Rok szkolny 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 24 czerwca 2016


Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień: 24 czerwiec 2016 - zakończenie roku szkolnego, początek dwumiesięcznych wakacji. Trudno tego dnia nie znaleźć powodów do radości. Uczniowie i nauczyciele spotkali się o 8.45 w szkole, by na godzinę 9.00, razem ze sztandarem dojść na mszę świętą, która pozwoli duchowo przygotować się do wakacji. Po mszy świętej, około godziny 10.00 głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak. Szczerze dziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym roku szkolnym, podsumowała ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody zdobyte w konkursach. Na zakończenie podziękowała Przewodniczącej Rady Rodziców - pani Gabrieli Krawczyk za współpracę. Życzymy wszystkim, miłych, słonecznych oraz udanych i niezapomnianych wakacji!!!.
Galeria

Uroczyste pożegnanie uczniów klasy szóstej 23 czerwca 2016


W czwartek 23 czerwca 2016 roku, o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania uczniów klasy VI. Na uroczystości obecni byli rodzice absolwentów, pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy uczniowie. Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Pani dyrektor Daniela Szczepaniak dziękowała uczniom za godne reprezentowanie szkoły i wszystkim rodzicom zaangażowanym w życie szkoły, których pomoc była wręcz nieoceniona. Uczniowie pożegnali się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami. Dziękowali wszystkim nauczycielom, wychowawcy, pani dyrektor i pracownikom szkoły za codzienny trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Uczniowie zaprezentowali inspirującą do głębokiej refleksji poetycko-muzyczną część artystyczną. Podczas akademii nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru w ręce przyszłorocznych absolwentów. Klasa V podczas akademii bardzo serdecznie pożegnała absolwentów, nie zabrakło uścisków, ciepłych słów i drobnych upominków. Uczniom klasy szóstej ciężko było rozstawać się ze szkołą, w której spędzili sześć długich lat.
Absolwenci roku szkolnego 2015/2016
Piotr Adamczyk
Maja Bednarek
Bartosz Jarawka
Julia Jura
Dawid Krawczyk
Mikołaj Kuśpiel
Katarzyna Mazur
Olga Słomian
Kacper Szopa
Karina Troczka
Konrad Włodarczyk
Kacper Wojszczyk
Patrycja Wolna

Galeria

Festyn rodzinny 19 czerwca 2016


W niedzielę 19 czerwca 2016r. na terenie naszej szkoły odbył się tradycyjny festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja". Impreza rozpoczęła się występem dzieci przedszkolnych i szkolnych, które dla swoich najbliższych przygotowały program artystyczny. Atrakcjami festynu były: loteria fantowa, trampolina, zjeżdżalnia dmuchana, basen kulkowy, karuzela, kule wodne, występy: pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Zajączek, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zajączek, oraz mecz piłki nożnej Tatusiów przeciwko Lidze Sołeckiej z Zajączek. W sprzedaży były ciasta pieczone przez rodziców, hot-dogi, frytki, kawa, herbata, napoje, lody. Na zakończenie wszystkich uczestników festynu zabawiał didżej podczas zabawy tanecznej.
Galeria

Wyjazd na wystawę klocków lego 10 czerwca 2016


10.06.2016r. uczniowie klas I - IV oraz sześciolatki wraz z opiekunami pojechali do Centrum Handlowego Gemini Park w Bielsku- Białej na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego. Dzieci obejrzały ponad 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle m.in. największy na świecie Titanic. Następnie miło spędziły czas w Fun Parku - strefie zabawy klockami. Na zakończenie zakupiły wymarzone zestawy klocków lego, a w drodze powrotnej do domu odwiedziły restaurację McDonald`s.
Galeria

Wyjazd do Aquaparku w Tarnowskich Górach 9 czerwca 2016


09.06.2016r.. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z zakresu wychowania fizycznego w Aquaparku w Tarnowskich Górach. W obiekcie znajduje się następujące atrakcje: basen sportowy, basen do nauki pływania, brodziki dla dzieci, basen sztuczna fala - generowana co 30 minut, basen rwąca rzeka - imitująca górski strumień, solanka, 3 jacuzzi, 3 zjeżdżalnie wodne. Uczniowie doskonale się bawili w gronie kolegów i koleżanek doskonaląc naukę pływania. Zajęcia dały możliwość integracji z rówieśnikami oraz pozytywnie wpłynęły na rozwój dzieci. Kolejny taki wyjazd odbędzie się 22.06.2016r..
Galeria

Urodziny miesiąca czerwca 6 czerwca 2016


06.06.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy urodziny miesiąca czerwca. Apel na temat tej uroczystości przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą. Były wiersze oraz przysłowia związane z tą tematyką. Uczniowie przedstawili ważne informacje i wydarzenia, które rozegrały się w miesiącu czerwcu. Na zakończenie wszyscy obecni na apelu, którzy obchodzą imieniny i urodziny w miesiącu czerwcu zostali poczęstowani truskawkami, wręczono im papierowe kwiaty oraz odśpiewano 100 lat.
Galeria

XXIII Ogólnopolski Bieg "Krzepkich" 5 czerwca 2016


05.06.2016r. na stadionie MGLKS "LISWARTA" w Krzepicach odbył się XXIII Ogólnopolski Bieg Krzepkich. Impreza miała na celu propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, popularyzowanie biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.
Podczas biegów naszą szkołę reprezentowali:
Kategoria: przedszkolacy - Aleksandra Adamczyk, Maja Kozak, Oliwier Piśniak, Jakub Krysiak, Krzysztof Latuszek, Norbert Jura, Tymon Kęsik
Kategoria : klasy I - II - Kacper Adamczyk
Kategoria: klasy III - IV - Mikołaj Kęsik, Jakub Więcławik
Kategoria: klasy V - VI - Jakub Kowalski, Kacper Szopa
Bardzo dobrze zaprezentowali się :
Kacper Szopa klasa VI - I miejsce - dystans 800 metrów
Aleksandra Adamczyk przedszkole - V miejsce dystans 50 metrów
Maja Kozak przedszkole - VI miejsce dystans 50 metrów
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria

Festyn rekreacyjny z okazji "Dnia Dziecka" 1 czerwca 2016


01.06.2016r. odbył się w naszej szkole festyn rekreacyjny z okazji "Dnia Dziecka". O godzinie 9.00 rozpoczął się apel: przemówienie dyrektora szkoły, złożenie życzeń z okazji Dnia Dziecka oraz wręczenie przez Radę Rodziców pamiątkowych długopisów. Po apelu nastąpiła część artystyczna, a więc występ taneczny mażoretek. Następnie uczniowie przystąpili do turnieju wiedzy o sporcie, wspólnej rozgrzewki, rywalizacji sportowej w różnych konkurencjach oraz rozegrali mecz w piłkę nożną. Dodatkową atrakcją festynu był poczęstunek dla wszystkich dzieciaków.
Galeria

Konkurs plastyczny o zasięgu dekanalnym pt. "Godła Polski z krzyżem w koronie" 25 maja 2016


25.05.2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o zasięgu dekanalnym pt. "Godła Polski z krzyżem w koronie". Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły nagrodzony został uczeń klasy I - Filip Litwińczyk, za zajęcie pierwszego miejsca. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria

Zajęcia edukacyjne na Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie 24 maja 2016


24.05.2016r. uczniowie naszej szkoły, z klas IV-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Wyjazd podczas którego realizowane było zadanie prewencyjne finansowany był ze środków z funduszu prewencyjnego PZU. Podczas zwiedzania komendy policjanci przedstawili dzieciom zadania realizowane przez policjantów różnych pionów podczas codziennej służby. Ponadto w czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się co jest ważne, by być bezpiecznym na drodze. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się policyjne radiowozy, sprzęt służbowy, specjalnie szkolone psy oraz zwiedzanie pomieszczeń dla osób zatrzymanych, technika kryminalistyki oraz niebieskiego pokoju do przesłuchań dzieci. Zajęcia dostarczyły uczniom wiele cennych informacji, sprawiły wielką frajdę i radość i z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczniów naszej szkoły.
Galeria

Wyjazd edukacyjny do Bukowiny Tatrzańskiej 16 maja 2016


W dniach od 16 do 20 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Danieli Szczepaniak, p. Iwony Trocha, p. Anny Grzelińskiej, p. Renaty Kistela, p. Barbary Cieśla uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Bukowiny Tatrzańskiej. Mieszkali w pensjonacie Stasinda. Uczniowie spacerowali szlakiem w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego, po Krupówkach, czyli reprezentacyjnej ulicy w Zakopanem położonej w centrum miasta, wjechali wagonikiem na Gubałówkę, podziwiali przepiękną panoramę z Butorowego Wierchu, najwyższego wzniesienia Pasma Gubałowskiego, ze szczytu zjechali wyciągiem, pojechali do Aquaparku w Zakopanem, uczestniczyli w warsztatach etnograficznych "Moda i ubiory na Podhalu", zajęciach etnograficzno-plastycznych "Malowanie na szkle" oraz mieli wspólne ognisko. W drodze powrotnej, 20 maja zatrzymali się w rodzinnym parku rozrywki w Energylandii w Zatorze. Do Zajączek pełni wrażeń i wspomnień powrócili w godzinach wieczornych.
Galeria

Urodziny miesiąca maja 5 maja 2016


05.05.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy urodziny miesiąca maja. Apel na temat tej uroczystości przygotowali uczniowie klasy III wraz z wychowawcą. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. "Majowa łąka". W barwnych strojach pszczółek, kwiatów, ptaszków, biedronek, kretów zaprezentowali wiersze i piosenki na tle majowej łąki.
Galeria

XI Ogólnopolski Bieg Zajączkowski 3 maja 2016


03.05.2016r. w Zajączkach Drugich odbył się XI Ogólnopolski Bieg Zajaczkowski. Impreza miała na celu propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, popularyzowanie biegania w środowisku gminy Krzepice jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.
Podczas biegów naszą szkołę reprezentowali:
Kategoria: klasy III - IV - Filip Chęciński, Jakub Więcławik
Kategoria: klasy V - VI - Kacper Szopa, Konrad Włodarczyk, Kacper Wojszczyk.
Bardzo dobrze zaprezentował się uczeń klasy VI Kacper Szopa na dystansie 800 metrów, który zajął III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Galeria

Dzień Strażaka 3 maja 2016


3 maja 2015r. w niedzielę obchodziliśmy w Zajączkach Pierwszych - Dzień Strażaka, z racji przypadającego 4 maja dnia św. Floriana - patrona strażaków. O godzinie 8:20 rozpoczęło się formowanie szeregów przed Domem Strażaka w Zajączkach Pierwszych. Następnie mażoretki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej oraz Orkiestra Dęta w nowo zakupionych czerwono-czarnych strojach pod kierunkiem kapelmistrza pana Bogdana Krzaka poprowadziły całą jednostkę OSP z Zajączek Pierwszych do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. O godzinie 9:00 odbyła się Msza Święta w intencji strażaków. Po Mszy Świętej wszyscy w uroczystym przemarszu udali się do Domu Strażaka na słodki poczęstunek.
Galeria

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 29 kwietnia 2016


29.04.2016r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięła udział klasa IV wraz z uczennicami z klasy VI. Uczniowie zaprezentowali inscenizacje, recytowali wiersze oraz zaśpiewali pieśń "Witaj majowa jutrzenko". Na zakończenie uroczystości podkreślili, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Akademia budziła uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiała wydarzenia historyczne i teraźniejszość. Występujący uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Galeria

Wycieczka do lasu 26 kwietnia 2016


26.04 2016r. uczniowie klasy IV wraz z nauczycielami: p. J. Ząbkowską i p. B. Cieśla wybrali się do lasu. Celem wycieczki było poznanie lasu i jego mieszkańców Opiekunowie przed wejściem do lasu omówili regulamin lasu oraz zwrócili uwagę na zakaz wywożenia śmieci do lasu. Uczniowie poznali funkcje lasu, warstwy lasu i warunki tam panujące, rodzaje lasów, rozpoznawali drzewa po pniach i liściach, rozpoznawali krzewy, szukali śladów, które pozostawiły zwierzęta. Zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie po dwóch godzinach spędzonych w lesie powrócili do domu.
Galeria

XIV Gminny Turniej Ekologiczny 22 kwietnia 2016


22.04.2016r. w naszej szkole odbył się XIV Gminny Turniej Ekologiczny Szkół Podstawowych pod hasłem: "Stop zanieczyszczeniom powietrza". Turniej rozpoczął się krótkim przemówieniem pani dyrektor Danieli Szczepaniak. Następnie członkowie przedszkolnego koła LOP pod kierunkiem pani Marzeny Krysiak przywitali gości piosenką "Betonowy świat" oraz tańcem "Dziadek fajną farmę miał". W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych gminy Krzepice, którzy tworzyli 3-osobowe drużyny. Uczniowie musieli odpowiadać w formie pisemnej i ustnej na pytania otwarte i zamknięte w zakresie: przyczyn, skutków i sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza, brali udział w quizie ekologicznym, rozwiązywali krzyżówkę, analizowali wykres zanieczyszczenia powietrza w Polsce, układali ciąg przyczynowo-skutkowy oraz segregowali śmieci na czas. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Sekretarz Miasta i Gminy Krzepice - pan Zbigniew Sosin, leśniczy - pan Mariusz Ligęza, emerytowana nauczycielka przyrody - pani Barbara Cieśla.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Olga Słomian, Julia Jura, Karina Troczka i zajęli IV miejsce.
Za konkurs odpowiedzialni byli nauczyciele: pani mgr Joanna Ząbkowska oraz pani mgr Dorota Smorąg.
W tym dniu odbył się również konkurs plastyczny. Uczestnicy konkursu musieli wykonać pracę, plakat "Zanieczyszczenie powietrza widziane oczami dziecka" w budynku naszej szkoły. Prace musiały być wykonane techniką plastyczną w ciągu 60 minut, a oceniało je jury w składzie: p. Jadwiga Spaczyńska, p. Gabriela Krawczyk, p. Ewelina Turlinśki.
Z naszej szkoły zostali nagrodzeni następujący uczniowie:
Maja Bednarek - klasa VI - wyróżnienie miejsce
Patrycja Wolna - klasa VI - III miejsce
Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach i konkursach.
Galeria

Wyjazd do teatru 20 kwietnia 2016


20.04.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na niezwykle widowiskowy spektakl muzyczny, którego scenariusz oparty jest na kanwie najpiękniejszej powieści wszech czasów pt. "Tajemniczy ogród". Opowieść Frances Hodgson Burnett`s opisuje losy sieroty Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego wuja. Jego dom i ogród skrywa pewną tajemnicę… Urocze, wzruszające i ponadczasowe przedstawienie dostarczyło naszym uczniom mnóstwa wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.
Galeria

Gminny turniej wiedzy o "Bezpieczeństwie w ruchu drogowym" 15 kwietnia 2016


15.04.2016r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzepicach odbył się Gminny turniej wiedzy dla uczniów "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". W turnieju wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół gminy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze i podstawach udzielania pierwszej pomocy. Pierwszą konkurencją był test, w którym każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. W następnej konkurencji uczniowie musieli wykazać się sprawnością w jeździe na rowerze. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI: Anna Szczepaniak, Julia Jura, Kacper Szopa, Konrad Włodarczyk i zajęli II miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria

III Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki "Mój ulubiony bohater lektur szkolnych". 14 kwietnia 2016


14.04.2016r. w Wiejskim Centrum Kultury w Iwanowicach Dużych odbył się III Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki "Mój ulubiony bohater lektur szkolnych". Celem konkursu była edukacja kulturalna i popularyzacja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowania książką szczególnie wśród dzieci i młodzieży powiatu kłobuckiego. Uczestnicy konkursu musieli wykonać ilustrację i opis dowolnego, ulubionego bohatera lektur szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV i VI: Magdalena Kistela, Jakub Więcławik, Julia Jura, Patrycja Wolna. Jury powołane przez organizatorów wyróżniło z naszej szkoły ucznia klasy IV - Jakuba Więcławika za pracę literacką. W oczekiwaniu na rezultaty konkursu, dzieci i opiekunowie obejrzeli humorystyczną scenkę pt. "Migawki z iwanowickiej ławki".
Galeria

Urodziny miesiąca kwietnia 12 kwietnia 2016


12.04.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy urodziny miesiąca kwietnia. Apel na temat tej uroczystości przygotowali uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą. Uczniowie podczas apelu nawiązali do "Dnia Ziemi", który będziemy obchodzić 22 kwietnia. Były wiersze, piosenki, zagadki, pytania i rebusy związane z tą tematyką.
Galeria

Apel "Tragedia w Katyniu i Smoleńsku" 11 kwietnia 2016


11.04.2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 76 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 6 rocznicy tragedii smoleńskiej. Apel przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Magdalena Piśniak. Uczniowie recytowali wiersze, który nawiązywały do straszliwej zbrodni. Zginęło wtedy 21 768 obywateli Polski: lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów, na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR. Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej” i zabijanych strzałem w tył głowy dokonała radziecka policja polityczna NKWD. Na zakończenie wysłuchaliśmy piosenki "Requiem" Ich Troje, która wspominała ofiary katastrofy polskiego TU-154 w Smoleńsku. Apel miał bardzo smutny i podniosły charakter, ale wniknął głęboko do naszych serc.
Galeria

Koncert charytatywny dla Wiktorii "Nasza szkoła uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka" 10 kwietnia 2016


W niedzielę, 10 kwietnia w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Zajączkach Pierwszych odbył się koncert charytatywny. Tego popołudnia pomagaliśmy małej Wiktorii Moś. Był to czas niezwykły, spędzony w miłej atmosferze. Uroczystość rozpoczął występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zajączek. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały przedszkolaki prezentując dwa układy taneczne "Taniec Chaplina" oraz "Tańcowały dwa Michały". Po występie przedszkolaków zaprezentowali się uczniowie klasy I, II, III, którzy zaśpiewali piosenki: "Witamy wiosnę", "Marzenia się spełniają", "Na raz, na dwa", "Dni, których jeszcze nie znamy" oraz zaprezentowali taniec "Jezioro Łabędzie". Kolejnym, bardzo miłym punktem uroczystości był występ byłego wikariusza naszej parafii, księdza Piotra Klekocińskiego, który zaprezentował przepiękne piosenki popularnych zespołów i artystów m.in. "Mała", "Miłość", "Alleluja" , "Dla Matki" , "Ty tylko mnie poprowadź". Na keyboardzie grał pan Paweł Gruca. Po występie księdza Piotra 4 układy taneczne zaprezentowała szkolna grupa taneczna. Mażoretki tańczyły do utworów: "Wytańcz witaminy", "Limbo", "Toca toca", "Dziadek fajną farmę miał". Pnie Następnie występowali uczniowie klasy IV, V i VI, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne oraz wokalne śpiewając piosenki: „Przyjaciel wie”, "Małgośka". Na zakończenie mogliśmy podziwiać występ młodzieży ze "Studia Tańca" w Częstochowie oraz Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie. Były to grupy: "Jeszcze raz" , "Fresh Crew", "Luźne Majty" oraz "Antidotum". Wszystkim,"którzy uczestniczyli w imprezie i włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy".
Galeria

Wizyta w salonie fryzjerskim 6 kwietnia 2016


06.04.2016r. przedszkolaki ze swoją wychowawczynią wybrały się do salonu fryzjerskiego. Miały okazję przyjrzeć się z bliska na czym polega praca fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości. Przedszkolaki na własne oczy mogły zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Dziękujemy pani Katarzynie Pasak właścicielce salonu za bardzo serdeczną gościnę. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi". Jan Paweł II
Galeria

XXVIII Regionalny Konkurs Recytatorski 6 kwietnia 2016


06.04.2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach odbyły się eliminacje Gminnego XXVIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Wrażliwość na słowa". Naszą szkołę pod kierunkiem pani Marii Słomian reprezentowali dwaj uczniowie z klasy III: Jakub Stasiak i Mateusz Litwińczyk, który otrzymał wyróżnienie za recytację dwóch wierszy "Stefek Burczymucha" - Marii Konopnickiej i "Ptasie plotki" - Jana Brzechwy. Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.
Galeria

Sprawdzian po klasie szóstej 5 kwietnia 2016


05.04.2016r. w całej Polsce już po raz piętnasty odbył się sprawdzian po klasie szóstej. Z naszej szkoły do sprawdzianu przystąpiło trzynastu uczniów klasy szóstej: Piotr Adamczyk, Maja Bednarek, Bartosz Jarawka, Julia Jura, Dawid Krawczyk, Mikołak Kuśpiel, Katarzyna Mazur, Olga Słomian, Kacper Szopa, Karina Troczka, Konrad Włodarczyk, Kacper Wojszczyk, Patrycja Wolna. Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza część trwała 80 minut i obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki, druga część trwała 45 minut i obejmowała zadania z języka angielskiego. Celem sprawdzianu było sprawdzenie w jakim stopniu uczniowie kończący klasę szóstą opanowali umiejętności opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych tj. z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Ostateczne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2015r. pojawią się pod koniec roku szkolnego. W dniu jego zakończenia każdy uczeń otrzyma zaświadczenie z liczbą punktów, jakie uzyskał na egzaminie. Drodzy uczniowie, życzymy zatem powodzenia!.
Galeria

Rewia na lodzie 4 kwietnia 2016


04.04.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w wycieczce do Sosnowca i zobaczyli moskiewską rewię na lodzie pt. "Królowa Śniegu". Było to fantastyczne baśniowe widowisko oparte na motywach baśni autorstwa H. CH Andersena, które zostało wyreżyserowane przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową. Dzieciaki były zachwycone wspaniałą jazdą figurową artystów występujących w baśni, podziwiały również kostiumy, dekoracje oraz efekty pirotechniczne. W drodze powrotnej odwiedziły restaurację McDonald’s. Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.
Galeria

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych 23 marca 2016


23 marca 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. Wielkanoc to najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez chrześcijan święto. Niedziela Palmowa - rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Właśnie o tych tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek, czyli śmigusie-dyngusie, dniu, w którym trzeba polewać się wodą, weselić, śmiać i odwiedzać opowiedzieli uczniowie I klasy pod kierunkiem pani Anny Grzelińskiej w krótkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwykły świąteczny czas i przypomnieli co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, wędlina, sól, pieprz. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Daniela Szczepaniak składając całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Na zakończenie wręczono dyplomy laureatom konkursu plastycznego "Udekoruj wielkanocny stół"
Galeria

VII Powiatowy Konkurs Ornitologiczny 22 marca 2016


22.03.2016r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku odbył się VII Powiatowy Konkurs Ornitologiczny : "Ptaki rejonu kłobuckiego". Konkurs przebiegał pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku oraz Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim uczniowie z dwóch grup wiekowych: klas I - III; (Eliza Troczka) i klas IV - VI; (Magdalena Kistela, Mateusz Kozan, Jakub Więcławik). Uczestnicy konkursu w części praktycznej rozpoznawali ptaki po wyglądzie, po głosach, piórach i gniazdach oraz rozwiązywali test komputerowy, a najmłodsi test w papierowej wersji. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Galeria

Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca 2016


21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. W tym dniu uczniowie klasy VI podczas trzech godzin lekcyjnych prowadzili zajęcia oparte na zabawach, konkursach, quizach związanych z nadejściem wiosny. Następnie przedszkolaki oraz uczniowie klas I - V swoimi występami wprowadzili wszystkich w wiosenny nastrój. Tego dnia odbył się również pokaz mody. Na koniec wszyscy udali się na boisko szkolne w celu pożegnania zimy poprzez spalenie Marzanny
Galeria

Szkolny konkurs plastyczny "Udekoruj wielkanocny stół" 17 marca 2016


17 marca 2016r. w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Udekoruj świąteczny stół". Stroik należało wykonać własnoręcznie wykorzystując różnorodne techniki plastyczno-zdobnicze. Liczyła się kreatywność i pomysłowość uczestników konkursu. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali:
Kategoria: Przedszkole
I miejsce - Maja Kozak
II miejsce - Wiktoria Moś
III miejsce - Zofia Słomian
Kategoria: Klasy I - III
I miejsce - Patrycja Moś
II miejsce - Magdalena Rosak
III miejsce - Karolina Kot
wyróżnienie - Kinga Kozak
wyróżnienie - Judyta Włodarczyk
Kategoria: klasy IV - VI
I miejsce - Anna Szczepaniak
II miejsce - Oliwia Kot
III miejsce - Mikołaj Kuśpiel
Gratulujemy!!!

Galeria

Dzień świętego Patryka w naszej szkole 17 marca 2016


Dzień św. Patryka (17 marca) obchodzony jest corocznie nie tylko w Irlandii ale również na całym świecie. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. W tym dniu uczniowie naszej szkoły pojawili się w szkole w zielonych strojach, a ideę tego Dnia poznali na lekcjach języka angielskiego pod kierunkiem pani Kamili Mirek. Na zakończenie zajęć pozowali do wspólnego, zielonego zdjęcia.
Galeria

Konkurs ortograficzny 10 marca 2016


10 marca 2016r. czworo uczniów z naszej szkoły: Mateusz Kozan, Anna Szczepaniak, Karina Troczka, Julia Jura wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkół w Starokrzepicach. Podczas konkursu uczniowie podzieleni na trzy kategorie wiekowe pisali dyktando, które sprawdzało umiejętność zastosowania zasad ortografii i interpunkcji. III miejsce zajęła uczennica klasy V Anna Szczepaniak. Gratulujemy !!!.
Galeria

Urodziny miesiąca marca 3 marca 2016


03.03.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy urodziny miesiąca marca. Apel na temat tej uroczystości przygotowali uczniowie klasy II wraz z wychowawcą. Były wiersze oraz przysłowia związane z miesiącem marcem. Zgromadzeni na apelu uczniowie mogli wykazać się wiedzą oraz sprawnością uczestnicząc w konkurach, grach i zabawach związanych z tą tematyką.
Galeria

Makiety "Folwark szlachecki" 1 marca 2016


Jak żyła polska szlachta pięć wieków temu?. Tego dowiedzieli się uczniowie klasy V na zajęciach historii. Czworo uczniów tej klasy: Oliwia Kot, Anna Szczepaniak, Mateusz Kluba, Ignacy Rudlicki wykonało makiety folwarków szlacheckich, czyli wielkoobszarowych gospodarstw rolnych. Wystawę możemy podziwiać na dolnym korytarzu w naszej szkole.
Galeria

Szkolny konkurs plastyczny "Moja niezwykła walentynka" 12 lutego 2016


12 lutego 2016r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Moja niezwykła walentynka". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań twórczych, przedstawienie "Walentynki", jako symbolu przyjaźni i sympatii dla drugiego człowieka. Konkurs adresowany był do uczniów klas: I - III oraz IV - VI. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, wykonali przepiękne walentynki dowolną techniką. Komisja przy ocenie prac brała pod uwagę: zgodność z tematem, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania walentynki, oryginalność, praktyczność i estetykę.
Oto wyniki:
Kategoria: klasy I - III
I miejsce - Nicola Owczarek
II miejsce - Bartłomiej Wojszczyk, Filip Litwińczyk
III miejsce - Klaudia Ślązak, Nikola Kowalczyk
Wyróżnienie: Karolina Kot, Weronika Szopa, Magdalena Rosak
Kategoria: klasy IV - VI
I miejsce - Filip Chęciński
II miejsce - Maja Bednarek
III miejsce - Magdalena Kistela, Jakub Więcławik
Wyróżnienie - Oliwia Kot, Patrycja Wolna
Gratulujemy !!!.

Galeria

Dzień kota w naszej szkole 12 lutego 2016


Światowy Dzień Kota przypada 17 lutego, ale ze względu na rozpoczynające się od 15 lutego ferie zimowe, szkolny Dzień Kota obchodziliśmy w naszej szkole 12 lutego. Organizatorem tego dnia był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Renaty Kistela. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przynieśli do szkoły swoje przesympatyczne kociaki, niektórzy zaprezentowali się w strojach kotów, jeszcze inni wykonali przepiękne ilustracje swoich czworonożnych przyjaciół. Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przygotowali apel na którym zapoznali wszystkich z tymi drapieżnymi ssakami w ciekawej prezentacji multimedialnej. Ten miło spędzony dzień na pewno pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Galeria

Wyjazd do Muzeum Regionalnego w Częstochowie oraz na sztuczne lodowisko 11 lutego 2016


11 lutego 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach przyrodniczych pt. "Ptaki Ziemi Częstochowskiej" prowadzonych przez pracowników Muzeum Częstochowskiego. Podczas zajęć wykorzystywana była kolekcja ornitologiczna charakteryzująca ptaki żyjące w różnych środowiskach takich jak las, woda, skały, otwarte przestrzenie. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach na sztucznym lodowisku w Częstochowie pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej. Niektórzy uczniowie rozpoczęli dopiero naukę jazdy na łyżwach inni doskonalili swoje umiejętności. Zajęcia sprzyjały integracji dzieci i wspaniałej wspólnej zabawie oraz pozwoliły na chwilę odetchnąć od szkolnych obowiązków i połączyć przyjemne z pożytecznym.
Galeria

Bal karnawałowy przedszkolaków oraz uczniów klas I - II 3 lutego 2016


Karnawał to czas wesołej i wspaniałej zabawy. 3 lutego 2016r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli przedszkolacy oraz uczniowie klas I - II. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieciaki. W tych dniach korytarz dolny naszej szkoły zamienił się w salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zapraszała prowadząca imprezę pani DJ. Dzieci przebrane w kolorowe stroje: księżniczek, wróżek, piratów, spidermenów, pszczółek, kowbojów, rycerzy, policjantów i innych bohaterów filmów i bajek, przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w przepięknych przebraniach karnawałowych. Niestety radosna zabawa zakończyła się o godzinie 17.00 i przedszkolacy oraz uczniowie klas I-II pełni wrażeń wrócili do swoich domów. Szkoda, że kolejny bal dopiero za rok.
Galeria

Urodziny miesiąca lutego 2 lutego 2016


02.02.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy urodziny miesiąca lutego. Apel na temat tej uroczystości przygotowali uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą. Uczniowie zaprezentowali się w futrach, kurtkach i ciepłych wełnianych czapkach, stosownie na tę porę roku. Recytowali wiersze, przysłowia oraz zaśpiewali piosenkę na temat tego mroźnego zimowego miesiąca.
Galeria

Bal karnawałowy uczniów klas III - VI 28 stycznia 2016


28.01.2016r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy uczniów klas III - VI. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane były w kolorowe stroje: żołnierzy, detektywów, lekarzy, modelek. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. W czasie przerwy był czas na słodki poczęstunek. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć. O godzinie 19.30 wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich domów. Szkoda, że kolejny bal dopiero za rok.
Galeria

Dzień Babci i Dziadka 21/22 stycznia 2016


Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Święto to obchodzimy 21 i 22 stycznia. Tego dnia Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich wnucząt dowody miłości: laurki, papierowe serduszka, kwiatuszki, słodkie buziaki. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się 21 stycznia o godzinie 12.00. Swoje zdolności wokalne oraz recytatorskie zaprezentowali przedszkolaki oraz uczniowie klas I - VI. Po części artystycznej umiejętności taneczne zaprezentowały mażoretki z klas I - III tańcząc do piosenki: "Dziadek fajny farmę miał". Na zakończenie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień spędzony w bardzo miłej atmosferze, na długo pozostanie w pamięci naszych dziadków.
Galeria

Koncert "Tańców nawał to karnawał" 20 stycznia 2016


20.01.2016r. do naszej szkoły przybyli muzycy z filharmonii częstochowskiej. Uczniowie oraz przedszkolaki wysłuchali 45 - minutowego koncertu edukacyjnego. Muzycy zabrali dzieci w świat muzyki klasycznej. Zostały zaprezentowane rytmy charakterystyczne dla różnych kultur i narodów z całego świata. Koncert poprowadziła pani Magdalena Mirowska.
Galeria

Jasełka 22 grudnia 2015


We wtorek, 22 grudnia o godzinie 12.00, w naszej szkole z Bożonarodzeniowym przesłaniem dla nauczycieli, pracowników, przedszkolaków i wszystkich uczniów szkoły wystąpili uczniowie klasy III prezentując na scenie "Jasełka Bożonarodzeniowe". Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, dzieciątko, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem księdza prefekta Dariusza Szczepańczyka. Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Po części artystycznej zaprezentowali się na scenie przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas prezentując kolędy i pastorałki. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dodatkowo w klasach odbyły się spotkania opłatkowe uczniów z wychowawcami przy przepięknie nakrytych stołach i wspólnie przygotowanych potrawach wigilijnych. Składano sobie życzenia świąteczne i wspólnie kolędowano. Panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera.
Galeria

"Góra Grosza" grudnia 2015


W tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Góra Grosza". Akcja została przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski i opiekuna Samorządu - panią Renatę Kistela. W trakcie trwania akcji, tj., od 23 listopada do 4 grudnia 2015r., uczniowie zbierali monety o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł i 5zł.
Uzbierano łącznie 17,5 kg monet, a w tym:
1gr – 3028 sztuk
2gr – 2455 sztuk
5gr – 1229 sztuk
10gr – 378 sztuk
20gr – 87 sztuk
50gr – 43 sztuki
1zł – 13sztuk
2zł – 2 sztuki
Łącznie nasi uczniowie ze zbiórki monet uzyskali kwotę 234, 53gr., która została przekazana na rachunek Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w akcji, pieniądze wspomogą dzieci, które nie mają własnych domów i mieszkają w miejscach zastępczych. Dzieciom gratulujemy oraz zapraszamy do wzięcia udziału w akcji już za rok.
Galeria

Szkolny konkurs "Choinka z szyszek" 14 grudnia 2015


W poniedziałek, 14 grudnia 2015r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs pt.: "Choinka z szyszek". Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów klas I - VI. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Mogliśmy podziwiać przepiękne choinki zdobione orzechami, piórkami oraz cytrusami. Oto wyniki:
Kategoria: Przedszkole
I miejsce - Zosia Słomian
Kategoria: Klasy I III
I miejsce - Filip Litwińczyk
I miejsce - Judyta Włodarczyk
II miejsce - Antoni Lipski
II miejsce - Piotr Staśkiewicz
III miejsce - Patrycja Moś
III miejsce - Eliza Troczka
Wyróżnienie - Mateusz Litwińczyk
Kategoria: Klasy IV - VI
I miejsce - Anna Szczepaniak
II miejsce - Dawid Krawczyk
Wyróżnienie - Kacper Grzyb
Wyróżnienie - Kacper Włodarczyk
Gratulujemy !!!.

Galeria

Akcja "Szlachetna paczka" 11 grudnia 2015


Nasza szkoła już po raz siódmy wzięła udział w charytatywnej akcji "Szlachetna paczka" organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Celem przedsięwzięcia było: - uwrażliwienie i zaangażowanie uczniów w dzieło niesienia radości drugiemu człowiekowi;
- dostrzeganie osób potrzebujących;
- kształtowanie postaw chrześcijańskich i norm etycznych;
- znajdowanie zadowolenia i satysfakcji z udzielonej bezinteresownej pomocy.
Akcja rozpoczęła się w ostatnich dniach listopada, a jej zwieńczenie nastąpiło 11 grudnia. W tym roku szkolnym przygotowaliśmy paczkę dla rodziny o kodzie LDZ-1628-511345. Rodzina otrzymała artykuły pierwszej potrzeby odpowiadające ich indywidualnym potrzebom: artykuły spożywcze, chemiczne, pościel, kołdry, ręczniki, poduszki, odzież, obuwie, brakujące sprzęty gospodarstwa domowego m.in. wersalki. Mamy nadzieję, że dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wybrana rodzina doświadczy magii spokojnych, prawdziwych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Galeria

Wycieczka do Cinema City 11 grudnia 2015


11.12.2015r. z okazji "Mikołajek" uczniowie naszej szkoły z klas: I - II wraz z rodzicami i wychowawcami wybrali się do Cinema City w Częstochowie na bajkę "Rabusie fistaszków". Była to bardzo śmieszna i pełna przygód bajka. Po zakończonym seansie wszyscy udali się na poczęstunek do McDonalda. Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.
Galeria

Wycieczka do kina 8 grudnia 2015


08.12.2015r. z okazji "Mikołajek" uczniowie naszej szkoły z klas: III- VI wraz z opiekunami wybrali się do Cinema City w Częstochowie na bajkę "Hotel Transylwania 2". Humorystyczna bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsca z baśni, wywierając duże wrażenie na widzach. Po zakończonym seansie uczniowie odwiedzili restaurację McDonald`s, gdzie zjedli smaczny posiłek. Wycieczka upłynęła w miłej i przyjemnej atmosferze.
Galeria

Szkolny konkurs plastyczno-techniczny "Łańcuch na choinkę, ozdoba na choinkę" 3 grudnia 2015


W czwartek, 3 grudnia 2015r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny pt.: „Łańcuch na choinkę, ozdoba na choinkę”. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, wykonali ozdoby w dowolnej technice. Jury wybierając zwycięzców zwracało uwagę na pomysł, kreatywność, wkład pracy, a także użyte materiały. Oto wyniki:
Kategoria: Klasa I - II
I miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Judyta Włodarczyk
III miejsce - Miłosz Kostek, Artur Małyska
Wyróżnienie - Patrycja Moś, Karolina Kot
Kategoria: Klasa III - IV
I miejsce - Jakub Więcławik
II miejsce - Mateusz Litwińczyk
III miejsce - Kacper Grzyb
Wyróżnienie - Julia Staśkiewicz
Kategoria: Klasa V - VI
I miejsce - Anna Szczepaniak
II miejsce - Oliwia Kot
III miejsce - Dawid Krawczyk
Wyróżnienie - Olga Słomian
Gratulujemy!!!

Galeria

Mikołajki 4 grudnia 2015


W piątek, 4 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami - Mikołajkami. Jak co roku gość z Laponii odwiedził uczniów, dyrekcje, nauczycieli. Po rozdaniu prezentów, tym którzy na to zasłużyli Mikołaj w pośpiechu dotarł do Oddziału Przedszkolnego, gdyż tam z niecierpliwością czekały na niego przedszkolaki. Gdy Mikołaj wszedł do sali na buziach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie ale przede wszystkim widoczny był uśmiech. Dzieciaki powitały Mikołaja krótką częścią artystyczną. Po wspaniałych występach nadszedł chyba najbardziej oczekiwany przez dzieci moment - rozdawanie prezentów. Dzieci otrzymały zabawki oraz słodycze. Następnie wszystkie dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały Mikołaja.
Galeria

Cyrk 3 grudnia 2015


03. 12. 2015r. naszą szkołę odwiedził cyrk, prezentując wspaniałe show z udziałem artystów tej sztuki. Byliśmy świadkami żartów clowna, pokazu egzotycznego węża, umiejętności akrobatycznych pieska, podziwialiśmy żonglerkę i jazdę na równoważni. Dzieci podziwiały oraz miały możliwość próby swoich sił w różnych konkurencjach. Zadania do wykonania były okazją do rozwijania zmysłu równowagi oraz koordynacji wzrokowo-słuchowej. Okazało się, że nie było to takie proste jak wyglądało na pokazie. Wszystkim uczestnikom, zarówno uczniom, jak i nauczycielom występ bardzo się podobał, było dużo śmiechu oraz oklasków dla artystów.
Galeria

Spektakl pt.: "Przyjaciele" 2 grudnia 2015


02.12.2015r. do naszej szkoły przybył Teatr Kukiełkowy "Tomcio" z Nowego Sącza z przedstawieniem pt.: "Przyjaciele". Teatrzyk obejrzały przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III z wychowawcami. Bajka opowiadała o losach zwierząt niechcianych, wypędzonych z domu, które zakładają własne stowarzyszenie o nazwie: "Niepotrzebni"i wędrują w poszukiwaniu schronienia. Spektakl był pouczającą lekcją mówiącą o prawdziwych wartościach : przyjaźni i miłości, które są źródłem szczęścia. Po spektaklu dzieci mogły bliżej przyjrzeć się kukiełkom a nawet je dotknąć.
Galeria

Andrzejki 26 listopada 2015


Według staropolskiej tradycji Wieczór Andrzejkowy obchodzony jest zwykle w wigilię św. Andrzeja. W tym roku w naszej szkole uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrali ku temu popołudnie - 26 listopada. Zabawa trwała trzy i pół godziny i przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie piątej klasy, którzy w przepięknych strojach czarownic i czarnoksiężników przenieśli wszystkich w świat marzeń i fantazji. Uczniowie mogli poznać jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Uczniowie bawili się w rytm muzyki współczesnej. Imprezę uświetniły mażoretki naszej szkoły. O godzinie 19.30 wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżono im tego magicznego wieczoru.
Galeria

Światowy dzień pluszowego misia 25 listopada 2015


25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu i najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Święto Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002r. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego z wielkim zapałem przystąpili do obchodów tego miłego i sympatycznego dnia. Najpierw wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: "Mój przyjaciel Miś". Portrety misiów wykonali przeróżnymi technikami. Podziwialiśmy misie wyklejone kawałkami włóczki, łatkami z materiałów i futerka, masą z papieru i mąki, bibułkowymi kuleczkami oraz misie namalowane farbami i kredkami. Laureatami konkursu zostali:
Kategoria: Przedszkole
I miejsce - Jakub Kowalczyk
II miejsce - Zofia Słomian
Paulina Kęsik
III miejsce - Krzysztof Latuszek
Wyróżnienie - Roxana Kęsik
Olga Adamczyk
Kategoria: Klasy I - III
I miejsce - Patrycja Moś
II miejsce - Nicola Owczarek
Miłosz Kostek III miejsce - Adam Małyska
Wyróżnienie - Klaudia Ślązak
Judyta Włodarczyk
Kategoria: Klasy IV - VI
I miejsce - Jakub Więcławik
II miejsce - Mateusz Kozan
III miejsce - Kacper Szopa
Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione misie, zarówno, te małe bure jak i te piękne i kolorowe. Zatem moda na misie nie przemija, a dzień 25 listopada dostarczył uczniom wiele radości i miłych wrażeń.
Galeria

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka listopada 2015


Sejm Rzeczpospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. W tym roku po raz drugi obchodzimy to święto. Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest Marek Michalak, natomiast najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są: Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka. Tego dnia Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz uczniowie klasy VI pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego - pani Renaty Kistela przygotowali apel. Podczas apelu przypominając krótką historię praw dziecka, odczytano list rzecznika praw dziecka, a mottem apelu były słowa: "Dzieci Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy". Apel zakończono znanym cytatem Janusza Korczaka: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Galeria

XVIII Edycja Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna". listopada 2015


Uczniowie naszej szkoły z klas I - VI korzystający ze świetlicy szkolnej wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.: "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna".
Celem konkursu było:
- promowanie działalności świetlic szkół podstawowych;
- rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik
plastycznych; - kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gliwic. Ogłoszenie wyników nastąpiło 01.12.2015r. II miejsce zajęła Zofia Pop - klasa I wyróżnienie otrzymał Filip Litwińczyk - klasa I. Gratulujemy !!!.
Galeria

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie "Moja Mała Ojczyzna.. Na Krzepickich Szlakach" 19 listopada 2015


19 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich został przeprowadzony IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie "Moja mała Ojczyzna… Na Krzepickich Szlakach". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań Gminą Krzepice, jej tradycją, historią, kulturą, zabytkami, walorami przyrodniczo-turystycznymi oraz słynnymi postaciami związanymi z regionem. Konkurs przebiegał w II kategoriach:
I konkurs plastyczny
II Turniej wiedzy o regionie.
Temat konkursu plastycznego brzmiał: "Krzepicki zamek w moich oczach". Do organizatora konkursu wpłynęło przeszło 70 prac. Z naszej szkoły zostali nagrodzeni następujący uczniowie:
III miejsce - Judyta Włodarczyk - klasa I
Wyróżnienie - Filip Litwińczyk - klasa I.
Do turnieju wiedzy o regionie przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzepicach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Krzepicach, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego z Zajączek Drugich i Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy z Zajączek Pierwszych. Do zadań uczestników konkursu należało:
- rozwiązanie testu z dziejów ogólnych Krzepic, ze szczególnym uwzględnieniem historii zamku krzepickiego;
- rozwiązanie krzyżówki;
- praca z mapą Gminy Krzepice (umiejscowienie na mapie charakterystycznych miejsc: zabytków, obiektów i ważnych miejsc w regionie);
- przygotowanie pracy graficznej;
- odpowiedzi ustne na pytania dotyczące znajomości aktualnych wydarzeń Gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Maja Bednarek, Julia Jura, Karina Troczka, Patrycja Wolna i zajęły II miejsce.
Gratulujemy!.

Galeria

Akcja edukacyjna "Śniadanie daje moc" 17 listopada 2015


17.11.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". Celem akcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!. O pomyśle włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji zostali wcześniej powiadomieni rodzice oraz sami zainteresowani uczniowie. Wszyscy spisali się na medal. Uczniowie nie tylko przygotowali kanapki ale również je pięknie udekorowali. Wspólnie przygotowanie śniadania było okazją do wymiany cennych uwag dotyczących zasad zdrowego odżywiania. Na zakończenie akcji odbyła się wspólna degustacja przygotowanych przez uczniów kanapek.
Galeria

Dzień Smerfa listopada 2015


Smerfy to fikcyjna rasa małych, niebieskich, przezabawnych stworzeń, które zna każde dziecko, mama, tata, a nawet babcia i dziadek. 13 listopada 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole kolejny, po dniu różowym, kolorowy dzień - "Dzień Smerfa". Uczniowie mieli przyjść do szkoły przebrani za ulubionego smerfa lub przynajmniej mieć na sobie coś niebieskiego. W ten sposób mieli rozweselić ten ponury listopadowy dzień . Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie ale również nauczyciele, którzy mieli na sobie biało-niebieskie stroje. Tego dnia w naszej szkole nie brakowało: Smerfetek, Łasuchów, Ważniaków, Śpiochów, Pracusiów itp. Śmiało można stwierdzić, ze był to smerfastyczny dzień!.
Galeria

Wieczornica Patriotyczna 11 listopada 2015


11 listopada 2015r. już po raz piętnasty w naszej szkole odbyła się patriotyczna Wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w parafialnym kościele w Zajączkach Pierwszych. Po mszy wszyscy przemaszerowali do szkoły, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Krzepic - pan Krystian Kotynia, Radna Zajączek Drugich - pani Alicja Chęcińska, Radny Zajączek Pierwszych - pan Wojciech Droś, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Zajączek Pierwszych i Drugich, dyrektor oraz uczniowie reprezentujący poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z Zajączek Drugich , Sołtys Zajączek Pierwszych - pani Barbara Pilarz, Koło Gospodyń Wiejskich z Zajączek Pierwszych oraz księża parafii. Uroczystość w szkole rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły - pani Daniela Szczepaniak powitała wszystkich zebranych na tej doniosłej uroczystości i przypomniała o randze i znaczeniu tego święta. Dziękowała mieszkańcom Zajączek, że są przykładem budowania więzi poprzez uczestnictwo w wieczornicach patriotycznych, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i przypominanie sobie wydarzeń sprzed lat. Nie zabrakło również ciepłych słów, które padły z ust Burmistrza Krzepic - pana Krystiana Kotyni, który dziękował mieszkańcom Zajączek, że kultywują tradycje patriotyczne w naszej społeczności. Po części oficjalnej obejrzeliśmy program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów z klas: III, IV, V, VI . Złożyły się na nie wiersze mówiące o miłości do ojczyzny, okolicznościowe pieśni oraz prezentacja multimedialna zatytułowana: „Dzieje Polski”. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie trudne, zawiłe ale bardzo wytrwałe wysiłki Polaków walczących o ocalenie ojczyzny. W dalszej części wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta funkcjonująca przy Straży Pożarnej w Zajączkach Pierwszych. Uroczystość została zakończona śpiewem pieśni patriotycznych i biesiadnych przy akompaniamencie akordeonu oraz gitary na których zagrali pan Tadeusz Krzak oraz pan Czesław Kubacki.
Galeria

Konkurs plastyczny "Najciekawsza flaga lub godło Polski" 9 listopada 2015


09.11.2015r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt: "Najciekawsza flaga lub godło Polski". Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych. Należało wykonać dowolną techniką pracę plastyczną obrazującą wyżej wymieniony temat. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, bowiem do organizatora konkursu wpłynęły 24 prace ciekawe, interesujące i jakże wymowne w aspekcie patriotyzmu. Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie i charakteryzowały się m.in. różnorodnością technik: wyklejanki, wydzieranki, wyroby plastyczne z masy solnej itp. Jury konkursowe, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i w myśl jego zasad, obejrzało i oceniło wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs.
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria: Klasy I-III
I miejsce - Miłosz Kostek
Filip Litwińczyk
II miejsce - Samuel Heluszka
III miejsce- Artur Małyska
Patrycja Moś
Wyróżnienie -Judyta Włodarczyk
Kategoria: Klasy IV - VI
I miejsce - Kacper Wojszczyk
Oliwia Kot
Anna Szczepaniak
II miejsce - Filip Chęciński
Maja Bednarek
III miejsce -Magdalena Kistela
Mateusz Kluba
Wyróżnienie -Mateusz Kozan
Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Galeria

Powiatowy Konkurs Kaligraficzny 27 października 2015


27.10.2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Iwanowicach Dużych odbył się III Powiatowy Konkurs Kaligraficzny "Mistrzowie Pióra". Z naszej szkoły wzięło w nim udział czterech uczniów: Julia Staśkiewicz i Dagmara Krzemińska w kategorii klas I - III oraz Jakub Więcławik i Anna Szczepaniak w kategorii klas IV - VI. Zadaniem uczestników było przepisanie ręcznie wierszy. W klasach młodszych: "Pokochaj jesień" Tadeusza Karasiewicza, w klasach starszych: "Jak nie kochać jesieni" Tadeusza Wywrockiego. Dzieci w/w przepisywały teksty 45 minut. Z naszej szkoły Jakub Wiecławik z klasy IV zdobył w swej kategorii wyróżnienie. Gratulujemy!!!.
Galeria

Konkurs szkolny "Okładka do przeczytanej książki" 22 października 2015


22.10.2015r. w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Zaprojektuj okładkę do przeczytanej książki". Organizatorami konkursu byli nauczyciele pracujący w bibliotece szkolnej. Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności plastycznych oraz zachęcenie uczniów do czytania książek. Prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria: Klasy I - III
I miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Nikola Owczarek
III miejsce - Kinga Kozak
Kategoria: Klasy IV - VI
I miejsce - Magdalena Kistela
III miejsce - Marcjanna Kaleta.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria

Dzień Języków Obcych 21 października 2015


21.10.2015r. po raz pierwszy w naszej szkole nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami zorganizowali Dzień Języków Obcych. Obchody Dnia Języków Obcych rozpoczęły się akademią przygotowaną przez klasę VI pt. "Dlaczego warto uczyć się języków obcych". Następnie część uczniów z klas młodszych oglądała bajkę "Magic English Family", a część grała w gry "Memory". Dla klas IV-VI został zorganizowany turniej Scrabble. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu dwóch minut ułożyć słowo w języku angielskim. W turnieju wzięły udział cztery drużyny po czterech uczniów. Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Zwyciężyła drużyna chłopców z klasy VI w składzie: Mikołaj Kuśpiel, Bartłomiej Jarawka, Konrad Włodarczyk, Kacper Szopa. Gratulujemy!!!.
Galeria

Konkurs "Najpiękniejsza wieś województwa śląskiego" 14 października 2015


W lipcu 2015r. nasza miejscowość wzięła udział w konkursie: "Najpiękniejsza wieś województwa śląskiego" zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski i zdobyła II miejsce. W tegorocznej edycji konkursu brało udział 9 wsi. Wybierając miejscowość, jury dużą uwagę zwracało na aktywność i zaangażowanie ludności w życie i codzienność wsi. Komisja oceniała: kultywowanie tradycji, przekazywanie wartości i obyczajów. Ważnym aspektem było również stwarzanie przestrzeni do realizacji nowych pomysłów, które jednoczą mieszkańców zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia. 14 października 2015r. w Szczyrku w hotelu Orle Gniazdo miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród. Naszą miejscowość reprezentowali: burmistrz Miasta i Gminy Krzepice - pan Krystian Kotynia, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zajączkach Pierwszych - pani Daniela Szczepaniak, sołtys miejscowości Zajączki Pierwsze oraz panie reprezentujące Koło Gospodyń Wiejskich Zajączek. Na ich ręce został wręczony puchar, nasza miejscowość otrzymała również nagrodę 15 tyś zł. Na zakończenie warto powiedzieć: "Pięknie jest mieszkać w pięknym miejscu, w pięknej wsi województwa śląskiego".
Galeria

Dzień Edukacji Narodowej 13 października 2015


We wtorek, 13 października 2015 roku nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Za organizację obchodów tego święta odpowiedzialna była klasa III wraz ze swoją wychowawczynią - panią Marią Słomian. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Gabriela Krawczyk, przedstawiciele Rady Rodziców: pani Magdalena Więcławik, pani Edyta Wieczorek, pani Olga Troczka, emerytowani nauczyciele, ksiądz proboszcz Andrzej Chałupka, czynnie pracujący nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00. Na początku głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak, która przywitała zaproszonych gości, złożyła życzenia emerytom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta oraz wręczyła nagrodę dyrektora. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Były przemówienia, wiersze, piosenki, taniec oraz humorystyczne scenki traktujące o szkole. Po programie słowno-muzycznym została zaprezentowana prezentacja poświęcona wszystkim nauczycielom naszej szkoły, emerytom oraz pracownikom z życzeniami z okazji ich święta. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.
Galeria

Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej 9 października 2015


09.10. 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu młodego człowieka. Na ślubowanie do szkoły przybyli rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów, Burmistrz Miasta i Gminy Krzepice - pan Krystian Kotynia oraz Sołtys Zajączek Pierwszych - pani Barbara Pilarz. Pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni - pani Anny Grzelińskiej zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym: śpiewali piosenki, recytowali wiersze. W ten sposób zaprezentowali ogromny dorobek przeszło miesięcznej pracy. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment: uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pasowania dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Krzepice - pan Krystian Kotynia, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Krzepice, który życzył samych sukcesów i godnego reprezentowania szkoły. Po akademii, wręczeniu dyplomów i słodkich upominków pierwszoklasiści wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek.
Galeria

Wycieczka rowerowa do Krzepic 1 października 2015


01.10.2015r. uczniowie klasy VI wraz z opiekunami: p. Dorotą Smorąg i p. Magdaleną Piśniak w ramach działalności koła historyczno-regionalnego wybrali się na wycieczkę rowerową do Krzepic. Krzepice to miasto bogate w historię. Znajduje się tutaj wiele obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Są to: ruiny synagogi, cmentarz żydowski, fortyfikacje ziemne, pozostałości zamku, rynek, kościół św. Jakuba. Uczniowie przed tymi historycznymi miejscami zatrzymali się dłużej, była to tzw. "żywa lekcja historii". Po południu powrócili do domów pełni wrażeń i bogatsi o informacje na temat naszej małej ojczyzny. Wycieczka była okazją, by połączyć zamiłowanie do historii z rekreacją.
Galeria

Wyjazdy na basen września 2015


Od 23.09.2013r. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w siedmiogodzinnym kursie nauki i doskonalenia pływania w krytej pływalni "Oleska Laguna". Ćwiczenia w formie zabawowej dają okazję do ruchowego i emocjonalnego "wyżycia się" oraz dostarczają radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że dzieci nauczą się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu.
Galeria

Ognisko z okazji Dnia Chłopaka 28 września 2015


Z pewnością każdy chłopak wie, a na pewno wszystkie dziewczynki pamiętają, że ostatniego dnia września obchodzone jest święto wszystkich chłopaków. Z tej okazji Samorząd Uczniowski aby uczcić tą uroczystość 28 września zorganizował ognisko w godzinach: 16.30 - 18.30. Podczas ogniska uczniowie sami piekli sobie kiełbaskę. Po skończonym posiłku na wszystkich czekała zabawa na świeżym powietrzu, a więc gry i zabawy sportowe. Dzieci wracały do domów z uśmiechem na twarzy, dopytując się kiedy będzie następne ognisko.
Galeria

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe 25 września 2015


25.09.2015r. uczniowie naszej szkoły z klas V, VI: Jakub Kowalski, Kacper Szopa, Dawid Krawczyk, Mateusz Kluba, Kacper Szopa, Ignacy Rudlicki uczestniczyli na stadionie MGLKS "LISWARTA" w gminnych zawodach Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie mieli do pokonania dystans 1000m i uplasowali się na drugim miejscu.
Galeria

Akcja "Sprzątanie Świata" 23 września 2015


Dnia 23 września 2015r. w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję "Sprzątanie Świata". W tym roku, w całym kraju ogólnopolska akcja odbywała się po raz dwudziesty drugi, pod hasłem "Wyprawa - poprawa". W krótkim apelu członkowie koła LOP poinformowali zebranych w jaki sposób należy dbać o środowisko. Po apelu uczniowie otrzymali plastikowe worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i starali się dokładnie i z dużym zaangażowaniem oczyścić teren wokół szkoły. Potem było wspólne ognisko. Akcja była przeprowadzona bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Coroczna akcja to bardzo szlachetne przedsięwzięcie, choć smuci fakt, że ludzie jeszcze wciąż zbyt mało dbają o ekologię.
Galeria

Wycieczka rowerowa do Natolina 22 września 2015


22.09.2015r. uczniowie V klasy wraz z opiekunami: p. Magdaleną Piśniak i p. Marią Słomian w ramach działalności koła historyczno-regionalnego wybrali się na wycieczkę rowerową do Natolina. Jest to miejscowość należąca do gminy Lipie i parafii Danków, ale bogata w przeszłość, którą kształtowali wybitni ludzie. Uczniowie poznali historię tej miejscowości, która była nie tylko polska ale również niemiecka oraz zobaczyli zachowane budowle, które stanowią nie tylko ślad ludzkiego istnienia, ale są również częścią natolińskiej historii. Należą do nich: dworek myśliwski, w którym znajdowała się szkoła, zbór ewangelicki, pomnik - popiersie dawnej kierowniczki szkoły - Michaliny Szczęsnej oraz cmentarz sięgający wieku XVIII i XIX. Mamy nadzieję, że uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat naszej małej ojczyzny oraz miło spędzili wspólnie czas.
Galeria

Wybory do Samorządu Uczniowskiego21 września 2015


Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były ulotki, plakaty, a na apelu 21.09.2015r. hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory 22.09.2015r., które w głosowaniu tajnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Przewodniczącą szkoły została uczennica VI klasy - Julia Jura, zastępcą uczennica V klasy - Oliwia Kot, funkcję sekretarza pełnić będzie uczeń VI klasy - Konrad Włodarczyk. Nowo wybranej Przewodniczącej serdecznie gratulujemy i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic.
Galeria

Wycieczka do Energylandii w Zatorze18 września 2015


18.09.2015r. uczniowie naszej szkoły z rodzicami oraz kierownikiem wycieczki p. Iwoną Trocha wybrali się na wycieczkę do rodzinnego parku rozrywki w Zatorze – Energylandii. Atrakcji było tyle, że nikt się nie nudził - karuzele, zabawy sportowe, kino w 7D, kolejki górskie, przepyszne smakołyki - żal było wracać do domu. Ten dzień z pewnością długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Galeria

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. 1 września 2015


1 września 2015r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w mszy świętej w kościele p/w św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach Pierwszych. Potem wszyscy udali się do szkoły. Poczet sztandarowy wniósł sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała: pani Magdalena Piśniak - nauczycielka historii, która nawiązała do tragicznych wydarzeń września 1939r. Dyrektor szkoły pani Daniela Szczepaniak przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny i życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Tego dnia pożegnaliśmy również nauczycielkę przyrody - p. Barbarę Cieśla, która po wieloletniej pracy w naszej placówce przeszła na emeryturę. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do klas.
Galeria