Rok szkolny 2016/2017

Festyn rodzinny 25 czerwca 2017


W niedzielę 25 czerwca 2016r. na terenie naszej szkoły odbył się tradycyjny festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja". Impreza rozpoczęła się występem dzieci przedszkolnych i szkolnych, które dla swoich najbliższych przygotowały program artystyczny. Atrakcjami festynu były: loteria fantowa, trampolina, zjeżdżalnia dmuchana, basen kulkowy, karuzela, kule wodne, przejazd wozem strażackim, oraz mecz piłki nożnej Tatusiów przeciwko Lidze Sołeckiej z Zajączek. W sprzedaży były ciasta pieczone przez

GALERIA

festyn

Koniec roku szkolnego 23 czerwca 2017


23.06.2017r. Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień: zakończenie roku szkolnego, początek dwumiesięcznych wakacji. Trudno tego dnia nie znaleźć powodów do radości. Uczniowie i nauczyciele spotkali się o 8.45 w szkole, by na godzinę 9.00, razem ze sztandarem dojść na mszę świętą, która pozwoli duchowo przygotować się do wakacji. Po mszy świętej, około godziny 10.00 głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak. Szczerze dziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym roku szkolnym, podsumowała ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody zdobyte w konkursach. Życzymy wszystkim, miłych, słonecznych oraz udanych i niezapomnianych wakacji!!!.

GALERIA

konkurs

Wycieczka do Aquaparku 21 czerwca 2017


21.06.2017r.. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z zakresu wychowania fizycznego w Aquaparku w Tarnowskich Górach. W obiekcie znajduje się następujące atrakcje: basen sportowy, basen do nauki pływania, brodziki dla dzieci, basen sztuczna fala - generowana co 30 minut, basen rwąca rzeka - imitująca górski strumień, solanka, 3 jacuzzi, 3 zjeżdżalnie wodne. Uczniowie doskonale się bawili w gronie kolegów i koleżanek doskonaląc naukę pływania. Zajęcia dały możliwość integracji z rówieśnikami oraz pozytywnie wpłynęły na rozwój dzieci.

GALERIA

konkurs

Wycieczka do ZOO w Opolu 20 czerwca 2017


Wycieczka do ZOO w Opolu. 20 czerwca 2017r. przedszkolaki i rodzice pojechali do ZOO w Opolu. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta z różnych zakątków świata, poznać ich zwyczaje, posłuchać wydawanych przez nie głosów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wilki i dzikie koty. Dzieci obserwowały foki i goryle podczas karmienia przez opiekunów zwierząt. Na terenie opolskiego ZOO jest wiele miejsc stworzonych z myślą o dzieciach. Młodsze dzieci bawiły się na placach zabaw a starsze w parku linowym. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały od organizatorów wycieczki monety z wizerunkami zwierząt.

GALERIA

ZOO

Konkurs Piosenki 6 czerwca 2017


Szkolny Konkurs Piosenki „W krainie bajek” 6 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki „W krainie bajek” dla klas II –III oraz przedszkola. Mali artyści, prezentując swoje utwory, przenieśli nas w świat fantazji i bajek. Nie zabrakło bajkowych strojów i rekwizytów. Jury konkursowe doceniło umiejętności wokalne, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny młodych wykonawców i nagrodziło ich w następujący sposób: W kategorii „Przedszkole”: I miejsce – Krzysztof Latuszek II miejsce – ex aequo Antoni Litwińczyk i Maja Kozak III miejsce – ex aequo Zuzanna Kowalska i Roxana Kęsik Wyróżnienie – ex aequo Bruno Wydmuch i Norbert Jura W kategorii „Klasy II – III”: I miejsce – ex aequo Łucja Heluszka i Judyta Włodarczyk II miejsce – Artur Małyska Gratulacje dla artystów !!!

GALERIA

konkurs

Kino Klasa V 5 czerwca 2017


05.06.2017r. klasa V wraz z wychowawcą udała się do kina sieci Cinema City w Częstochowie na projekcję filmu pt.: „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Po obejrzeniu pełnej przygód produkcji wstąpiliśmy do restauracji McDonald’s, aby posilić się po seansie. Do domu wszyscy wracali w dobrych nastrojach.

GALERIA

wycieczka

Dzień Dziecka 2 czerwca 2017


02.06.2017r. odbył się w naszej szkole festyn rekreacyjny z okazji "Dnia Dziecka". O godzinie 9.00 rozpoczął się apel: przemówienie dyrektora szkoły, złożenie życzeń z okazji Dnia Dziecka. Po apelu nastąpiła część artystyczna, a więc Brzechwałki, zumba . Następnie uczniowie przystąpili do turnieju wiedzy o sporcie, wspólnej rozgrzewki, rywalizacji sportowej w różnych konkurencjach oraz rozegrali mecz w piłkę nożną. Dodatkową atrakcją festynu był poczęstunek dla wszystkich dzieciaków.

GALERIA

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka u Królowej Polski 1 czerwca 2017


1.06.2017r. uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce z okazji Dnia Dziecka na Jasną Górę „ Dzień Dziecka u Królowej Polski”. W ciekawym programie oprócz animacji muzycznej, Mszy św., podczas której złożone zostało „Serduszko dla Królowej”, dzieci udały się na Audiencję do samej Królowej Matki, aby razem z Nią cieszyć się i bawić. Szkoły zabierały ze sobą na Jasną Górę zrobione „SERDUSZKO DLA KRÓLOWEJ”, na którym wypisały swój dar dla Mamy Królowej. Wszyscy uczestnicy ubrani byli w kolorowe stroje, które utworzyły pięć grup kontynentalnych: Afryka - zielony; Ameryka – czerwony; Azja - żółty; Europa - biały; Oceania - niebieski. Po audiencji uczniowie uczestniczyli w Gardenparty (koncerty i zabawy).

GALERIA

Dzień Dziecka

XV Konkurs ekologiczny 21 kwietnia 2017


21.04.2017r. odbył się XV konkurs ekologiczny „zanieczyszczenia wód”. W części przyrodniczej: I miejsce SP Zajączki I, II miejsce Starokrzepice, III miejsce SP nr 2 w Krzepicach, IV miejsce SP nr 1 w Krzepicach, V SP Zajączki II. W części plastycznej „Piękno ukryte w wodzie”-kategoria przedszkole: I-miejsce Iga Pawlik-Krzepice, II-miejsce Piotr Matulka-SP Krzepice nr 2, III-miejsce Oskar Kulej-SP Krzepice nr 2, wyróżnienia: Amelka Owczarek, Natasza Mrożek Klasy IV-VI I-miejsce Julia Kasprzak-SP Krzepice nr 1, II-miejsce Magdalena Kistela-SP Zajączki Pierwsze, III-miejsce Oliwia Kot-SP Zajączki Pierwsze, wyróżnienia: Zuzanna Cioch, Małgorzata Mikołajczyk (Starokrzepice) Klasy I-III I-miejsce Kaja Konieczna-SP Krzepice nr 1, II-miejsce Weronika Kotasińska-SP nr 2 w Krzepicach, III-miejsce Paulina Trzeciak-Starokrzepice, wyróżnienia: Łucja Heluszka (Zajączki Pierwsze), Amelia Borecka (Starokrzepice)

GALERIA

konkurs

Konkurs przyrodniczo-plastyczny 16 maja 2017


16.05.2017r. rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczo-plastycznego „Jura w księżycowym blasku” organizowany przez LOP w Częstochowie uczeń klasy II Filip Litwińczyk otrzymał wyróżnienie i specjalną nagrodę.

GALERIA

konkurs

Dzień Strażaka św. Floriana 7 maj 2017


7 maja 2015r. w niedzielę obchodziliśmy w Zajączkach Pierwszych - Dzień Strażaka, z racji przypadającego 4 maja dnia św. Floriana - patrona strażaków. O godzinie 8:20 rozpoczęło się formowanie szeregów przed Domem Strażaka w Zajączkach Pierwszych. Następnie mażoretki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej oraz Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza pana Bogdana Krzaka poprowadziły całą jednostkę OSP z Zajączek Pierwszych do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. O godzinie 9:00 odbyła się Msza Święta w intencji strażaków. Po Mszy Świętej wszyscy w uroczystym przemarszu udali się do Domu Strażaka na słodki poczęstunek.

GALERIA

Dzień Strażaka

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 24 kwietnia 2017


24 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Krzepicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: polaryzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Anna Szczepaniak, Magdalena Kisiela, Sebastian Chrzan i Kacper Grzyb, która zajęła III miejsce. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wykazali się sprawnością jazdy na rowerze.

GALERIA

Ruch Drogowy

Konkurs Plastyczno-Literacki 6 kwietnia 2017


6 kwietnia 2017r. w Wiejskim Centrum Kultury w Iwanowicach Dużych odbył się IV Powiatowy konkurs Plastyczno-Literacki, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Iwanowicach Dużych. Naszą szkołę reprezentowali: Kategoria I – klasy III-IV- Jakub Stasiak (praca literacka) i Kinga Kozak (praca plastyczna) Kategoria II- klasy V-VI- Magdalena Kistela (praca plastyczna) i Anna Szczepaniak ( praca literacka) Uczniowie osiągnęli duże sukcesy, bo troje spośród czworga uczniów wróciło do szkoły z nagrodami: Jakub Stasiak- II miejsce – praca literacka Anna Szczepaniak- II miejsce – praca literacka Magdalena Kistela- wyróżnienie Gratulujemy !

GALERIA

konkurs

Konkurs Ornitologiczny 17 marzec 2017


17.03.2017r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ornitologiczny : „Ptaki rejonu kłobuckiego”. Konkurs brzebiegł pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku oraz Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim uczniowie z dwóch grup wiekowych: klas I-III; (Eliza Troczka) i klas IV-VI; (Magdalena Kistela, Kacper Grzyb, Jakub Więcławik). Uczestnicy konkursu w części praktycznej rozpoznawali ptaki po wyglądzie, po głosach, piórach i gniazdach oraz rozwiązywali test komputerowy, a najmłodsi test w papierowej wersji. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

GALERIA

konkurs

Wycieczka do lasu 31 marzec 2017


31.03.2017r. uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem p.Żąbkowską wybrali się do lasu na spotkanie z leśniczym.Celem wycieczki było poznanie lasu i jego mieszkańców.Przed wejściem uczniowie omówili regulamin lasu oraz zwrócili uwagę na zakaz wywożenia śmieci do lasu.Uczniowie poznali funkcje lasu, warstwy lasu i warunki tam panujące, rodzaje lasów, rozpoznawali drzewa po pniach i liściach, rozpoznawali krzewy, szukali śladów, które pozostawiły zwierzęta. Zadowoleni i obdarowani prezentami od leśniczego uczniowie powrócili do szkoły.

GALERIA

wycieczka

Gminny Konkurs Recytatorski 28 marzec 2017


28 marca 2017r. w Sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach odbył się XXIX Regionalny „Konkurs Recytatorski-eliminacje gminne -Wrażliwość na słowa”. Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowało czworo uczniów: Jakub Stasiak, Mateusz Litwińczyk, Roksana Wiesiołek i Mikołaj Kęsik. Jakub Stasiak i Mateusz Litwińczyk za interpretacje swoich utworów zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy!!!

GALERIA

Konkurs

Dzień Samorządności 21 marzec 2017


Podobnie jak w latach poprzednich 21 marca, pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest w naszej szkole jako Święto Samorządności. W tym dniu najstarsi uczniowie klasy VI, wcielili się w role nauczycieli i prowadzili zajęcia w klasach II-V. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali smaczne, zdrowe śniadanie ponieważ postanowiliśmy zorganizować akcję „Witamy wiosnę-wiosennym śniadaniem”. Następnie wiosnę powitały przedszkolaki radosnymi piosenkami, a mażaretki zaprezentowały ciekawe układy taneczne. Podczas zajęć plastycznych każda klasa przygotowała piękne rysunki o tematyce wiosennej. Ostatnim punktem uroczystości było pożegnanie zimy poprzez spalenie kukły Marzanny, którą przygotowali chłopcy z klasy IV i wrzucenie jej do wody. Mamy nadzieję, że teraz będziemy się wspólnie cieszyć z nadejścia wiosny.

GALERIA

Dzień Samorządności

Dzień Kobiet 8 marzec 2017


Dzień Kobiet przypadający każdego roku 8 marca, to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu, szczególnie ważne dla Pań. Przypomina on wszystkim o szczególnej roli kobiet w życiu człowieka. O kobietach małych, większych i największych w naszej szkole pamiętali w tym dniu wszyscy chłopcy. Z okazji święta Pań Samorząd Uczniowski przygotował apel, podczas którego chłopcy zaprezentowali scenki, recytowali wiersze, odśpiewali wszystkim gromkie „Sto Lat” oraz wręczyli wszystkim Kobietom wiosenne tulipany. Na dziewczęta czekała jeszcze jedna niespodzianka. Chłopcy zorganizowali Szkolny Konkurs „Super Babka”. Tytuł „Super Babka 2017” zdobyła Weronika Trojak z klasy V, II miejsce zajęła Łucja Heluszka z klasy III, a miejsce III zdobyła Zofia Pop z klasy II. Serdecznie gratulujemy. Popołudniu dziewczęta bawiły się wspólnie podczas niezwykłego wieczoru, zwanego „Babskim Combrem”.

GALERIA

Dzień Kobiet

Szkolny Konkurs Plastyczny} 21 marzec 2017


Samorząd Uczniowski był organizatorem konkursu plastycznego pt. „Najciekawsza maska karnawałowa”. Na konkurs wpłynęło 12 prac uczniów z klas II-VI. I miejsce zajęła-Judyta Włodarczyk kl. II. II miejsce-Patrycja Moś kl. II. III miejsce-Oliwia Kot kl. VI. Wyróżnienia-Filip Litwińczyk kl. II, Nikola Kowalczyk kl. III. Gratulujemy !

GALERIA

Karnawał

Bal karnawałowy 15 lutego 2017


Tegoroczny bal karnawałowy dla dzieci odbył się w środę, 15 lutego 2017r. Wzięły w nim udział wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie z kl. II i kl. III. To jedyny dzień w roku kiedy dzieci wcielają się w postać ulubionego bohatera. Na tegorocznym balu nie zabrakło policjantów, wróżek, piratów, księżniczek, kowbojów i innych postaci z dziecięcego świata. Zabawę poprowadziła pani Kasia, która przygotowała dla dzieci wiele atrakcji w postaci balonów, baniek mydlanych i świecących bransoletek. Dzieci brały również udział w licznych konkursach z nagrodami. Bal zakończył się słodkim poczęstunkiem.

GALERIA

Karnawał

Dzień Babci i Dziadka 21 lutego 2017


21 lutego 2017r.w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupy przedszkolne, kl. II i kl. III oraz grupa taneczna marżoretki przygotowały program artystyczny. Dzieci występowały dla swoich Dziadków prezentując umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dziadkowie i Babcie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Po części oficjalnej dzieci zaprosiły swoich Dziadków do klas na słodki poczęstunek. Składając życzenia odśpiewały sto lat i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Ta zacieśniająca więzi rodzinne uroczystość na długo zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

GALERIA

Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru 17 lutego 2017


17 lutego 2017r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch przedstawieniach teatralnych, które odbyły się w MOK w Kłobucku. Grup młodsza obejrzała spektakl „Dzwonnik Notre Dame”, a starsi uczniowie byli widzami spektaklu muzycznego pt. „ Bogowie i herosi , opowieść Afrodyty.” Przedstawienia zostały przygotowane przez aktorów Teatru Muzycznego „Forte” z Wrocławia. Piękna scenografia, oprawa muzyczna i wydarzenia na scenie przeniosły uczniów do krainy Notre Dame i mitologicznej Grecji. Uczniowie poznali nie tylko greckich bogów, mitologiczne wydarzenia, ale również przypomnieli sobie znajomość związków frazeologicznych związanych z mitologią.

GALERIA

Wyjazd do teatru

Międzynarodowy Dzień Pizzy 9 lutego 2017


Dzień Pizzy 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ta niezwykle popularna potrawa pochodzi jeszcze z czasów starożytnych. Był nią wtedy płaski chleb podawany w różnych formach i z różnymi dodatkami tj. zioła, oliwki czy rodzynki. Prawdziwych korzeni pizzy należy jednak szukać w całym rejonie Morza Śródziemnego, a szczególnie w okolicach Neapolu. Trudno dziś sobie wyobrazić, że ktoś nie zna smaku margherity, peperoni, capriciossy, hawajskiej czy wielu innych. Samorząd uczniowski zaproponował wszystkim przyłączenie się do Obchodów Dnia Pizzy. W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły skosztowali tej niezwykłej potrawy i tym samym powiększyli grono zwolenników smacznego ciasta rodem z Włoch.

GALERIA

Dzień Pizzy

Wyjazd do Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie oraz na sztuczne lodowisko 13 stycznia 2017


13 stycznia 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali i słuchali opowieści przewodnika. Choć nie była to autentyczna kopalnia to warunki w niej stworzone, chodniki, stropy, narzędzia pracy, urządzenia, sprzęt ratownictwa górniczego były bardzo zbliżone, niektóre przewiezione z zamkniętej kopalni w Szczekaczce. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach na sztucznym lodowisku w Częstochowie pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej. Niektórzy uczniowie rozpoczęli dopiero naukę jazdy na łyżwach inni doskonalili swoje umiejętności. Zajęcia sprzyjały integracji dzieci i wspaniałej wspólnej zabawie oraz pozwoliły na chwilę odetchnąć od szkolnych obowiązków i połączyć przyjemne z pożytecznym. Wycieczkę należy zaliczyć do udanych.
Galeria

GALERIA

Muzeum

Jasełka w naszej szkole 22 grudnia 2016


Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę 22 grudnia wprowadzili nas uczniowie klasy II i III, którzy przygotowali pod kierunkiem pani Anny Grzelińskiej przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów. Urok inscenizacji dodały kolędy. Do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście m.in. Burmistrz Krzepic pan Krystian Kotynia. Po występie głos zabrała pani dyrektor oraz Burmistrz Krzepic, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia, a później odbyła się wspólna wieczerza wigilijna.
Galeria

Konkurs na Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską 20 grudnia 2016


20.12.2016r. miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej gwiazdy betlejemskiej. Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów klas II - VI.
Celem konkursu było:
- przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci;
- ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
- popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów. Do organizatora konkursu wpłynęło 14 prac.
Oto wyniki:
Kategoria: przedszkole
Grupa młodsza
I miejsce - Kacper Szczepaniak
Grupa starsza
I miejsce - Jakub Kowalczyk
Kategoria: klasy II - III
I miejsce - Eliza Troczka
II miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Judyta Włodarczyk
II miejsce - Karolina Kot
III miejsce - Magdalena Rosak
III miejsce - Patrycja Moś
III miejsce - Nikola Kowalczyk
III miejsce - Nicola Owczarek
Kategoria: klasy IV - VI
I miejsce - Oliwia Kot
II miejsce - Weronika Szopa
III miejsce - Damian Lisowski
Wyróżnienie - Filip Nicpoń
Gratulujemy laureatom konkursu!!!.

Galeria

Gminne Mikołajkowe Mistrzostwa Krzepic w tenisie stołowym 2016. 16 grudnia 2016


16.12.2016r. w hali sportowej Gimnazjum w Krzepicach odbyły się Gminne Mikołajkowe Mistrzostwa Krzepic w tenisie stołowym. Celem mistrzostw była popularyzacja tenisa stołowego w gminie oraz propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia. Organizatorami konkursu byli:
Urząd Miejski w Krzepicach, Gimnazjum w Krzepicach, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Zrzeszenie LZS w Kłobucku. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów, którzy reprezentowali kategorię żaków i młodzików. Oto wyniki:
Młodzicy:
I miejsce - Jakub Kowalski - klasa VI
III miejsce - Ignacy Rudlicki - klasa VI
IV miejsce - Filip Chęciński - klasa V
V miejsce – Sebastian Chrzan - klasa VI
VI miejsce - Kacper Grzyb - klasa V
Żacy:
III miejsce - Mateusz Litwińczyk
IVmiejsce - Mikołaj Kęsik.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria

Głośne czytanie utworów Sienkiewicza 15 grudnia 2016


15.12.2016r. ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole odbyła się akcja głośnego czytania dzieł Sienkiewicza. Nie tylko przygotowano gazetkę przybliżającą sylwetkę i twórczość polskiego Noblisty, ale również zaproszono kilku rodziców naszych uczniów, którzy głośno czytali fragmenty powieści przygodowej dla młodzieży pt. "W pustyni i w puszczy". Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison, którzy przemierzali nieznane zakątki Afryki. Jesteśmy wdzięczni zaproszonym rodzicom, że przyczynili się do propagowania czytania wśród dzieci. Szkolne czytanie zorganizowane zostało przez nauczycielkę j. polskiego - panią Renatę Kistela.
Galeria

Kiermasz taniej książki 9 grudnia 2016


Nauczyciele pracujący w bibliotece szkolnej w dniach: 8 i 9 grudnia 2016r. zorganizowali w naszej szkole kiermasz książek. W ofercie znalazły się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno-naukowa. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkie książki były nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach. Celem kiermaszu było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci naszą bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe.
Galeria

Akcja "Szlachetna paczka"9 grudnia 2016


Nasza szkoła już po raz ósmy wzięła udział w charytatywnej akcji "Szlachetna paczka" organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Celem przedsięwzięcia było: - uwrażliwienie i zaangażowanie uczniów w dzieło niesienia radości drugiemu człowiekowi;
- dostrzeganie osób potrzebujących;
- kształtowanie postaw chrześcijańskich i norm etycznych;
- znajdowanie zadowolenia i satysfakcji z udzielonej bezinteresownej pomocy.
Akcja rozpoczęła się w ostatnich dniach listopada, a jej zwieńczenie nastąpiło dziewiątego grudnia. W tym roku szkolnym przygotowaliśmy paczkę dla rodziny o kodzie LDZ-2535-543047. Rodzina otrzymała artykuły pierwszej potrzeby odpowiadające ich indywidualnym potrzebom: artykuły spożywcze, chemiczne, pościel, kołdry, ręczniki, poduszki, odzież, obuwie, brakujące sprzęty gospodarstwa domowego, rozkładany fotel. Mamy nadzieję, że dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wybrana rodzina doświadczy magii spokojnych, prawdziwych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Galeria

Mikołajki 6 grudnia 2016


We wtorek, 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień św. Mikołaja. Tego dnia uczniowie od Mikołajów i Mikołajek z Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców otrzymali słodycze. Następnie wraz z opiekunami wybrali się do Cinema City Wolność w Częstochowie na bajkę „Vaiana: skarb oceanu. Przygodowa bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsca, a więc w wody południowego Pacyfiku i wyspy Oceanii. Baśń obfitująca w karkołomne przygody wywarła duże wrażenie na widzach. Po zakończonym seansie uczniowie odwiedzili restaurację McDonald`s, gdzie zjedli smaczny posiłek. Wycieczka upłynęła w miłej i przyjemnej atmosferze. W godzinach południowych gość z Laponii odwiedził również Oddział Przedszkolny, gdyż tam z niecierpliwością czekały na niego przedszkolaki. Gdy Mikołaj wszedł na buziach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie ale przede wszystkim widoczny był uśmiech. Dzieciaki powitały Mikołaja krótką częścią artystyczną. Potem nadszedł chyba najbardziej oczekiwany przez dzieci moment – rozdawanie prezentów. Dzieci otrzymały zabawki oraz słodycze. Następnie wszystkie dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały Mikołaja.
Galeria

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie "Moja Mała Ojczyzna.. Na Krzepickich Szlakach" 28 listopada 2016


28 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich został przeprowadzony V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja mała Ojczyzna… Na Krzepickich Szlakach”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań Gminą Krzepice, jej tradycją, historią, kulturą, zabytkami, walorami przyrodniczo-turystycznymi oraz słynnymi postaciami związanymi z regionem. Konkurs przebiegał w II kategoriach:
I konkurs plastyczny
II turniej wiedzy o regionie.
Temat konkursu plastycznego brzmiał: "Krzepicki kościół w oczach najmłodszych". Z naszej szkoły zostali nagrodzeni następujący uczniowie:
I miejsce Judyta Włodarczyk - klasa II
III miejsce - Filip Nicpoń - klasa IV.
Do turnieju wiedzy o regionie przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzepicach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Krzepicach, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego z Zajączek Drugich i Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy z Zajączek Pierwszych. Do zadań uczestników konkursu należało:
- rozwiązanie testu z dziejów ogólnych Krzepic, ze szczególnym uwzględnieniem historii krzepickiego kościoła;
- rozwiązanie krzyżówki;
- praca z mapą Gminy Krzepice (umiejscowienie na mapie charakterystycznych miejsc: zabytków, obiektów i ważnych miejsc w regionie);
- przygotowanie pracy graficznej;
- odpowiedzi ustne na pytania dotyczące znajomości aktualnych wydarzeń Gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V i VI: Mateusz Kozan, Weronika Trojak, Oliwia Kot, Anna Szczepaniak i zajęli II miejsce.
Gratulujemy!.
Galeria

Dzień Pluszowego Misia25 listopada 2016


25 listopada 2016r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie w tym dniu przynieśli do szkoły swoje ulubione misie. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku, to nieodłączny kumpel do zabawy, podróży, przyjaciel, któremu można powiedzieć wszystko. Na dużej uczniowie zapoznali się z kilkoma przygodami sympatycznego misia i jego kompanów oglądając film Miś Uszatek. Następnie uczniowie wysłuchali kilka zabawnych historyjek o Kubusiu i jego przyjaciołach dzięki przedstawicielom samorządu uczniowskiego, którzy przeczytali im fragmenty książki Kubuś Puchatek.

GALERIA

Dzień Pluszowego Misia

Andrzejki24 listopada 2016


Według staropolskiej tradycji Wieczór Andrzejkowy obchodzony jest zwykle w wigilię św. Andrzeja. W tym roku w naszej szkole uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrali ku temu popołudnie - 24 listopada. Zabawa trwała trzy godziny i przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie piątej klasy, którzy w przepięknych strojach czarownic i czarnoksiężników przenieśli wszystkich w świat marzeń i fantazji. Uczniowie mogli poznać jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, kto najszybciej wyjdzie za mąż lub ożeni się. Również nauczyciele mogli poznać co ich czeka w przyszłości, wybierając ilustracje kwiatów, które mają swoją symbolikę. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Uczniowie bawili się w rytm muzyki współczesnej. Imprezę uświetniły mażoretki naszej szkoły. O godzinie 19.00 wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżono im tego magicznego wieczoru.
Galeria

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka20 listopada 2016


Sejm Rzeczpospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. W tym roku po raz drugi obchodzimy to święto. Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest Marek Michalak, natomiast najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są: Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka. Tego dnia Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz uczeń klasy VI - Mateusz Kluba pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego - pani Renaty Kistela przygotował prezentację. Zawierała ona podstawowe informacje o prawach dziecka. Dziecko ma prawo do: wychowywania się w rodzinie, adopcji, oświaty i nauki, kultury, wypoczynku i rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, dostępu do informacji, ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem, prawo do prywatności, równości, zabezpieczenia socjalnego, możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia, odpowiedniego standardu życia, wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy. Prezentację zakończono znanym cytatem, którego autorem jest Paulo Coelho: "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie".
Galeria

Żywa lekcja historii17 listopada 2016


W dniu 17.11.2016r. odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Zaprezentowała ją Agencja Widowisk Historycznych "Arkona" z Torunia. Tematem lekcji - widowiska historycznego było:
1. Przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu od II połowy XVI wieku do końca wieku XVII (od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego). 2. Pokaz walki na szable - "Odsiecz Wiednia"
. 3. Scenki historyczne z udziałem publiczności.
4. Pokaz wybijania monet w mennicy Jana III Sobieskiego.
5. Konkursy z nagrodami - dla zwycięzców Dukat Gdański Jana III Sobieskiego.
6. Prezentacja oręża: pełna zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable, broń palna (repliki).
7. Przymierzalnia strojów i uzbrojenia (repliki).
8. Ekspozycja replik przedmiotów użytku codziennego z XVII w.
9. Wystrzał z broni czarno prochowej - repliki pistoletu skałkowego z XVII w.
Cały występ był okraszony niepowtarzalnym dowcipem. Uczniowie wspaniale się bawili i wzbogacili swoją wiedzę historyczną.
Galeria

Wycieczka do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach16 listopada 2016


16.11.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach w Muzeum w Starym Młynie w Żarkach. Muzeum mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Zwiedzający Stary Młyn uczniowie wyruszyli w pasjonującą podróż w czasie. W jej trakcie poznali historię pięciu głównych rzemiosł od wieków obecnych w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Całość uzupełniała prezentacja losów miasteczka wzbogacona wątkami handlu. Uczniowie mogli szukać mieszkających w młynie zwierząt, budować z przestrzennych puzzli piec chlebowy oraz korzystać z interaktywnych ekranów. Muzeum Dawnych Rzemiosł jest powrotem do życia, tradycji i obyczajów. To prawdziwa podróż kulturowa.
Galeria

Wieczornica Patriotyczna11 listopada 2016


11 listopada 2016r. już po raz XVI w naszej szkole odbyła się patriotyczna Wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w parafialnym kościele w Zajączkach Pierwszych. Po mszy świętej wszyscy przemaszerowali do szkoły, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Uroczystość w szkole rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły - pani Daniela Szczepaniak powitała wszystkich zebranych na tej doniosłej uroczystości i przypomniała o randze i znaczeniu tego święta. Dziękowała mieszkańcom Zajączek, że są przykładem budowania więzi poprzez uczestnictwo w wieczornicach patriotycznych, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i przypominanie sobie wydarzeń sprzed lat. Nie zabrakło również ciepłych słów, które padły z ust Burmistrza Krzepic - pana Krystiana Kotyni, który dziękował mieszkańcom Zajączek, że kultywują tradycje patriotyczne w naszej społeczności. Po części oficjalnej obejrzeliśmy program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III, IV, V. Złożyły się na nie informacje mówiące o trudnych i zawiłych ale bardzo wytrwałych wysiłkach Polaków, którzy dążyli do ocalenia ojczyzny, okolicznościowe pieśni oraz prezentacja multimedialna zatytułowana: "Nasza ojczyzna - Polska", którą odczytało dwoje uczniów z klasy V i VI. Mieliśmy okazję interpretować i analizować utwory liryczne mówiące o tęsknocie i miłości do ojczyzny oraz podziwiać piękne krajobrazy naszej ojczyzny oraz miejscowości. W dalszej części wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta funkcjonująca przy Straży Pożarnej w Zajączkach Pierwszych. Uroczystość została zakończona śpiewem pieśni patriotycznych i biesiadnych w oparciu o wyświetlany tekst na projektorze.
Galeria

Konkurs plastyczny "Polski Ułan"2 listopada 2016


02.11.2016r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt: "Polski Ułan". Głównym celem konkursu było: popularyzowanie tematyki historycznej wśród uczniów, rozbudzanie świadomości historycznej, przypomnienie jak wyglądali żołnierze lekkiej kawalerii, rozwijanie twórczego myślenia, pogłębianie i umacnianie postawy patriotycznej. Należało wykonać dowolną techniką pracę plastyczną obrazującą wyżej wymieniony temat. Do organizatora konkursu wpłynęło 12 prac. Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie i charakteryzowały się m.in. różnorodnością technik. Jury konkursowe, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i w myśl jego zasad, obejrzało i oceniło wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs.
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria: Klasy II-III
I miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Judyta Włodarczyk
III miejsce - Karolina Kot
Wyróżnienie - Eliza Troczka
Kategoria: Klasy IV - VI
I miejsce - Filip Nicpoń
II miejsce - Roksana Wiesiołek
Mikołaj Kęsik
III miejsce - Oliwia Kot
Mateusz Kluba
Wyróżnienie - Weronika Szopa
Julia Staśkiewicz
Filip Chęciński
Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Galeria

Dzień zwierząt26 października 2016


26.10.2016r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Zwierząt", w związku z tym, że miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione żywe zwierzątka oraz maskotki. Chcieliśmy pokazać wszystkim, że nie powinniśmy być obojętni wobec zwierząt, gdyż one też czują, a swojego właściciela potrafią obdarzyć bezgraniczną miłością i oddaniem.
Galeria

"Soki piję, zdrowo żyję!"25 października 2016


Wszyscy dobrze wiemy, jak bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Dlatego Samorząd Uczniowski ogłosił dzień 25.10.2016r., dniem przygotowywania pysznych soków owocowych i warzywnych. Uczniowie tego dnia przynieśli do szkoły owoce i warzywa, potem umyły, obrały, pokroiły, a później pozostało już tylko wrzucić warzywa i owoce do sokowirówki …i pyszny sok gotowy. Dzieci były zachwycone, sok smakował lepiej niż słodycze, a na dodatek jest bardzo zdrowy, nie zawiera konserwantów.
Galeria

Warsztaty z zakresu edukacji filmowej20 października 2016


20 października 2016r. dziewięcioro uczniów naszej szkoły z nauczycielem j. polskiego p. Renatą Kistela wzięło udział w warsztatach z zakresu edukacji filmowej, które odbyły się w GOK w Krzepicach, a prowadzone były przez instruktora ds. edukacji filmowej ROK w Częstochowie panią Ewelinę Ignaszak - Stolarską. Zajęcia były inną formą rozbudzania zainteresowań polonistycznych, gdyż uczestnicy warsztatów są uczestnikami kółka polonistycznego działającego w naszej szkole. Tematem warsztatów była "Przyjaźń w filmie". W trakcie warsztatów uczniowie obejrzeli film animowany pt. "Chłopiec i pingwin", wzięli udział w dyskusji na temat przyjaźni i jej roli w życiu człowieka, w zabawie "Parasol przyjaźni" stworzyli również przepis na "Dobrego przyjaciela" oraz układali przysłowia o przyjaźni. Warsztaty były okazją do rozwijania kreatywności uczniów poprzez dyskusję i zabawę.
Galeria

IV Powiatowy Konkurs Kaligraficzny 20 października 2016


20 października 2016r. czworo uczniów naszej szkoły: Nicola Owczarek, Bartosz Wojszczyk, Jakub Więcławik i Anna Szczepaniak wzięło udział w IV Powiatowym Konkursie Kaligraficznym "Mistrzowie pióra", który odbył się w Iwanowicach Dużych. celem konkursu było rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisma, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów. Każdy uczestnik konkursu (w dwóch kategoriach wiekowych - II - III klasa oraz IV - Vi) ręcznie przepisywał przygotowany przez organizatora fragment prozy i poezji piórem we właściwej liniaturze oraz wykonywał tzw. inicjał w sposób ozdobny. Tematem przewodnim konkursu były dary jesieni. W kategorii klas IV - VI uczeń z naszej szkoły - Jakub Więcławik zajął II miejsce. Uczestnikom konkursu i laureatowi serdecznie gratulujemy.
Galeria

"Od Morza do Tatr ludowy takt"20 października 2016


20.10.2016r. do naszej szkoły przybyli muzycy z filharmonii częstochowskiej. Uczniowie oraz przedszkolaki wysłuchali 45 - minutowego koncertu edukacyjnego. Muzycy skupili uwagę słuchaczy na twórczości polskich kompozytorów (2016 - rok F. Nowowiejskiego). Prezentowane były utwory zarówno literatury artystycznej jak i ludowej. Koncert poprowadziła pani Magdalena Mirowska.
Galeria

Wyjazd do Aquaparku w Tarnowskich Górach 18 października 2016


18.10.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach z zakresu wychowania fizycznego w Aquaparku w Tarnowskich Górach. W obiekcie znajduje się następujące atrakcje: basen sportowy, basen do nauki pływania, brodziki dla dzieci, basen sztuczna fala - generowana co 30 minut, basen rwąca rzeka - imitująca górski strumień, solanka, 3 jacuzzi, 3 zjeżdżalnie wodne. Uczniowie doskonale się bawili w gronie kolegów i koleżanek doskonaląc naukę pływania. Zajęcia dały możliwość integracji z rówieśnikami oraz pozytywnie wpłynęły na rozwój dzieci.
Galeria

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2015


W piątek, 14 października 2016 roku nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Za organizację obchodów tego święta odpowiedzialna była klasa IV wraz ze swoją wychowawczynią – panią Dorotą Smorąg. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele, czynnie pracujący nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak, która przywitała zaproszonych gości, złożyła życzenia emerytom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta oraz wręczyła nagrodę dyrektora. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Były przemówienia, wiersze, piosenki, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.
Galeria

Spektakl "O rybaku i złotej rybce" 13 października 2015


13.10.2016r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych "Sztuka" w Trzebini, którzy przedstawili bajkę "O rybaku i złotej rybce". Uczniom oraz przedszkolakom bardzo podobały się stroje aktorów oraz dekoracje. Spektakl uświadomił widzom, że chciwość zazwyczaj bywa ukarana.
Galeria

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka 30 września 2015


Z pewnością każdy chłopak wie, a na pewno wszystkie dziewczynki pamiętają, że ostatniego dnia września obchodzone jest święto wszystkich chłopaków. Z tej okazji szóstego października w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Zabawa trwała od godziny 16.30 do godziny 19.00. W czasie imprezy wszyscy świetnie się bawili i z pewnością dyskoteka ta pozostanie na długo w sercach wielu uczniów.
Galeria

"Dni szarlotki" września 2015


W miesiącu wrześniu, w poniedziałki i środy Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole "Dni szarlotki". W tych dniach uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami piekli szarlotkę. Jednym z głównych składników, którego użyli do wypieku ciasta były jesienne owoce - jabłka. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy, niektórzy odkryli swój talent kulinarny. Kto wie, może za parę lat wielu z nich zostanie cukiernikami?.
Galeria

Akcja "Super Chłopak" 30 września 2015


W związku z przypadającym 30.09.2016r. "Dniem Chłopaka" Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Renaty Kistela zorganizował akcję „Super Chłopak”. 29.09.2016r. uczennice naszej szkoły głosując wybierały "Super Chłopaka". Dziewczęta brały pod uwagę: - zadbaną i wysportowaną sylwetkę kandydatów, - dobry gust i poczucie stylu, - miłe i przyjazne usposobienie, - koleżeńskość i uczynność, - inteligencję i pracowitość, - grzeczne zachowanie i szacunek dla wszystkich pracowników szkoły. 30.09.2016r. podczas apelu zaprezentowano sylwetki nominowanych: Ignacy Rudlicki - klasa VI, Oliwier Derżko - klasa VI , Jakub Więcławik - klasa V, Kacper Grzyb - klasa V, Jakub Stasiak - klasa IV, Mateusz Litwińczyk - klasa IV, Miłosz Kostek - klasa III, Antoni Lipski - klasa III, Filip Litwińczyk - klasa II, Artur Małyska - klasa II. Tytuł super chłopaka otrzymał uczeń klasy III - Antoni Lipski, a egzekwio na drugim miejscu znaleźli się: Jakub Stasiak - klasa IV i Kacper Grzyb - klasa V. Gratulujemy!!!.
Galeria

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 21 września 2015


Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były ulotki, plakaty, a na apelu 20.09.2016r. hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory 21.09.2015r., które w głosowaniu tajnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Przewodniczącą szkoły została uczennica VI klasy - Anna Szczepaniak, zastępcą uczeń V klasy - Jakub Wicawik, funkcję sekretarza pełnić będzie uczeń V klasy - Wiktor Włodarczyk. Nowo wybranej Przewodniczącej serdecznie gratulujemy i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic.

Warsztaty przyrodnicze 21 września 2015


21.09.2016r. w godzinach porannych w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze, w trakcie których pokazano największe i najmniejsze sowy świata. Uczniowie mogli zobaczyć przedstawicieli jastrzębi i sokołów oraz dowiedzieć się o ich różnicach w budowie, a także charakterystycznych cechach danego gatunku. Na zakończenie warsztatów uczniowie mogli się sfotografować z ptakiem.
Galeria

"Akcja Sprzątanie Świata" 21 września 2015


Dnia 21 września 2016r. w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję "Sprzątanie Świata". W tym roku, w całym kraju ogólnopolska akcja odbywała się pod hasłem "Podaj dalej… Drugie życie odpadów ". Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko. W krótkim apelu członkowie koła LOP poinformowali zebranych, że nie należy śmiecić i tworzyć odpadów na co dzień. Należy krzewić kulturę szanowania i naprawiania rzeczy, a nie traktowania ich jako jednorazowych. Po apelu uczniowie otrzymali plastikowe worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i starali się dokładnie i z dużym zaangażowaniem oczyścić teren wokół szkoły. Potem było wspólne ognisko. Akcja była przeprowadzona bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Coroczna akcja to bardzo szlachetne przedsięwzięcie, choć smuci fakt, że ludzie jeszcze wciąż zbyt mało dbają o ekologię.
Galeria

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. 1 września 2015


Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 9.00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów naszej szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani Magdalena Piśniak - nauczycielka historii, która nawiązała do tragicznych wydarzeń września 1939r. Dyrektor szkoły pani Daniela Szczepaniak przywitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny i życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Na zakończenie części oficjalnej pani Anna Grzelińska odczytała list Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, a o godzinie 10.15 wszyscy uczestniczyli we mszy świętej w kościele p/w św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach Pierwszych. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.
Galeria