiestra Dęta w nowo zakupionych czerwono-czarnych strojach pod kierunkiem kapelmistrza pana Bogdana Krzaka poprowadziły całą jednostkę OSP z Zajączek Pierwszych do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. O godzinie 9:00 odbyła się Msza Święta w intencji strażaków. Po Mszy Świętej wszyscy w uroczystym przemarszu udali się do Domu Strażaka na słodki poczęstunek.
Galeria

Apel "Witaj Maj - Trzeci Maj" 3 maja 2015


Polskie święta patriotyczne w naszej szkole obchodzone są bardzo uroczyście. 10 kwietnia uczciliśmy tragedię w Katyniu i Smoleńsku, natomiast 4 maja 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel odbył się pod hasłem słów Mazurka 3 Maja "Witaj Maj - Trzeci Maj". Uczennice klasy VI w części artystycznej wyjaśniły historię flagi i konstytucji, a także przybliżyły jej postanowienia oraz prawa uzyskane przez wszystkie stany. Na zakończenie opowiedziały o wielkiej radości płynącej z jej ustanowienia oraz odśpiewali "Majową jutrzenkę"
Galeria

Powiatowe zawody "Czwórbój LA" 30 kwiwtnia 2015


30.04.2015r. chłopcy z klas IV - VI: (Dawid Chądzyński, Piotr Droś, Mateusz Gądek, Kacper Szopa, Mateusz Kluba, Jakub Kowalski ) uczestniczyli w XVI Powiatowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym na obiekcie kłobuckiego OSiR-u. Uczniowie mieli do pokonania następujące konkurencje: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 1000m. Po podsumowaniu przez komisję sędziowską punktów chłopcy uplasowali się na V miejscu.
Galeria

Dzień kapcia 30 kwiwtnia 2015


30.04.2015r. Samorząd Szkolny ogłosił Dniem Kapcia. Celem akcji było zachęcenie uczniów do noszenia obuwia zmiennego. Wszyscy uczniowie, a nawet nauczyciele, zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie, w których paradowali po korytarzu i klasie. W szkole tego dnia panowała bardzo domowa atmosfera - było śmiesznie i radośnie. Pomysł na zorganizowanie Dnia Kapcia był kapitalny. "Oby było więcej takich wesołych i przyjemnych dni" - oświadczyli uczniowie.
Galeria

Spotkanie z artystą malującym ustami 30 kwiwtnia 2015


30.04.2015r. naszą szkołę odwiedził artysta - Jerzy Omelczuk. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na pojawienie niezwykłego gościa, niezwykłego, bo artysty malującego ustami, który w 1957 r. urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Twórca opowiadał zebranym, że ustami maluje od dzieciństwa. Malowanie stało się jego pasją, receptą na aktywnie spełnione życie. W swoim dorobku ma ponad 1 tysiąc prac. Maluje: pejzaże, portrety, postacie kobiece i zwierzęta. Jako najdłużej malujący artysta z Polski jest członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Następnie twórca zademonstrował jak maluje ustami. Uczniowie z niedowierzaniem obserwowali pokaz pracy artysty. Efekt jego pracy został przyjęty bardo entuzjastycznie - gromkimi brawami. Artysta chętnie odpowiadał na pytania uczniów, mimo, że mówienie sprawiało mu trudność. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli przekonać się, że bycie niepełnosprawnym nie oznacza zamknięcia w domu i izolacji od otoczenia. Na zakończenie uczniowie wręczyli artyście własnoręcznie wykonane laurki i podziękowania.
Galeria

Gminne zawody "Czwórbój LA" 27 kwiwtnia 2015


27.04.2015r. uczniowie naszej szkoły - dziewczęta i chłopcy z klas IV - VI pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego - pani Magdaleny Piśniak uczestniczyli w gminnych zawodach w "Czwórboju LA" w Zespole Szkół w Starokrzepicach. Uczniowie mieli do pokonania następujące konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000 metrów, dziewczęta na 600 metrów. Po podsumowaniu przez komisję sędziowską wyników dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, chłopcy na pierwszym miejscu i czekają ich kolejne powiatowe zawody w Kłobucku
Galeria

Dzień Ziemi 22 kwiwtnia 2015


Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych stały się obchody dnia Ziemi. Dnia, w którym szczególną uwagę poświęcamy ochronie środowiska i problemom związanym z jego degradacją. Z tej okazji 22 kwietnia 2015r. członkowie koła LOP przygotowali apel pod hasłem: "Z energią zmieńmy źródła". Po apelu uczniowie pod opieką wychowawców sprzątali teren wokół szkoły, a w godzinach popołudniowych spotkali się przy wspólnym ognisku.
Galeria

Teatrzyk edukacyjny "Kapitan Plusk na Wyspach Przyjaznych" 17 kwiwtnia 2015


17.04.2015r. naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna "Prekursor Artystyczny" z Krakowa, która przedstawiła przedszkolakom oraz uczniom klas I - III spektakl edukacyjny: pt. "Kapitan Plusk na Wyspach Przyjaznych". Kapitan Plusk "zabrał" dzieci w podróż, podczas której uczył dokonywać właściwych wyborów. Podczas swojej podróży przez bajkowy świat w poszukiwaniu przyjaźni Kapitan Plusk spotkał wiele postaci reprezentujących różne postawy życiowe. Pojawiła się Foka, Dorsz - Gruba Ryba, Rak Pustelnik, a nad całością czuwała rezolutna, miła i wesoła Papuga, która pomagała Kapitanowi w podejmowaniu właściwych decyzji. Przedstawienie było bardzo interesującą lekcją, która uczy, że najważniejsza jest przyjaźń i szacunek do innych osób. Często dokonując właściwych wyborów warto posłuchać innych np. bliskich i przyjaznych nam osób.
Galeria

Dzień Krawata 17 kwiwtnia 2015


17.04.2015 rok był w naszej szkole Dniem Krawata. To kolejny, z cyklu dni organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Trzeba stwierdzić, że większość uczniów i uczennic wykazała się dużą inwencją i na ich szyjach lśniły naprawdę fantastyczne krawaty - od klasycznych, poprzez wzory różnego rodzaju. W zabawie brali też udział nauczyciele, którzy także mieli bardzo różne, ciekawe krawaty. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy do kolejnej
Galeria

Gminny turniej wiedzy o "Bezpieczeństwie w ruchu drogowym" 10 kwiwtnia 2015


10.04.2015r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzepicach odbył się Gminny turniej wiedzy dla uczniów "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". W turnieju wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół gminy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze i podstawach udzielania pierwszej pomocy. Pierwszą konkurencją był test, w którym każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. W następnej konkurencji uczniowie musieli wykazali się sprawnością w jeździe na rowerze. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI: Piotr Droś, Julia Jura, Olga Słomian i zajęli III miejsce. II miejsce w konkursie indywidualnym zajął uczeń klasy VI - Piotr Droś. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria

Apel "Tragedia w Katyniu i Smoleńsku" 10 kwiwtnia 2015


10.04.2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rozegranej 75 lat temu tragedii w Katyniu oraz wypadku samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, który miał miejsce 10 kwietnia 2015r. Występ przygotowała nauczycielka historii p. Magdalena Piśniak wraz z uczennicami klasy VI. Uczennice zaprezentowały rys historyczny, który nawiązywał do straszliwej zbrodni, mającej miejsce 75 lat temu. Zginęło wtedy 21 768 obywateli Polski: lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów, na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR. Egzekucji ofiar, uznanych za "wrogów władzy sowieckiej" i zabijanych strzałem w tył głowy dokonała radziecka policja polityczna NKWD. Na zakończenie minutą ciszy uczczono również ofiary tragedii samolotu prezydenckiego, który rozbił się 10.04.2010r. w Smoleńsku. w wypadku zginęła para prezydencka wraz z wieloma ważnymi dla Polski ludźmi. Apel miał bardzo smutny i podniosły charakter, ale wniknął głęboko do naszych serc.
Galeria

Sprawdzian po klasie szóstej 01 kwiwtnia 2015


01.04.2015r. w całej Polsce już po raz czternasty odbył się sprawdzian po klasie szóstej. Z naszej szkoły do sprawdzianu przystąpiło czternastu uczniów klasy szóstej: Dawid Chądzyński, Marek Cybiński, Wiktoria Desperak, Piotr Droś, Mateusz Gądek, Angelika Heluszka, Natalia Kik, Mateusz Kopacz, Aleksandra Kowalska, Edyta Kubicka, Patrycja Ogórek, Jakub Słomian, Justyna Słomian, Maciej Wiesiołek. Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza część trwała 80 minut i obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki, druga część trwała 45 minut i obejmowała zadania z języka angielskiego. Celem sprawdzianu było sprawdzenie w jakim stopniu uczniowie kończący klasę szóstą opanowali umiejętności opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych tj. z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Ostateczne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2015r. pojawią się pod koniec roku szkolnego. W dniu jego zakończenia każdy uczeń otrzyma zaświadczenie z liczbą punktów, jakie uzyskał na egzaminie. Drodzy uczniowie, życzymy zatem powodzenia!.
Galeria

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych 31 marca 2015


31 marca 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. Wielkanoc to najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez chrześcijan święto. Niedziela Palmowa - rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Właśnie o tych tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek, czyli śmigusie-dyngusie, dniu, w którym trzeba polewać się wodą, weselić, śmiać i odwiedzać opowiedzieli uczniowie V klasy pod kierunkiem ks. Piotra Klekocińskiego w krótkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwykły świąteczny czas i przypomnieli co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, wędlina, sól, pieprz. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Daniela Szczepaniak składając całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Na zakończenie wręczono dyplomy laureatom konkursu "EASTER CARD".
Galeria

VI Powiatowy Konkurs Ornitologiczny 24 marca 2015


24.03.2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku odbył się VI Powiatowy Konkurs Ornitologiczny : "Ptaki rejonu kłobuckiego". Konkurs przebiegał pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku oraz Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim uczniowie z dwóch grup wiekowych: klas I - III; (Magdalena Kistela, Kacper Grzyb) i klas IV - VI; (Anna Szczepaniak, Justyna Słomian). Uczestnicy konkursu w części praktycznej rozpoznawali ptaki po wyglądzie, po głosach, piórach i gniazdach oraz rozwiązywali test komputerowy, a najmłodsi test w papierowej wersji. Poziom wiedzy ornitologicznej był bardzo wyrównany. Z naszej szkoły III miejsce zajęła uczennica klasy III - Magdalena Kistela, wyróżnienie uczennica klasy VI - Justyna Słomian. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Galeria

Pierwszy Dzień Wiosny 20 marca 2015


20 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. W tym dniu uczniowie klasy VI podczas trzech godzin lekcyjnych prowadzili zabawy, konkursy, quizy związane z nadejściem wiosny. Następnie przedszkolaki swoim występem wprowadzili wszystkich w wiosenny nastrój. Tego dnia odbył się również quiz o zdrowym żywieniu oraz wspólne przygotowanie i konsumowanie kanapek. Na koniec wszyscy udali się na boisko szkolne w celu pożegnania zimy poprzez spalenie Marzanny
Galeria

Dzień świętego Patryka w naszej szkole 17 marca 2015


Dzień św. Patryka (17 marca) obchodzony jest corocznie nie tylko w Irlandii ale również na całym świecie. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. W tym dniu uczniowie naszej szkoły pojawili się w szkole w zielonych strojach, a ideę tego Dnia poznali na lekcjach języka angielskiego pod kierunkiem pani Kamili Mirek. Na zakończenie zajęć pozowali do wspólnego, zielonego zdjęcia.
Galeria

Gala "Anioły Kultury" 14 marca 2015


14 marca 2015 r. została zorganizowana przez Urząd Miejski w Krzepicach oraz Lokalną Grupę Działania „Zielony Wierzchołek Śląska uroczysta Gala "Anioły Kultury". Zostały na niej wręczone statuetki lokalnym twórcom i artystom za działalność na niwie kultury. Statuetkę otrzymały również Mażoretki z naszej Szkoły prowadzone przez panią Joannę Ząbkowską, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zajączek Pierwszych działająca pod kierunkiem pana Bogdana Krzaka, ksiądz wikariusz Parafii w Zajączkach Pierwszych Piotr Klekociński oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Zajączek Pierwszych. Mamy nadzieję, ze "Anioły Kultury" uskrzydlą jeszcze bardziej naszych lokalnych artystów i jeszcze wyżej uniosą w ich artystycznym dorobku. Czekamy na kolejne wyróżnienia.
Galeria

Wyniki III Ogólnopolskiego konkursu Historycznego "KLIO 2014" 25 lutego 2015


Znane są wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "KLIO 2014". Brało w nim udział 6123 uczniów z 421 szkół z całego kraju. W teście wiedzy uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca: Edyta Kubicka - 6 miejsce w kraju, Justyna Słomian - 7 miejsce w kraju. Najlepszą pracę plastyczną i pierwsze miejsce w szkole zajął - Kacper Szopa, natomiast najładniejszą pracę fotograficzną i pierwsze miejsce w szkole zajął Kacper Wojszczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!.
Galeria

Wyjazd do Planetarium Instytutu Fizyki Akademii Jana Długosza oraz na sztuczne lodowisko 17 lutego 2015


17 lutego 2015r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w dwóch pokazach: "Cuda wszechświata" oraz "Znaki na niebie" w Planetarium Instytutu Fizyki Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Pierwszy pokaz przedstawiał m.in. formowanie galaktyk i wnętrza mgławic, drugi tłumaczył skąd się wzięły znaki zodiaku. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach na sztucznym lodowisku w Częstochowie pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej. Niektórzy uczniowie rozpoczęli dopiero naukę jazdy na łyżwach inni doskonalili swoje umiejętności. Zajęcia sprzyjały integracji dzieci i wspaniałej wspólnej zabawie oraz pozwoliły na chwilę odetchnąć od szkolnych obowiązków i połączyć przyjemne z pożytecznym.
Galeria

Bal karnawałowy przedszkolaków oraz uczniów klas I - VI 27 stycznia 2015


27.01.2015r. tj. we wtorek w naszej szkole odbył się bal karnawałowy przedszkolaków, 29.01.2015r. tj. w czwartek bal karnawałowy uczniów klas I - VI. Były to dni niecierpliwie oczekiwane przez dzieciaków. W tych dniach sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosili prowadzący imprezę pani oraz pan DJ. Dzieci przebrane w kolorowe stroje: księżniczek, wróżek, pszczółek, kowbojów, policjantów i innych bohaterów filmów i bajek, przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, dla zwycięzców były nagrody. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w przepięknych przebraniach karnawałowych. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć. Przedszkolacy po godzinie 18.00, natomiast uczniowie po godzinie 19.00 pełni wrażeń wrócili do swoich domów. Szkoda, że kolejny bal dopiero za rok.
Galeria

Rozstrzygnięcie dwóch konkursów związanych z postacią Henryka Sławika 30 stycznia 2015


30.01.2015r. w naszej szkole nastąpiło podsumowanie dwóch konkursów: literackiego - związanego z życiem i działalnością Henryka Sławika oraz plastycznego - "Moje marzenia o przyjaźni". W konkursie - test wiedzy o Henryku Sławiku wzięli udział uczniowie klas: IV- VI. Oto wyniki:
I miejsce - Justyna Słomian - klasa VI
II miejsce - Piotr Droś - klasa VI
III miejsce - Dawid Chądzyński - klasa VI
wyróżnienie - Karina Troczka - klasa V
wyróżnienie - Edyta Kubicka - klasa VI
wyróżnienie - Angelika Heluszka - klasa VI
W konkursie plastycznym wzięli udział przedszkolacy oraz uczniowie klas I - VI. Oto wyniki:
Przedszkole
I miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Oliwier Piśniak
III miejsce - Judyta Włodarczyk
wyróżnienie - Artur Małyska
Klasy I - III
I miejsce - Roksana Wiesiołek
Klasy IV - VI
I miejsce - Justyna Słomian
II miejsce - Natalia Kik
III miejsce - Wiktoria Desperak
wyróżnienie - Maciej Wiesiołek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria

Dzień Babci i Dziadka 23 stycznia 2015


"Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją, póki komar i mucha morza nie wypiją. A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli, niech się Dziadzio z Babcią nażyją do woli". Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Święto to obchodzimy 21 i 22 stycznia. Tego dnia Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich wnucząt dowody miłości: laurki, kwiatuszki, słodkie buziaki. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się 23 stycznia 2015r. o godzinie 12.00. Na początku zostały wystawione Jasełka przez uczniów klasy III. Potem swoje zdolności wokalne i recytatorskie zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie: I, II, IV, V, VI klasy. Po części artystycznej swoje umiejętności taneczne zaprezentowały mażoretki należące do różnych kategorii wiekowych. Na zakończenie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień spędzony w bardzo miłej atmosferze, na długo pozostanie w pamięci naszych dziadków.
Galeria

Jasełka 19 grudnia 2014


W piątek, o godzinie 12.00, w naszej szkole z bożonarodzeniowym przesłaniem dla nauczycieli, pracowników, obecnych rodziców, przedszkolaków oraz wszystkich uczniów szkoły wystąpili uczniowie III klasy prezentując na scenie "Jasełka Bożonarodzeniowe" oraz śpiewając kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnych kostiumach przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem pani Anny Grzelińskiej. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, pani dyrektor Daniela Szczepaniak złożyła wszystkim świąteczne życzenia, zostały również przyznane dyplomy i nagrody laureatom konkursu na "Aniołka Bożonarodzeniowego". Dodatkowo w klasach odbyły się spotkania opłatkowe uczniów z wychowawcami przy przepięknie nakrytych stołach i wspólnie przygotowanych potrawach wigilijnych. Składano sobie życzenia świąteczne. Panowała miła i rodzinna atmosfera.
Galeria

Konkurs na Anioła Bożonarodzeniowego 15 grudnia 2014


Pragnąc wprowadzić uczniów w klimat Świąt Bożego Narodzenia zorganizowany został w naszej szkole konkurs na Anioła Bożonarodzeniowego. Technika wykonania i wielkość Anioła była dowolna. Konkurs rozstrzygnięto 15 grudnia, prace zostały ocenione w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I - III, klasy IV - VI. Oto wyniki:
Przedszkole
Zosia Pop
Filip Litwińczyk
Patrycja Moś
Wyróżnienie: Judyta Włodarczyk, Maja Kozak
Klasy I - III
Mateusz Litwińczyk
Miłosz Kostek
Julia Niezgoda
Wyróżnienie: Kacper Adamczyk
Klasy IV - VI
Kacper Wojszczyk i Julia Jura
Justyna Słomian

Galeria

Akcja "Szlachetna paczka" grudnia 2014


Nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w charytatywnej akcji "Szlachetna paczka "organizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Celem przedsięwzięcia było:
- uwrażliwienie i zaangażowanie uczniów w dzieło niesienia radości drugiemu człowiekowi;
- dostrzeganie osób potrzebujących;
- kształtowanie postaw chrześcijańskich i norm etycznych;
- znajdowanie zadowolenia i satysfakcji z udzielonej bezinteresownej pomocy.
Akcja rozpoczęła się w ostatnich dniach listopada, a jej zwieńczenie nastąpiło 12 grudnia. W tym roku szkolnym przygotowaliśmy paczkę dla rodziny o kodzie LDZ-645-417568. Rodzina otrzymała artykuły pierwszej potrzeby odpowiadające ich indywidualnym potrzebom: artykuły spożywcze, chemiczne, pościel, kołdry, poduszki, odzież. Mamy nadzieję, że dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wybrana rodzina doświadczy magii spokojnych, prawdziwych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Galeria

Cyrk "Heca" 11 grudnia 2014


Dnia 11.12.2014r. odwiedził naszą szkołę cyrk "Heca". W sali gimnastycznej na tle kolorowej kotary przywitał wszystkich wesoły klaun. Robił śmieszne miny oraz potrafił żonglować kapeluszami. Duży entuzjazm wzbudził dmuchany olbrzym - słoń, który potrafił kłaniać się wszystkim i ruszać trąbą oraz biały pudelek, który przeskakiwał leżące dzieci i podawał łapę. Dobrą sprawnością wykazał się klaun, który jeździł na motocyklu (rowerze z jednym kołem) i miniaturowym rowerku oraz piękna tancerka, która podrzucała kolorowymi buławami oraz kołami. Na zakończenie pojawił się wąż. Wszyscy mogli go pogłaskać. Za wspaniały pokaz artyści otrzymali od uczniów gromkie brawa.
Galeria

Wyjazd do fabryki bombek w Miechowie 9 grudnia 2014


09.12.2014r. uczniowie klas I - III wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w fabryce bombek artystycznych "Decora" w Miechowie. Zajęcia plastyczne połączono ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe są robione i ozdabiane ręcznie. Uczniowie sami malowali świąteczną bombkę. Ozdabianie bombki nie jest proste. Na początku trzeba ją zaprojektować, ustalić, w których miejscach namalować wzory. Potem można ją posypać brokatem, który sprawia, że bombka jest jeszcze piękniejsza. Po zajęciach plastycznych uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzali fabrykę "Decora", która jest jednym z większych producentów bombek artystycznych w Polsce i eksportuje swoje wyroby m.in. do USA i krajów Unii Europejskiej. Następnie poznali proces powstawania bombek - od momentu ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i misterne ozdabianie aż do specjalistycznego pakowania. Uczniowie wrócili zachwyceni.
Galeria

Mikołajki 5 grudnia 2014


5 grudnia, dzieciaki w naszej placówce czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Już od samego rana pytały, kiedy będzie Mikołaj. Na jego cześć większość dzieci włożyła na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę, by było bardzo Mikołajkowo. Mikołaj odwiedził uczniów kształcenia zintegrowanego oraz przedszkolaków, natomiast starsi uczniowie udali się do Cinema City Wolność w Częstochowie na bajkę "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę" . Żeby nie było smutno Świętemu, dzieci nauczyły się pięknych wierszy i piosenek. Pomimo braku białego puchu Mikołaj, jak co roku przybył na czas. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a dzieci obiecały, że będą grzeczne przez cały rok.
Galeria

Zajączkowskie Impresje 30listopada 2014


30 listopada 2014r. o godzinie 17.00 w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach odbyły się „Zajączkowskie Impresje”. Była to impreza charytatywna, której organizatorami byli: Szkoła Podstawowa w Zajączkach Pierwszych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach. Tego wieczoru pomagaliśmy małej Wiktorii Moś, dziewczynce, u której stwierdzono Zespół Smitha-Lemliego-Opitza. Na scenie wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zajączek Pierwszych, "Mażoretki", ksiądz Piotr Klekociński z repertuarem zespołów: DŻEM, MYSLOVITZ , LEMON i innych, na keyboardzie zagrał Paweł Gruca. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli podziwiać wernisaż wystawy fotograficznej uczniów Szkoły Podstawowej w Zajączkach Pierwszych "Zajączki - moje miejsce w świecie". Wszystkim którzy uczestniczyli w imprezie i włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.
Galeria

Projekt socjalny "Razem raźniej" listopada 2014


W dniach: 06.11.2014r., 13.11.2014r., 25.11.2014r., 27.11.2014r. studenci III roku pedagogiki Akademii Jana Długosza w Częstochowie przeprowadzili w naszej szkole warsztaty integracyjne w ramach realizacji projektu ‘’Razem raźniej’’. Celem zajęć było:
- zapoznanie z pojęciami z zakresu integracji oraz agresji;
- budowanie klimatu bezpieczeństwa i akceptacji poprzez wyjaśnili zabawę;
- rozwijanie empatii i troski o innych;
- wzmacnianie własnej wartości;
- nauka przyjaznego współdziałania z innymi;
- ukazanie i dostrzeganie pozytywnych cech osobowości u siebie i u innych;
- rozwój zdolności twórczych;
- poznanie różnych metod i środków wyrażania uczuć i emocji;
- ukazanie zalet zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej;
- zorganizowanie wraz ze szkołą dyskoteki andrzejkowej .
Podczas pierwszych zajęć uczniowie wspólnie wyjaśnili pojęcie "integracja" płynąc statkiem w daleki rejs i ratując tonącego rozbitka. Na drugich zajęciach uczniowie integrowali się poprzez sztukę. Warsztaty prowadzone były przez „Bylymytu crew-szkółka graffiti”. Podczas trzecich zajęć nastąpiła integracja uczniów poprzez sport. Na ostatnich zajęciach uczniowie wspólnie tańczyli ZUMBĘ, rapowali oraz uczyli się hip-hopu. Dziękujemy studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, pełniących funkcję terapeutyczną, profilaktyczną i wychowawczo-edukacyjną.
Galeria

Andrzejki 27listopada 2014


27 listopada 2014r. o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa trwała trzy godziny i przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie piątej klasy, którzy w przepięknych strojach czarownic i czarnoksiężników przenieśli wszystkich w świat marzeń i fantazji. Uczniowie mogli poznać jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Całą imprezę uświetnili studenci pedagogiki Akademii Jana Długosza w Częstochowie, którzy wspólnie z uczniami tańczyli: ZUMBĘ, rapowali, uczyli hip - hopu. Zatem zabawy i atrakcji było wiele, a następny wieczór andrzejkowy dopiero za rok.
Galeria

III Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KLIO 2014" 27listopada 2014


27 listopada 2014r. odbył się III Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KLIO 2014" - POLSKIE SYMBOLE NARODOWE. Konkurs obejmował trzy formy konkursowe: test wiedzy, konkurs prac plastycznych, konkurs fotograficzny. Z naszej szkoły w teście wiedzy wzięły udział uczennice klasy VI: Edyta Kubicka, Justyna Słomian. Test dotyczył znajomości historii polskich symboli narodowych. Obejmował czterdzieści pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru i jedno otwarte. Uczennice miały na napisanie sześćdziesiąt minut. W konkursie prac plastycznych wzięli udział następujący uczniowie: Kacper Szopa - klasa V, Katarzyna Mazur - klasa V, Patrycja Wolna - klasa V. Uczestnicy tej formy konkursowej mieli za zadanie ukazać walory naszej Ojczyzny. Natomiast w konkursie fotograficznym wzięło udział dwóch uczniów: Kacper Wojszczyk - klasa V i Justyna Słomian - klasa VI. Uczniowie mieli za zadanie sfotografować obiekt historyczny. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 07.01.2015r.
Galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25listopada 2014


25 listopada 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole już po raz drugi Światowy Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji oraz przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Uroczystość zorganizował Samorząd Uczniowski. Z tej okazji odbył się apel, a uczniowie przyszli ze swoim przyjaciółmi Misiami. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół była imponująca. Uczniowie zostali nagrodzeni cukierkami. Na pamiątkę tego święta wszyscy uczniowie ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi pozowali do wspólnego zdjęcia.
Galeria

"Rok 2014- Rokiem Henryka Sławika" 18listopada 2014


18 listopada 2013 roku Sejmik Województwa Śląskiego na sesji podjął uchwałę w sprawie przyjęcia rezolucji o ogłoszeniu roku 2014 - Rokiem Henryka Sławika, w 120 rocznicę urodzin i 70 rocznicę śmierci.
Henryk Sławik był uczestnikiem powstań śląskich i posłem do Sejmu Śląskiego. Podczas II Wojny Światowej trafił na Węgry, gdzie uratował życie kilkudziesięciu tysiącom uchodźców, w tym kilku tysiącom Żydów. W 1944 został skazany na karę śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Mauthausem. Pośmiertnie został odznaczony tytułem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata i Orderem Orła Białego. Z tej okazji 20.11.2014r. w naszej szkole odbył się apel. Cała społeczność szkolna poznała biografię Henryka Sławika oraz została zapoznana z dwoma konkursami, które będą miały miejsce na terenie naszej placówki, a związane będą z tą zasłużoną dla naszej historii postacią .
Galeria

Spektakl "Dobre serce czyli żabie czary" 19listopada 2014


19.11.2014r. naszą placówkę odwiedził teatr kukiełkowy "Tomcio" z Nowego Sącza. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III obejrzeli spektakl: "Dobre serce czyli żabie czary". Aktorzy za pomocą kukiełek w ciekawy sposób przedstawili dzieciom takie wartości, jak: sprawiedliwość, prawda, uczciwość, dobro, które zawsze zostaną nagrodzone. Bajka wszystkim widzom bardzo się podobała.
Galeria

Wieczornica Patriotyczna 11listopada 2014


11 listopada jest dniem szczególnym dla historii naszego kraju. Właśnie tego dnia obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość tzw. "Wieczornica Patriotyczna". O godzinie 16.00 odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny. Następnie odbył się uroczysty przemarsz ze sztandarami do szkoły. Potem odśpiewano hymn "Mazurka Dąbrowskiego". Po hymnie pani dyrektor powitała wszystkich zebranych na tej doniosłej uroczystości i przypomniała o randze i znaczeniu tego święta. Natomiast rys historyczny informujący o ciężkiej i mozolnej drodze wiodącej do niepodległości przedstawiła nauczycielka historii i społeczeństwa - pani Magdalena Piśniak. Nie zabrakło ciepłych słów, które padły z ust Burmistrza Miasta i Gminy Krzepice - Pana Krystiana Kotyni w kierunku całej społeczności Zajączek. Pan Burmistrz dziękował za kultywowanie tradycji patriotycznych w naszej społeczności. Po części oficjalnej obejrzeliśmy program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas: II, V, VI, pod kierunkiem pani Marii Słomian. Złożyły się na nie wiersze mówiące o miłości do ojczyzny oraz okolicznościowe pieśni. Na instrumencie klawiszowym - pianinie grał emerytowany nauczyciel tej szkoły - pan Stanisław Wączek. Po programie słowno-muzycznym została zaprezentowana prezentacja dotycząca niepodległości Polski. Na zakończenie uroczystości licznie zgromadzeni mieszkańcy Zajączek mogli obejrzeć przepiękny koncert Orkiestry Dętej oraz wykazać się znajomością pieśni patriotycznych. Całość uroczystości bardzo podobała się wszystkim o czym świadczyły gromkie brawa. Była to uroczystość, która wyjątkowo dobrze przypomniała nam, jaką ważną wartością jest niepodległość.
Galeria

Konkurs fotograficzny "Jesienne inspiracje" listopada 2014


Jesień jest najpiękniejszą porą roku. Przepiękne bogactwo kolorów i łagodniejsze niż w miesiącach letnich światło sprzyjają tworzeniu niezwykłych i pełnych uroku zdjęć. Dlatego też jesień stała się tematem konkursu fotograficznego pt. "Jesienne inspiracje" Uczniowie uczęszczający na kółko fotograficzne wykonali przepiękne zdjęcia ukazujące krajobrazy oraz dary jesieni. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
I miejsce - Maja Bednarek - klasa V
II miejsce - Olga Słomian - klasa V
III miejsce - Magdalena Kistela - klasa III
Wyróżnienie - Julia Jura - klasa V Kacper Grzyb - klasa III Patrycja Wolna - klasa V
Gratujemy i życzymy kolejnych ciekawych pomysłów i inspiracji.
Galeria

Konkurs plastyczny "Jesienne bukiety" 7 listopada 2014


7 listopada 2014r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem: "Jesienne bukiety"- na płaszczyźnie i w przestrzeni inspirowany pięknem ojczystej przyrody. Uczniowie wykonali prace w dowolnej technice wykorzystując dobro natury w postaci kwiatów i owoców. Prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I - III i klasy IV - VI. Wystawa odbyła się w dniu 11 listopada 2014r. przy okazji uroczystości Dnia Niepodległości. Wyniki:
Kategoria: Przedszkole
I miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Artur Małyska
III miejsce - Piotr Staśkiewicz
Kategoria: Klasy I - III
I miejsce - Adam Stróżny klasa II
II miejsce - Zofia Szopa klasa III
III miejsce - Kinga Kozak klasa II
Wyróżnienia: Miłosz Kostek klasa I
Mikołaj Kęsik klasa II
Kategoria: Klasy IV - VI
I miejsce - Julia Jura klasa V
II miejsce - Dawid Chądzyński klasa VI
III miejsce - Mateusz Kopacz klasa VI
Wyróżnienie: Jakub Kowalski klasa IV

Galeria

Dzień Edukacji Narodowej14 października 2014


We wtorek, 14 października 2014 roku nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Za organizację obchodów tego święta odpowiedzialna była klasa IV i II wraz ze swoim wychowawcami - panią Renatą Kistela i panią Marią Słomian. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Gabriela Krawczyk, przedstawiciele Rady Rodziców: pani Magdalena Więcławik, pani Edyta Wieczorek, pani Olga Troczka, emerytowani nauczyciele, ksiądz proboszcz Zdzisław Gwiazda, czynnie pracujący nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Na początku głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak, która przywitała zaproszonych gości, złożyła życzenia emerytom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta oraz wręczyła nagrodę dyrektora. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Były przemówienia, wiersze, piosenki, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Potem mali aktorzy wręczyli czerwone jabłuszka z życzeniami wszystkim gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.
Galeria

Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej10 października 2014


10 października 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu młodego człowieka. Na ślubowanie do szkoły przybyli rodzice pierwszoklasistów, Burmistrz Miasta i Gminy Krzepice – pan Krystian Kotynia, Radna Zajączek Pierwszych – pani Olga Kowalska, Sołtys Zajączek Pierwszych - pani Barbara Pilarz. Pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni – pani Anny Morawiak przedstawili program artystyczny: śpiewali piosenki, recytowali wiersze, umieszczali na tablicy literki. W ten sposób zaprezentowali ogromny dorobek przeszło miesięcznej pracy. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment: uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pasowania dokonała Dyrektor Szkoły - pani Daniela Szczepaniak, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Krzepice, który życzył samych sukcesów i godnego reprezentowania szkoły. Po akademii, wręczeniu dyplomów i słodkich upominków pierwszoklasiści wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek.
Galeria

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca2 października 2014


Dnia 2 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Trwała ona od godziny 16:00 do 19:00. Na imprezę przybyli uczniowie z klas I - VI. Dekoracją sali zajęła się klasa VI, a szkolnym DJ był Mateusz Gądek, uczeń klasy VI. Opiekę sprawowali wychowawcy klas I - VI. Podczas dyskoteki jednym z najbardziej tanecznych utworów okazał się "Tańcz tańcz tańcz kiedy inni tańczą", zespołu Long & Junior . W czasie imprezy wszyscy świetnie się bawili i pewnie dyskoteka ta na długo pozostanie w sercach wielu uczniów.
Galeria

Akcja "Sprzątanie Świata" 29 września 2014


Dnia 29 września 2014r. w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję "Sprzątanie Świata". W tym roku, w całym kraju ogólnopolska akcja odbywała się po raz dwudziesty pierwszy, pod hasłem "Turysto! = dbaj o środowisko". W krótkim apelu członkowie koła LOP poinformowali zebranych w jaki sposób należy dbać o środowisko. Po apelu uczniowie otrzymali plastikowe worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i starali się dokładnie i z dużym zaangażowaniem oczyścić teren wokół szkoły. Potem było wspólne ognisko. Akcja była przeprowadzona bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Coroczna akcja to bardzo szlachetne przedsięwzięcie, choć smuci fakt, że ludzie jeszcze wciąż zbyt mało dbają o ekologię.
Galeria

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego 26 września 2014


26.09.2014r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą trwającą cały poprzedzający tydzień. Kandydaci zaprezentowali swoje postulaty na apelu poprzedzającym głosowanie. Pomimo zaciętej walki zwycięstwo odniosła uczennica klasy VI - Aleksandra Kowalska, zastępcą została również uczennica klasy VI - Angelika Heluszka, funkcję sekretarzy pełnić będą: Kacper Wojszczyk - uczeń klasy V i Edyta Kubicka - uczennica klasy VI. Nowo wybranej Przewodniczącej serdecznie gratulujemy i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic.
Galeria

Wyjazd do Aquaparku w Tarnowskich Górach 25 września 2014


25.09.2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z zakresu wychowania fizycznego w Aquaparku w Tarnowskich Górach. W obiekcie znajduje się następujące atrakcje: basen sportowy, basen do nauki pływania, brodziki dla dzieci, basen sztuczna fala - generowana co 30 minut, basen rwąca rzeka - imitująca górski strumień, solanka, 3 jacuzzi, 3 zjeżdżalnie wodne. Uczniowie doskonale się bawili w gronie kolegów i koleżanek doskonaląc naukę pływania. Zajęcia dały możliwość integracji z rówieśnikami oraz pozytywnie wpłynęły na rozwój dzieci. Kolejny taki wyjazd odbędzie się 30 października 2014r.
Galeria

Wycieczka rowerowa do hodowców papug 15 września 2014


15.09.2014r. uczniowie naszej szkoły z klas: V- VI wraz z opiekunami: p. Joanną Ząbkowską, p. Barbarą Cieśla i p. Magdaleną Piśniak wybrali się na wycieczkę rowerową do posesji państwa Słomianów, którzy zajmują się hodowlą papug. Na początku hodowcy przekazali uczestnikom wycieczki wiedzę ogólną o papugach m.in. opowiedzieli: o życiu papug w ciepłych krajach, ich przepięknych barwach, silnych dziobach, życiu w stadach. Potem zapoznali nas z hodowanymi gatunkami papug, ich potrzebami, rozmiarami klatek, wyposażeniem, pożywieniem, wymogami codziennego sprzątania klatek i wymianą jedzenia i picia. Ilość ptaków zaskoczyła nas wszystkich, bo były: Kakadu, Amazonki, Ary, Rudosterki itd. Dziękujemy państwu Słomian, za miłe i życzliwe przyjęcie, ciekawą lekcję przyrody oraz poświęcony nam czas.
Galeria

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 1 września 2014


1 września 2014r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w mszy świętej w kościele p/w św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach Pierwszych. Potem wszyscy udali się do szkoły. Poczet sztandarowy wniósł sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrały: pani Magdalena Piśniak - nauczycielka historii, która nawiązała do tragicznych wydarzeń września 1939r. oraz pani Anna Grzelińska - nauczycielka kształcenia zintegrowanego, która odczytała List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Dyrektor szkoły pani Daniela Szczepaniak przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny i życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.
Galeria

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. 1 września 2014

1 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. O godzinie 9.00
Galeria