Rok szkolny 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 17 czerwiec 2018


Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień: 22 czerwiec 2018 - zakończenie roku szkolnego, początek dwumiesięcznych wakacji. Trudno tego dnia nie znaleźć powodów do radości. Uczniowie i nauczyciele spotkali się o 8.45 w szkole, by na godzinę 9.00, razem ze sztandarem dojść na mszę świętą, która pozwoli duchowo przygotować się do wakacji. Po mszy świętej, około godziny 10.00 głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak. Szczerze dziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym roku szkolnym, podsumowała ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody zdobyte w konkursach. Życzymy wszystkim, miłych, słonecznych oraz udanych i niezapomnianych wakacji!!!.

GALERIA

Zakończenie

Festyn "Mama,Tata i Ja" 17 czerwiec 2018


W niedzielę 17 czerwca 2018r. na terenie naszej szkoły odbył się tradycyjny festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja". Impreza rozpoczęła się występem dzieci przedszkolnych i szkolnych, które dla swoich najbliższych przygotowały program artystyczny. Atrakcjami festynu były: loteria fantowa, trampolina zjeżdżalnia dmuchana, basen kulkowy, karuzela, kule wodne, oraz mecz piłki nożnej Tatusiów przeciwko Lidze Sołeckiej z Zajączek.. W sprzedaży były hot-dogi, frytki, kawa, herbata, napoje, lody. Na zakończenie wszystkich uczestników festynu zabawiał didżej podczas zabawy tanecznej.

GALERIA

Festyn

Gabiet terapeutyczny 7 czerwiec 2018


HURA ! Mamy gabinet terapeutyczny! Okres ferii zimowych to nie tylko czas błogiego lenistwa, beztroskiego wypoczynku i zabawy w śnieżnym puchu...bynajmniej nie dla każdego. Otóż w naszej szkole, kiedy strudzeni uczniowie odpoczywali, inni pracowali w pocie czoła. Efekt prac remontowych jest wspaniały ! Z radością pragniemy poinformować, że nareszcie w naszej szkole mamy piękny gabinet terapeutyczny! Gabinet służy głównie terapii indywidualnej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Odbywają się w nim zajęcia rewalidacyjne, terapia pedagogiczna, logopedyczna, integracja sensoryczna, terapia ręki , zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz zajęcia rehabilitacyjne. Na zajęciach dbamy nie tylko o rozwój intelektualny naszych podopiecznych, ale także o wielozmysłowy rozwój psychoruchowy. Każdego dnia staramy się , aby nasze dzieci w przyjaznej atmosferze mogły uczyć się nowych kompetencji ; aby jeszcze mocnej czuły, przeżywały, doświadczały i rozumiały otaczający ich świat. Dzięki funduszom pozyskanym podczas grudniowego koncertu charytatywnego „Anioły są wśród nas” udało nam się zakupić profesjonalne pomoce dydaktyczne, które w idealny sposób pozwalają w trakcie zajęć łączyć naukę i zabawę. Zakupione sprzęty i materiały specjalistyczne sprawiają, że nasze dzieci mają szanse wyrównać posiadane deficyty i pokonywać bariery, które czasem wydają się być nie do pokonania. Uśmiech na ich twarzach jest najlepszą nagrodą za naszą pracę! Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia gabinetu terapeutycznego. Szczególne podziękowania chcemy skierować do pani Dyrektor – Danieli Szczepaniak. Po raz kolejny raz udowodniliśmy, że w naszej społeczności lokalnej nie brakuje ludzi o dobrym sercu, gotowych nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Jak widać, ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS, i dzięki takim ludziom nasze „małe Anioły”, będą mogły w pełni rozwinąć swoje skrzydła i zapewnić sobie lepszy start w kolejnych etapach edukacyjnych.

GALERIA

gabinet

Konkurs "Kwiaty polskie" 6 czerwiec 2018


„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.” Don McCullin Konkurs „Kwiaty polskie” rozstrzygnięty! Wszyscy wiemy, że nasi uczniowie – mali i duzi – mają wiele talentów. Tym razem mieli okazję udowodnić, że są nie tylko znakomitymi muzykami, poliglotami, plastykami, znawcami różnych dziedzin wiedzy, ale także - wspaniałymi fotografami. W zeszłym miesiącu w naszej szkole ogłoszono konkurs „Kwiaty polskie”, którego głównym celem było propagowanie sztuki fotografii ukazującej piękno kwiatów oraz bogactwo świata roślinnego. Organizatorzy otrzymali siedem wyjątkowych prac w formie kolażu. Dnia 06.06.2018 r. niezależna komisja nauczycielska w składzie : p. Marzena Krysiak, p. Anna Grzelińska i p. Dorota Smorąg jednogłośnie przyznały następujące miejsca: GRUPA PRZEDSZKOLNA I miejsce- LAURA KAŁA II miejsce – LENA WŁODARCZYK III miejsce – KONRAD WIĘDŁOCHA UCZNIOWIE SZKOLNI I miejsce – KRZYSZTOF LATUSZEK II miejsce – OLIWIER PIŚNIAK III miejsce – ANNA SZCZEPANIAK Wyróżnienie – JUDYTA WŁODARCZYK Wszystkim Laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje i życzymy im, aby fotograficzny talent zamienił się w pasję tworzenia niepowtarzalnych dzieł.

GALERIA

konkurs

Dzień Dziecka 30 maja 2018


30.05.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień dziecka. O godzinie 9.00 rozpoczął się apel: przemówienie dyrektora szkoły, złożenie życzeń z okazji Dnia Dziecka. Naszym gościem był Pan Ireneusz Szymocha- „Człowiek z pasją”. Opowiadał o swoich osiągnięciach w kolarstwie oraz o tym jak ważny jest ruch w życiu codziennym. Następnie klasa IV wystawiła „Kopciuszka” oraz zaprezentowała się w występie tanecznym. Po występie przeszliśmy do konkursu wiedzy o sporcie- wygrała klasa VI. Na sam koniec dnia dla wszystkich były konkursy sportowe oraz rozgrywki sportowe dla klas IV-VII. Dodatkową atrakcją był poczęstunek dla wszystkich dzieciaków. Wszystkim zwycięzcą gratulujemy !!!!

GALERIA

Dzień sportu

Poznajemy tajemnice Dolnego Śląska 22 maja 2018


W pierwszym dniu zwiedziliśmy podziemne miasto wybudowane w czasach II wojny światowej, następnie odwiedziliśmy zamek w Grodnie. Kolejnego dnia mieliśmy całodzienną wycieczkę na Śnieżkę. Trzeciego dnia podziwialiśmy zamek Chocha, rejs statkiem po jeziorze. W ostatnim dniu pojechaliśmy do Adrspach zwiedzić Skalne Miasto.

GALERIA

wycieczka

Przemarsz z okazji św. Floriana 6 maja 2018


6 maja 2015r. w niedzielę obchodziliśmy w Zajączkach Pierwszych - Dzień Strażaka, z racji przypadającego 4 maja dnia św. Floriana - patrona strażaków. O godzinie 8:30 mażoretki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej oraz Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza pana Bogdana Krzaka poprowadziły całą jednostkę OSP z Zajączek Pierwszych do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. O godzinie 9:00 odbyła się Msza Święta w intencji strażaków. Po Mszy Świętej wszyscy w uroczystym przemarszu udali się do Domu Strażaka na słodki poczęstunek.

GALERIA

przemarsz

XVI Gminny Konkurs Ekologiczny 20 kwietnia 2018


20.04.2018 odbył się XVI Gminny Konkurs Ekologiczny ,, Zanieczyszczenia gleby” . Dbamy o glebę , bo ona dba o nas. Czysta ziemia jest gwarancją zdrowej żywności. W części przyrodniczej zwyciężyła SP nr 1 Krzepice . Nasza szkoła zajęła IV miejsce. W części plastycznej zwyciężyła Magdalena Kistela.

GALERIA

konkurs

Powiatowy Konkurs Wiedzy Zintegrowanej 13 kwietnia 2018


13 kwietnia dwoje dzieci z klasy III Zosia Pop i Filip Litwińczyk wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, Umiem , Rozumiem" organizowanym przez Szkołę Podstawową we Wręczycy Wielkiej. Był to pierwszy tego typu konkurs, w którym uczniowie klasy III z naszej szkoły wzięły udział i od razu z sukcesami. Filip Zajął III miejsce Zosia także miała wysoką pozycję. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych latach.

GALERIA

konkurs

Zielona pracownia 8 kwietnia 2018


Szkoła Podstawowa w Zajączkach Pierwszych została laureatem Konkursu pt. „ZIELONA PRACOWNIA PROJEKT’2018” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

GALERIA

konkurs

Konkurs recytatorski 23 marca 2018


23 marca 2018r. w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach odbyły się gminne eliminacje XXX REGIONALNYCH SPOTKAŃ Z POEZJĄ I PROZĄ "Wrażliwość na słowa". Czterech zwycięzców otrzymało promocję do etapu powiatowego. Wyróżnienie otrzymali Natalia Ząbkowska i Mateusz Litwińczyk ze Szkoły Podstawowej w Zajączkach Pierwszych.

GALERIA

konkurs

Zawody w Tenisa Stołowego 22 marca 2018


W dniu 22 marca 2018r. w Krzepicach odbyły się XIX Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego z tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Jakub Kowalski oraz Ignacy Rudlicki. W zawodach Szkoła Podstawowa w Zajączkach Pierwszych zajęła 8 miejsce.

GALERIA

Zawody

Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca 2018


Podobnie jak w latach poprzednich 21 marca, pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest w naszej szkole jako Święto Samorządności. W tym dniu najstarsi uczniowie klasy VII, wcielili się w role nauczycieli i prowadzili zajęcia w klasach I-VI. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali smaczne, zdrowe śniadanie. Następnie wiosnę powitały przedszkolaki radosnymi piosenkami, a mażaretki zaprezentowały ciekawy układy taneczny. Po występie mażaretek odbył się konkurs talentów. Uczniowie śpiewali ,recytowali ,grali na pianinie,tańczyli. Ostatnim punktem uroczystości było pożegnanie zimy poprzez spalenie kukły Marzanny i wrzucenie jej do wody.

GALERIA

Wiosna

Konkurs ornitologiczny 15 marca 2018


15 marca 2018r. Odbył się IX Konkurs ornitologiczny „Ptaki regionu Kłobuckiego” w Kłobucku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowała Magda Kistela uczennica klasy VI, zajęła 8 miejsce na 28 uczestników.

GALERIA

konkurs

Dzień Kobiet 8 marca 2018


Dzień Kobiet przypadający każdego roku 8 marca, to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu, szczególnie ważne dla Pań. Przypomina on wszystkim o szczególnej roli kobiet w życiu człowieka. O kobietach w naszej szkole pamiętali w tym dniu wszyscy chłopcy. Z okazji święta Pań uczniowie ze szkoły wręczyli swoim koleżankom oraz nauczycielkom wiosenne tulipany. Z okazji święta Pań uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali wszystkim Kobietom gromkie Sto Lat. Popołudniu dziewczęta bawiły się wspólnie podczas niezwykłego wieczoru, zwanego Babskim Combrem.

GALERIA

Dzień Kobiet

Konkurs Języka Angielskiego 6 marca 2018


I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów z całej gminy Krzepice został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Zajączkach Pierwszych w dniu 6 marca 2018r. Do konkursu zgłosili się uczniowie z SP nr 1 Krzepicach, SP nr 2 w Krzepicach, SP w Starokrzepicach, SP w Zajączkach Drugich i SP w Zajączkach Pierwszych. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach: dla klas I – III (kat. 1), klasy IV (kat. 2), klasy V – VI (kat. 3) i klasy VII (kat. 4). Uczniowie wykazali się znajomością słownictwa, środków językowych, rozumienie tekstu czytanego i słuchanego, a nawet rozpoznawali znane miejsca, czy budynki w Londynie. Uczniowie z klas I – III zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, ale oczywiście w języku angielskim. W podziękowaniu za przybycie na konkurs, uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Zajączkach przestawili inscenizację „Czerwonego Kapturka” – w języku angielskim.

GALERIA

konkurs

wyjazd do kina 15 luty 2018


15.02.2018r. uczniowie wraz z wychowawcami udali się do kina na lekcję o tolerancji i film pt. "Cudowny chłopak" w Częstochowie. Po obejrzeniu pełnej przygód produkcji wstąpiliśmy do restauracji McDonald?s, aby posilić się po seansie. Do domu wszyscy wracali w dobrych nastrojach.

GALERIA

Kino

Walentynki 14 luty 2018


14 luty - Dzień Świętego Walentego zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników, znalazł również odzwierciedlenie w naszej szkole. Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Przez wiele dni przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zbierali kolorowe walentynki do wykonanej specjalnie na ten cel skrzynki walentynkowej. 14 lutego Samorząd Uczniowski wręczył uczniom walentynki. Jedna mała walentynka, a szczęścia i radości tak wiele.

GALERIA

Walentynki

Bal karnawałowy dla przedszkolaków oraz uczniów kl.I i III. 12 luty 2018


Tegoroczny bal karnawałowy dla dzieci odbył się 12 lutego 2018r. Wzięły w nim udział wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie z kl. I i kl. III. To jedyny dzień w roku kiedy dzieci wcielają się w postać ulubionego bohatera. Zabawę poprowadziła pani Kasia, która przygotowała dla dzieci wiele atrakcji w postaci balonów, baniek mydlanych i świecących bransoletek. Dzieci brały również udział w licznych konkursach z nagrodami. Bal zakończył się słodkim poczęstunkiem.

GALERIA

Bal

Bal karnawałowy dla klas IV-VII. 25 stycznia 2018


Karnawał to czas wesołej i wspaniałej zabawy.25 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie z kl. IV-VII. Każda klasa zaprezentowała swój taniec. Na balu nie zabrakło również występu marżoretek. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Niestety radosna zabawa zakończyła się o godzinie 19.00 i uczniowie pełni wrażeń wrócili do swoich domów. Szkoda, że kolejny bal dopiero za rok.

GALERIA

Bal

Wyjazd na warsztaty i lodowisko 24 stycznia 2018


24 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na warsztaty o owadach do Częstochowie. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali i słuchali opowieści. Na koniec uczniowie kolorowali oraz wyklejali z plasteliny owady. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach na sztucznym lodowisku w Częstochowie pod kierunkiem pani Joanny Ząbkowskiej. Niektórzy uczniowie rozpoczęli dopiero naukę jazdy na łyżwach inni doskonalili swoje umiejętności. Zajęcia sprzyjały integracji dzieci i wspaniałej wspólnej zabawie oraz pozwoliły na chwilę odetchnąć od szkolnych obowiązków i połączyć przyjemne z pożytecznym. Wycieczkę należy zaliczyć do udanych.

GALERIA

Wyjazd

Dzień Babci i Dziadka 23 stycznia 2018


23 stycznia 2018r.w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupy przedszkolne, kl. I i kl. III oraz grupa taneczna marżoretki przygotowały program artystyczny. Dzieci występowały dla swoich Dziadków. Dziadkowie i Babcie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Po części oficjalnej dzieci zaprosiły swoich Dziadków do klas na słodki poczęstunek. Składając życzenia odśpiewały sto lat i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Ta zacieśniająca więzi rodzinne uroczystość na długo zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

GALERIA

Dzień Babci i Dziadka

Wigilia szkolna 21 grudnia 2017


21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne i pracownicy obsługi. Grupa przedszkolna zaprezentowała przedstawienie świąteczne pt. „Anielska orkiestra”. Mali artyści wprowadzili widzów w świąteczny, radosny nastrój, a wspólne kolędowanie, życzenia i wigilijny poczęstunek były pięknym dopełnieniem świątecznej tradycji.

GALERIA

Wigilia

Koncert "Anioły są w nas" 17 grudnia 2017


Koncert "Anioły są w nas" 17 grudnia 2017


Dnia 17.12.2017 r. w sali OSP w Zajączkach Pierwszych odbył się szlachetny koncert „Anioły są w nas”, z którego dochód przeznaczony będzie na wyposażenie szkolnego gabinetu terapeutycznego, zakup sprzętu do integracji sensorycznej oraz turnusy rehabilitacyjne. W części artystycznej mogliśmy podziwiać wspaniały występ muzyczny naszych uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Młodzi wykonawcy po raz kolejny udowodnili, że scena jest ich żywiołem, a ogromna publiczność dodaje im „skrzydeł”...zaprezentowany montaż wokalno-taneczny wzruszył nie jednego gościa i wywołał uśmiech na twarzach wielu zgromadzonych osób. W tym ważnym dla nas wydarzeniu nie zabrakło również Orkiestry Dętej z Zajączek Pierwszych, która uświetniła uroczystość przepięknym koncertem kolęd. Na szczególną uwagę zasługuje także recital Łukasza Pilśniaka i Pawła Łowickiego zespołem. Częstochowscy muzycy wprowadzili publiczność w wyjątkowy, magiczny nastrój...swoją nietuzinkową twórczością poruszyli nasze serca i dusze, a ich głębokie teksty zapadną na długo w pamięci wielu słuchaczy. Nasze dzieci to szczególe anioły, żeby rozwinąć swoje skrzydła, potrzebują pomocy dobrych ludzi. Po raz kolejny udowodniliśmy, że wśród nas jest mnóstwo życzliwych osób, na które możemy liczyć. To dzięki hojności, ogromnemu sercu i wrażliwości przybyłych gości udało nam się zebrać 5750 zł. Dziękujemy! Anioły są wśród nas!

GALERIA

Koncert

Andrzejki 29 listopada 2017


Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Wiara we wróżby i przesądy jest stara jak świat. W tym dniu dziewczęta i chłopcy przy pomocy magicznych przedmiotów usiłują dowiedzieć się o swym przyszłym losie. Tak było również w naszej szkole. Uczniowie klasy V z wychowawcą Dorotą Smorąg byli gospodarzami tego magicznego wieczoru. Zabawy, radości oraz śmiechu było wiele. Miłe kocięta i Przystojni cyganie wróżyli swym młodszym i starszym kolegom, nauczycielom i rodzicom za pomocą magicznych przedmiotów, co zdarzy się w ich przyszłości. Następnie uczniowie klasy V zatańczyli taniec Belgijka zachęcając wszystkich do zabawy. O godz. 19: 00 wszyscy zadowoleni wrócili do swych domów pełni wiary, że spełnią się wróżby z tego wieczoru.

GALERIA

Andrzejki

Wieczornica] 11 listopada 2017


11 listopada 2017 roku z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna.Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. W intencji Ojczyzny. Po mszy wszyscy przemaszerowali do szkoły. Był tu czas na wprowadzenie Sztandarów i uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor szkoły pani Daniela Szczepaniak w ciepłych słowach przywitała przybyłych gości. Następnie głos zabrał Burmistrz Krzepic- Pan Krystian Kotynia, który dziękował mieszkańcom Zajączek za kultywowanie tradycji patriotycznych. Po części oficjalnej obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. W dalszej części uroczystości głos zabrał historyk Pan Bogdan Napieraj, który zaprezentował nam krótką lekcję historii.W dalszej części wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta, działająca przy Straży Pożarnej w Zajączkach Pierwszych. Uroczystość zakończyła się późnym wieczorem śpiewem pieśni patriotycznych i biesiadnych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Wieczornicy stwierdzili, że: Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą… gdzie ludzie uczynni, w sercach niewinni…

GALERIA

Wieczornica

Wizyta w Komendzie i Straży Pożarnej] 24 października 2017


24 października klasa IV była z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji i Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Uczniowie zwiedzili budynek komendy w tym pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dyżurkę , „ niebieski pokój ” oraz salę odpraw. Dowiedzieli się na czym polega służba policjantów z różnych wydziałów ( prewencji, wydziału kryminalnego, wydziału ruch drogowego). Mieli okazję spotkać się z przewodnikiem psa służbowego, przymierzyć umundurowanie policyjne, kamizelki kuloodporne. Policjanci przypomnieli zasady właściwego zachowania się na drodze. Aby poszerzyć swoją wiedzę uczniowie dostali książeczki pt. Bezpieczny rowerzysta oraz odblaskowe zawieszki. W Komendzie Straży Pożarnej dowiedzieli się jak ważna i niebezpieczna jest praca strażaka. Mogli zobaczyć wozy bojowe oraz specjalne kombinezony do działań w różnych sytuacjach. Bardzo ciekawym doświadczeniem była symulacja pożaru, podczas którego uczniowie zobaczyli działania kamery termowizyjnej.

GALERIA

Wizyta

Dzień Edukacji Narodowej 13 października 2017


W piątek, 13 października 2017 roku nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Za organizację obchodów tego święta odpowiedzialna była klasa IV oraz VI wraz z wychowawcami. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele, czynnie pracujący nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak, która przywitała zaproszonych gości, złożyła życzenia emerytom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta oraz wręczyła nagrodę dyrektora. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Były przemówienia, wiersze, piosenki, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

GALERIA

Dzień Edukacji

Dyskoteka 4 października 2017


Z pewnością każdy chłopak wie, a na pewno wszystkie dziewczynki pamiętają, że ostatniego dnia września obchodzone jest święto wszystkich chłopaków. Z tej okazji czwarteko października w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Zabawa trwała od godziny 16.30 do godziny 19.00. W czasie imprezy wszyscy świetnie się bawili i z pewnością dyskoteka ta pozostanie na długo w sercach wielu uczniów.

GALERIA

dyskoteka

Wycieczka do kina 4 października 2017


Dnia 4 października 2017r. odbyła się wycieczka kl. I-III i „zerówki” do kina Cinema City w Galerii Jurajskiej w Częstochowie.Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych: „Najszybsze,największe,najdłuższe czyli zwierzęce rekordy” i obejrzeli film „ O czym szumi las”.

GALERIA

kino

Pasowanie na ucznia kl. I 2 października 2017


Dnia 2 października odbyło się pasowanie na ucznia kl. I. Na uroczystość zaproszeni byli rodzice, burmistrz Miasta i Gminy Krzepice oraz cała szkolna społeczność z p. Dyrektor na czele. Uczniowie kl. I przedstawili krótką część artystyczną po której odbyło się ślubowanie i pasowanie. W dniu tym prawowitymi uczniami stali się: Adamczyk Olga, Jura Norbert, Latuszek Krzysztof, Kozak Maja, Piśniak Oliwier, Słomian Zofia, Wieczorek Bartosz, Wydmuch Bruno.

GALERIA

pasowanie

Bieg jesienny 1 pażdziernika 2017


W niedzielę 1 października odbył się w Parzymiechach "Bieg Jesienny im. red. Tomasza Hopfera" pod naszym patronatem.XXXVII Bieg Jesienny im. T. Hopfera jest jedną z najstarszych tego typu imprez w kraju i gromadzi rokrocznie kilkuset pasjonatów biegania. W przeszłości uczestnikami naszego biegu byli mistrzowie Polski i olimpijczycy. Dystans główny to 10 000m, ponadto odbyło się 10 biegów na różnych dystansach dla dzieci i młodzieży, od przedszkola po gimnazjum.

GALERIA

Bieg

Dzień Języków 26 września 2017


Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września i w tym roku odbyła się pod hasłem „Znajomy język obcy”.Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie.Został on ustanowiony w 2001r. przez Komisję Europejską i Radę Europy.Europejski Dzień Języków jest okazją do promowania różnorodności językowej i kulturowej przez zachęcanie ludzi do nauki języków- ponieważ znajomość języka obcego pomaga nawiązywać kontakty. W naszej szkole uczniowie poszczególnych klas prezentowali kulturę i obyczaje, które są obchodzone w różnych krajach. Klasa IV przedstawiła informacje o Polsce, kl V o Francji, klasa VI omówiła Wielką Brytanie, a klasa VII – Niemcy. Atrakcją tego dnia były także tańce takie jak „ Polka Dziadek”, „kankan”. Klasa III zaśpiewała kilka piosenek w języku angielskim.

GALERIA

dzień języków

Wybory do Samorządu 21 września 2017


Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były ulotki, plakaty, a na apelu padły hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory , które w głosowaniu tajnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Przewodniczącym szkoły został uczeń VI klasy – Jakub Wiecławik zastępcą uczennica klasy IV Łucja Heluszka, funkcję sekretarza pełnić będzie uczennica VII klasy – Oliwia Kot. Nowo wybranemu Przewodniczącemu serdecznie gratulujemy i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic.

GALERIA

Sprzątanie

Sprzątanie świata 19 września 2017


Dnia 19 września 2017r. w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję "Sprzątanie Świata". W tym roku, w całym kraju ogólnopolska akcja odbywała się pod hasłem "Nie ma śmieci -są surowce”. Celem akcji jest zmiana postrzegania odpadów jako ,,śmieci” i dostreżenie ich surcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującej od 1 lipca 2017roku standardu selktywnej zbiórki. Podkrślenie korzyści z Gospodarki o obiegu zamknietym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska. Członkowie LOP wystawili scenkę humorystyczną,, Trzej agenci- Szlamik,Smrodek, Detergencik” Po apelu uczniowie otrzymali plastikowe worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i starali się dokładnie i z dużym zaangażowaniem oczyścić teren wokół szkoły. Potem było wspólne ognisko.

GALERIA

Sprzątanie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolmego 4 września 2017


4 września 2017 r rozpoczął się kolejny rok szkolny. Wszyscy uczniowie tego dnia,w odświętnych strojach oraz pełni energii stawili się w szkole i usłyszeli pierwszy dzwonek. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym , po czym wszyscy – uczniowie, rodzice, nauczyciele - przeszli do budynku szkoły. Pani dyr Daniela Szczepaniak powitała uczniów i rodziców a także Pana Burmistrza Krystiana Kotynię , który w kilku słowach powitał zebranych i życzył uczniom, nauczycielom i rodzicom samych radosnych chwil i sukcesów w nowym roku szkolnym. Panie A Grzelińska i M Słomian odczytały listy od Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Pani dyr przedstawiła kadrę pedagogiczną i wychowawców danych klas. Szczególnie serdecznie powitała uczniów klasy I , dla których przygotowała małe upominki. Rok szkolny 2017/2018 to rok, w którym rozpoczyna się wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji . Po raz pierwszy uczniowie rozpoczną naukę w klasie VII. Po uroczystym powitaniu uczniowie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych aby spotkać się z wychowawcami, koleżankami i kolegami.

GALERIA

konkurs

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolmego 4 września 2017


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 9:00

GALERIA

konkurs