Rok szkolny 2018/2019

Pierwszy Dzień Wiosny21 marca 2019


Podobnie jak w latach poprzednich 21 marca - pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest w naszej szkole jako Swięto Samorządności. W tym dniu najstarsi uczniowie naszej szkoły wcielili się w role nauczycieli i prowadzili zajęcia w klasach. Następnie wiosnę powitały przedszkolaki i uczniowie klasy IV. Po akademii odbył się konkurs talentów, uczniowie śpiewali, recytowali, tańczyli, kręcili kółkiem hula-hop. Ostatnim punktem uroczystości było pożegnanie zimy poprzez spalenie kukły Marzanny i wrzucenie jej do wody.

GALERIA


Wycieczka do kina - "Miś Bamse i córka wiedźmy"19 marca 2019


19 marca 2019r. starsza grupa przedszkolna oraz uczniowie I i II klasy wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Częstochowy, aby obejrzeć bajkę: "Miś Bamse i córka wiedźmy". Dzieci miały okazję poznać tytułowego misia, jednak główną bohaterką bajki była mała wiedźma. Przedszkolaki i uczniowie z zapałem obserwowali jak mała Rysia próbuje zawrzeć znajomości z nowymi kolegami i koleżankami po przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania. Bajka o przełamywaniu swoich lęków była bardzo pouczająca. Wycieczka była bardzo udana, a dzieciaki zapewniają, że już czekają na następny taki wyjazd.

GALERIA


Konkurs recytatorski14 marca 2019


14 marca 2019r. w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach odbyły się gminne eliminacje XXXI REGIONALNYCH SPOTKAŃ Z POEZJĄ I PROZĄ "Wrażliwość na słowa". Naszą szkołę reprezentowali:
Bruno Wydmuch - klasa II
Jakub Stasiak - klasa VI
Mateusz Litwińczyk - klasa VI
Łucja Heluszka - klasa V
Natalia Ząbkowska
Jakub Więcławik - klasa VI

GALERIA

Konkurs recytatorski

"Sensorycznie wszystko gra"8 marca 2019


08.03.2019r. miało miejsce rozstrzygniecie konkursu na wykonanie instrumentu muzycznego z niekonwencjonalnego materiału. Celem konkursu było: - rozwijanie wrażliwości muzycznej, - aktywizowanie dzieci do zabawy ze sztuką, - rozwijanie sprawności manualnej i kreatywności dzieci, - odkrywanie nowych technik twórczych i rozwiązań konstrukcyjnych oraz sposobu ich zastosowania, - rozwijanie indywidualnych uzdolnień plastycznych, technicznych i konstrukcyjnych, - rozbudzanie ciekawości poznawczej i samodzielności. Kryteria oceny pracy: pomysłowość, oryginalność, kreatywność, estetyka pracy, samodzielność. Organizatorami konkursu były panie: Justyna Słomian i Agnieszka Kała. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne i uczniowie klas I i II. Laureatami konkursu zostali: Kategoria przedszkole: I miejsce - Julia Pilśniak II miejsce - Jaś Grudzka III miejsce - Laura Kała Wyróżnienie - Antoś Lizurej Wyróżnienie - Lena Włodarczyk Wyróżnienie - Julia Kowalczyk Wyróżnienie - Hania Trojak Wyróżnienie - Jakub Sroka Wyróżnienie - Antoś Litwińczyk Kategoria klasy I i II I miejsce - Zosia Słomian II miejsce - Oliwier Piśniak III miejsce - Jakub Kowalczyk III miejsce - Oskar Kuźma Gratulujemy!!! Prace najwyżej ocenione trafią do szkolnego gabinetu terapeutycznego i będą wykorzystywane do pracy i zabawy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

GALERIA

Konkurs instrumentu muzycznego

Dzień Kobiet w naszej szkole8 marca 2019


Miłym wydarzeniem w naszej szkole były uroczyste obchody Dnia Kobiet 8 marca. Aby uczcić to święto dla wszystkich pań i dziewczynek chłopcy z klas VI - VIII pod kierunkiem pani Renaty Kistela przygotowali kabaretowy program artystyczny. Na scenie mogliśmy podziwiać mężczyzn z różnych epok historycznych zabiegających o względy kobiet: ludzi pierwotnych, rajskiego Adama, greckiego Hefajstosa, średniowiecznego rycerza oraz Indianina. Po epokowych retrospekcjach przyszedł czas na scenkę przedstawiającą współczesne małżeństwo, kobietę i mężczyznę. Mężczyzna czytający gazetę nie chciał spełnić zachcianek swojej żony, która pragnęła mieć nowy płaszcz, szal, torebkę. Po części artystycznej nastąpił wybór super dziewczyny. Uczennice klas I - VIII musiały sprostać męskim zadaniom: wbić gwóźdź do deseczki, wkręcić wkręt wkrętarką, przeciąć deseczkę, ogolić chłopaka. Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Sto lat wszystkim paniom!!!.

GALERIA

Dzień Kobiet

Wyjazd na spektakl "Pan Tadeusz"7 marca 2019


07.03.2019r. uczniowie naszej szkoły z klas VI - VIII wraz z opiekunami pojechali na spektakl "Pan Tadeusz" do Akademickiego Centrum Kultury "Politechnik" w Częstochowie. Było to widowisko muzyczne w wydaniu Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Na scenie można było zobaczyć czterech aktorów, którzy płynnie zmieniali role. Nie było to dosłowne odtworzenie historii, jednak fragmenty tekstu recytowane przez aktorów i dokładne wyjaśnienie fabuły pozwoliły uczniom na lepsze zrozumienie twórczości Mickiewicza. W czasie trwania spektaklu duży nacisk położono na muzykę, która zaliczana jest do gatunku rap-reggae. Spektakl był żywy i interakcyjny. W czasie jego trwania aktorzy starali się zaktywizować publiczność poprzez wejścia na scenę i oddanie jednej z ról dziewczynie. Odtwórca głównej roli zwracał się później do niej ze sceny, starając się wymóc konkretne działania potrzebne do odtworzenia scenariusza. Całość zakończyła się sukcesem.

GALERIA

Wyjazd na spektakl

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy6 marca 2019


Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to by już najmłodsi, a więc dzieci i młodzież nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. W związku z tym w naszej szkole 06.03.2019r. zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadził Komendant Miejsko - Gminnej OSP w Krzepicach - pan Piotr Krzemiński. Podczas dwugodzinnego szkolenia uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się przeprowadzać rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby poszkodowanej w wypadku. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej. Wykorzystując manekin uczniowie uczyli się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha, a więc ćwiczyli oddechy oraz uciski ratownicze. Zajęcia były bardzo atrakcyjnie. Uczniowie świetnie radzili sobie z praktyczną nauką udzielania pierwszej pomocy.

GALERIA

Piewsza Pomoc

Pomagamy bezdomnym zwierzętom18 luty 2019


Pod koniec stycznia uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji pomocy zwierzętom przebywającym pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym i Porzuconym Zwierzętom OCZAMI Zwierząt w Bogdańczowicach. Uczniowie przynosili karmę, którą Opiekunka Samorządu Uczniowskiego - pani Grażyna Filak 18.02.2019r. dostarczyła do wyżej wymienionego Stowarzyszenia. W ten sposób pomogliśmy zwierzętom, które zostały porzucone, były maltretowane, odebrane interwencyjnie z tragicznych warunków, nigdy nie miały dobrego domu albo go straciły. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, Wolontariusze Stowarzyszenia oraz Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pięknie dziękują. "Faktycznie, przydałyby się nam oczy zwierząt, żebyśmy mogli rzeczywiście zobaczyć, na czym polega dramat, jaki ludzie im zgotowali. Ludzkie najwyraźniej nam nie wystarczają" Jonathan Safran Foer

GALERIA

Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Olimpiada Olimpus9 luty 2019


Olimpiada Olimpus w sesji zimowej z języka angielskiego została przeprowadzona 09.01.2019r. i przeznaczona była dla uczniów IV,V,VI,VII i VIII klasy szkoły podstawowej. Test olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz poszerzając słownictwo. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy. Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. W tym roku 22 uczniów naszej szkoły sprawdzało swoja wiedzę. Grawerowany dyplom laureta i nagrodę książkową otrzymał uczeń klasy V - Dawid Kuźma. Gratulujemy!!!.

GALERIA


Walentynki w naszej szkole8 luty 2019


Walentynki w naszej szkole obchodziliśmy 8 lutego, tuż przed feriami. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował "Pocztę Walentynkową". Każdy kto miał życzenie mógł napisać kilka miłych słów lubianej osobie. Uczniowie do specjalnej skrzynki przez tydzień poprzedzający dzień św. Walentego mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów, natomiast w piątek podczas uroczystego apelu Przedstawiciele Samorządu wręczyli je adresatom. Obdarowywani walentynkami często w momencie wręczania okazywali dużą radość i zaskoczenie.

GALERIA

Walentynki

Dzień Bezpiecznego Internetu5 luty 2019


5 lutego 2019r. pod hasłem "Działajmy razem" obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych. Uczniowie klasy VI z wychowawcą zaznajomili wszystkich nauczycieli i wychowanków z problematyką bezpieczeństwa online oraz promowali pozytywne wykorzystywanie Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowanie wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Tego dnia został ogłoszony w naszej szkole konkurs na stworzenie logo na temat bezpiecznego dostępu do Internetu.

GALERIA


Wyjazd piątej klasy do kina4 luty 2019


4 lutego 2019r. uczniowie V klasy wraz z opiekunami: p. Grażyną Filak i p. Joanną Ząbkowską pojechali do Cinema City w Częstochowie na film pt.: "O psie który wrócił do domu". Film powstał na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce'a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. Przez prawie 100 minut uczniowie z zaciekawieniem oglądali poruszającą historię Belli, psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Podróż odważnego czworonoga to mnóstwo niezwykłych przygód: spotkanie z lwiątkiem, bezdomnym weteranem oraz wiele pułapek losu, które zaprowadziły bohaterkę do domu. Bella pokazała jaką bezwarunkową miłością może obdarzyć człowieka zwierzę. Ta ciepła opowieść bardzo podobała się piątoklasistom, dostarczyła niesamowitych przeżyć i wiele wzruszeń. Po filmie uczniowie zjedli posiłek w restauracji McDonald’s.

GALERIA

Wyjazd do kina

Cyrk "Szok" w naszej szkole1 luty 2019


1.02.2019r. zawitał do nas cyrk "Szok". Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż artyści z Ukrainy wprawili w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając magiczne sztuczki, występy psów i gołębi oraz popisy akrobatyczne. Niektórzy z widzów mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach, spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy do wzięcia udziału w przedstawieniu. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą było pojawienie się artystki z wężem. Każdy z widzów mógł go również dotknąć. Było ciekawe widowisko. Występ cyrkowców nagrodzono gromkimi brawami.

GALERIA

Cyrk

CBal karnawałowy dla przedszkolaków oraz uczniów klasy I i II31 stycznia 2019


W czwartek 31 stycznia, dla przedszkolaków i uczniów z klas I i II zorganizowano doroczny bal karnawałowy. W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w zaczarowaną krainę wróżek, czarodziejów, duchów, piłkarzy, kowbojów, policjantów, strażaków i innych barwnych postaci. Prowadzenie balu powierzono pani Kasi, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze swoimi koleżankami i kolegami, a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci brały również udział w licznych konkursach z nagrodami. Bal zakończył się słodkim poczęstunkiem.

GALERIA

Bal

Dzień Babci i Dziadka23 stycznia 2019


Chociaż styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, ponieważ jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Zapraszanie babć i dziadków z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych i przedszkolnych naszej placówki. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień radości i łez, wzruszeń i mnóstwa uśmiechów. 23 stycznia 2019r. w naszej placówce odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani Dyrektor Daniela Szczepaniak przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały przepiękny program artystyczny. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne swoich wnuczek i wnuczków oraz zespołu tanecznego mażoretek. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Na zakończenie dzieciaki obdarowały swoich dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami, a potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herb

GALERIA

Dzień Babci i Dziadka

Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych18 stycznia 2019


W dniu 18.01.2019r. w Publicznej szkole Podstawowej im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło sześć uczennic i osiągnęło bardzo dobry wynik.
W kategorii przedszkole - I miejsce zajęła Laura Kała
W kategorii klasy I - III - III miejsce zajęła Maja Kozak
W kategorii klasy IV - VIII - I miejsce zajęła Łucja Heluszka
II miejsce zajęła Judyta Włodarczyk
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

Konkurs Kolęd

Żywa lekcja historii11 stycznia 2019


11 stycznia 2019r. przyjechała do nas grupa artystyczna "Rekonstrukto" prezentując nam "żywą lekcję historii" pt. "Ku niepodległej". Celem zajęć było ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego oraz upamiętnienie dążeń niepodległościowych. Mogliśmy zobaczyć oraz założyć stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanej przez powstańców i w pierwszej wojnie światowej, ich ekwipunek i uzbrojenie. Podczas pokazu uczniowie zostali włączeni do wspólnej zabawy i przebierali się w stroje. Po takiej lekcji obraz z historii Polski z tego okresu będzie z pewnością zupełnie inaczej odebrany przez naszych uczniów.

GALERIA

Żywa lekcja historii

Wizyta gościa z Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku11 stycznia 2019


11 stycznia 2019r. przybył do naszej szkoły strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, który poinformował naszą społeczność szkolną i przedszkolną o tym, jak być bezpiecznym w czasie sezonu grzewczego, jak niebezpieczny jest tlenek węgla i w jaki sposób się przed nim bronić oraz przypomniał o podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych i zabaw na dworze

GALERIA

Wizyta gościa z Państwowej Straży Pożarnej

Szkolny konkurs plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa"20 grudnia 2018


20 grudnia 2018r. w naszej szkole miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa". Organizatorem konkursu była pani Anna Grzelińska. Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej, poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz uzdolnień plastycznych, integracja wspólnoty rodzinnej, stworzenie warunków korzystania z różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej. Oceniane były: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenia estetyczne. Oto wyniki.
W kategorii przedszkole:
I miejsce - Lena Włodarczyk, Konrad Więdłocha
W kategorii klasy I - II:
I miejsce - Zofia Słomian
II miejsce - Norbert Jura
III miejsce - Jakub Kowalczyk
W kategorii klas IV - VIII:
I miejsce - Patrycja Moś
II miejsce - Piotr Staśkiewicz, Karolina Kot, Oliwia Kot
III miejsce - Nicola Owczarek
Gratulujemy!!!.

GALERIA

Szkolny konkurs plastyczny

Szkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną20grudnia 2018


20 grudnia 2018r. w naszej szkole miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu na kartkę świąteczną. Organizatorem konkursu była pani Anna Morawiak. Celem konkursu było umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Oto wyniki:
W kategorii klas I - II:
I miejsce - Zuzanna Kowalska
II miejsce - Zofia Słomian
III miejsce - Jakub Kowalczyk
W kategorii klas IV - VI:
I miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Piotr Staśkiewicz
III miejsce - Weronika Szopa
W kategorii klas VII - VIII:
I miejsce i Weronika Trojak
II miejsce - Wiktor Włodarczyk
III miejsce - Oliwia Kot
Gratulujemy!!!.

GALERIA

Szkolny konkurs plastyczny

Jasełka i wigilia w naszej szkole 20 grudnia 2018


Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę 20 grudnia wprowadzili nas uczniowie II, IV, V klasy, którzy przygotowali pod kierunkiem pani Anny Grzelińskiej przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, królów. Uroku inscenizacji dodały kolędy. Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a później odbyła się wspólna wieczerza wigilijna, która była pięknym dopełnieniem świątecznej tradycji.

GALERIA

Wigilia

Audycja umuzykalniająca pt. "Betlejemskiej Gwiazdy Blask" 20 grudnia 2018


20 grudnia braliśmy udział w audycji umuzykalniającej pt. "Betlejemskiej Gwiazdy Blask" przygotowanej przez Filharmonię Częstochowską. W rolach głównych wystąpiły: altówka, klarnet, saksofon, waltornia i instrumenty perkusyjne z towarzyszeniem fortepianu. W programie prezentowane były utwory związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Nasze najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

GALERIA

Audycja umuzykalniająca

Kiermasz taniej książki grudnia 2018


W miesiącu grudniu w naszej szkole został zorganizowany kiermasz książek. W ofercie znalazły się: słowniki, atlasy, bajki, baśnie, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno-naukowa. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkie książki były nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach. Celem kiermaszu było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.

GALERIA

Kiermasz

Edukacyjna akcja "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" 18 grudnia 2018


18 grudnia, punktualnie o godzinie 10.00, przedszkolaki i uczniowie I i II klasy z naszej placówki kolorowali obrazki z policyjną maskotką "Sznupkiem". Była to inicjatywa Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Celem akcji było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego. Warto dodać, że uczestnicy akcji z naszej szkoły i Oddziału Przedszkolnego z dzieciakami z innych szkół i przedszkoli wspólnie ustanawiali "Rekord Polski w kolorowaniu obrazków z policyjną maskotką".

GALERIA

Edukacyjna akcja

Pieczemy świąteczne pierniki grudnia 2018


Nadchodzi okres Świąt Bożego Narodzenia, czas ubierania choinki, świątecznych wypieków i innych świątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna "gorączka" stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole "warsztatów pieczenia świątecznych pierników". W szkolnej stołówce, pod opieką wychowawców uczniowie mieli okazje nauczyć się wypieku pysznych świątecznych pierników. Dzieciaki z wielką radością wycinały foremkami ulubione kształty związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniki dekorowały kolorowym lukrem i jadalnymi ozdobami. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób praktyczny i miły utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się owocami swojej pracy, z upieczonych pierniczków dzieci przygotowały "piernikowe prezenty", które zaniosły do domów wręczając bliskim w swojej rodzinie. Również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego swoje "piernikowe prezenciki" wraz z serdecznymi życzeniami dostarczyli emerytowanym nauczycielom, pamiętając o nich w tym szczególnym czasie. Koordynatorami "akcji piernikowej" były panie: Renata Kistela i Grażyna Filak, które są opiekunami Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

GALERIA

Pieczemy świąteczne pierniki

Konkurs komputerowy "Pocztówka Świąteczna" 14 grudnia 2018


14 grudnia w Zespole Szkół w Przystajni, odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, których prace zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową w VIII Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. "Pocztówka Świąteczna". III miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Filip Litwińczyk z klasy IV. Gratulujemy!!!.

GALERIA

Konkurs komputerowy

Wyjazd na film "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" 12 grudnia 2018


12.12.2018r. uczniowie naszej szkoły z klas IV - VIII z okazji Mikołajek pojechali do Cinema City do Galerii Jurajskiej w Częstochowie na film pt. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Jest to piękna historia o walce dobra ze złem ukazana w baśniowej scenerii krainy fantazji. Uczniom towarzyszyły różne emocje od radości do wzruszeń. Po obejrzeniu filmu zjedzono posiłek w restauracji Mc Donald's. Do domu wszyscy wracali w dobrych nastrojach.

GALERIA

Wyjazd na film

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni "Raj Przyrodnika" 7 grudnia 2018


07.12.2018r. w naszej szkole w Zajączkach Pierwszych miała miejsce uroczystość otwarcia Zielonej Pracowni pod nazwą "Raj Przyrodnika". Pierwszym etapem jednego z projektów było wzięcie udziału w konkursie EKOAKTYWNI organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nasza szkoła została laureatem konkursu i otrzymała dofinansowanie w wysokości 6,5 tysięca złotych. Dało nam to możliwość uczestniczenia w kolejnym etapie. Po pozytywnej akceptacji wniosku projektowego znaleźliśmy się w gronie szkół które otrzymały najwyższe wsparcie finansowe w kwocie 30 tysięcy złotych. W dniu otwarcia gościliśmy: kierownika Zespołu Ochrony Środowiska, Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowotnej - panią Ewę Cofała, Starostę Powiatu Kłobuckiego - pana Henryka Kiepurę, Radnego Rady Powiatu Kłobuckiego – pana Józefa Boreckiego, Burmistrza Krzepic - pana Krystiana Kotynię, pracowników Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Krzepicach - panią Bożenę Kozak, Lenę Brodziak, pana Romana Kudelskiego, pracownika Gminy Krzepice wspierającego szkołę w zrealizowanym Projekcie - panią Annę Krzak, leśników i członków Koła Łowieckiego - panią Anetę Korzekwa i pana Zbigniewa Kościelnego. W uroczystości uczestniczyli również: przedstawiciele Rady Rodziców: pani Magdalena Więcławik, pani Olga Troczka, pani Gabriela Krawczyk, była nauczycielka przyrody - pani Barbara Cieśla, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz panowie: Bogusław Kistela, Sławomir Wojszczyk i Bogdan Szczepaniak, którzy dzięki swoim umiejętnością i zaangażowaniu przyczynili się do powstania przepięknej pracowni nazywanej "Rajem Przyrodnika". W swoim przemówieniu pani Dyrektor Daniela Szczepaniak poinformowała, że "wygrana Zielonej Pracowni" to nie przypadek. To efekt naszej wieloletniej pracy w obszarze ekologii. Nasz dorobek to: XVI Gminny Konkurs Ekologiczny, Wielokrotne akcje "Posadź swoje drzewko" Akcje "Sprzątanie Świata", zbiórki makulatury, nakrętek, puszek LOP, Koło Młodych Odkrywców "Zielone Szkoły" Wycieczki rowerowe i piesze pozwalające odkryć piękno naszych okolic Współpraca z Kołem Łowieckim, Nadleśnictwem, Firmą recyklingową. Po części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy V i VI przecięcia zielonej wstęgi dokonali zaproszeni goście oraz dyrektor naszej placówki. W czasie otwarcia odbyły się pokazowe warsztaty laboratoryjne z udziałem uczniów naszej szkoły. Wtedy zostały zaprezentowane i wykorzystane nowe pomoce edukacyjne z zakresu geografii, biologii, fizyki, chemii. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w pozyskaniu funduszy i zaangażowali się w realizację zadań.

GALERIA

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni

Mikołajki 6 grudnia 2018


W wigilię świętego Mikołaja uczniowie naszej szkoły od Mikołajów i Mikołajek z Samorządu Uczniowskiego otrzymali słodycze. O godzinie 11.00 Mikołaj odwiedził przedszkolaków. Dotarł pomimo braku śniegu na drogach. Ale jak to bywa ze świętymi, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Od czego przecież są renifery Mikołaja. Wszystkie przedszkolaki głośno nawoływały Mikołaja. Kiedy dzieciaki zobaczyły świętego serca zabiły im raźniej, a niektórzy to się nawet przestraszyli - czyżby nie byli zawsze grzeczni?. Dzieci gorąco powitały Mikołaja i przedstawiły mu część artystyczną, którą dla niego przygotowały. Były piosenki, wierszyki i taniec. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów. Pożegnaliśmy naszego przyjaciela, aż na rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj również odwiedzi naszą placówkę.

GALERIA

Mikołajki

"Nie damy pogrześć mowy" listopada 2018


Jednym z wielu działań w jakie włączyli się nasi uczniowie w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, był również udział naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Nie damy pogrześć mowy" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lindowie. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas IV - VI - Jakub Stasiak, a w kategorii klas VII - VIII - Anna Szczepaniak. W konkursie tym, w którym uczniowie mieli za zadanie napisać tekst dyktanda, będący fragmentem tekstu historycznego, Anna Szczepaniak zajęła II miejsce, a Jakub Stasiak zdobył wyróżnienie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!.

GALERIA

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Andrzejki 29 listopada 2018


Według staropolskiej tradycji Wieczór Andrzejkowy obchodzony jest zwykle w wigilię św. Andrzeja. W tym roku w naszej szkole uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrali ku temu popołudnie - 29 listopada. Zabawa trwała trzy godziny i przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy piątej, którzy przenieśli wszystkich w świat magii i fantazji. Uczniowie mogli poznać jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Zabawy, radości, uśmiechu było wiele. O godzinie 19.00 wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów, pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżono im tego magicznego wieczoru.

GALERIA

Andrzejki

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie 29 listopada 2018


29 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich został przeprowadzony VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie "Moja mała Ojczyzna... Na Krzepickich Szlakach". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań Gminą Krzepice, jej tradycją, kulturą, historią, zabytkami, walorami przyrodniczo-turystycznymi oraz słynnymi postaciami związanymi z regionem. Konkurs przebiegał w II kategoriach: I konkurs fotograficzny II turniej wiedzy o regionie Przedmiotem konkursu fotograficznego były prace fotograficzne wykonane przez dzieci, przedstawiające krajobraz, zabytki, interesujące budowle, budynki itp. związane z terenem Gminy Krzepice. Z naszej szkoły prace fotograficzne wykonali: Filip Litwińczyk - klasa IV, Judyta Włodarczyk - klasa IV, Piotr Staśkiewicz - klasa IV, Oliwier Piśniak - klasa II, Kacper Adamczyk - klasa V, Julia Staśkiewicz - klasa VI, Jakub Wiecławik - klasa VII. III miejsce zajął uczeń klasay II Oliwier Piśniak.
Do turnieju wiedzy o regionie przystąpiły cztery szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzepicach,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Krzepicach,
Szkołą Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego z Zajaczek Drugich
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych.
Do zadań uczestników konkursu należało:
- rozwiązanie testu z dziejów ogólnych Krzepic, z uwzględnieniem 100 rocznicy Odzyskania Niepodległosci w regionie;
- praca z mapą Gminy Krzepice (umiejscowienie na mapie charakterystycznych miejsc: zabytków, obiektów i waznych miejsc w regionie);
- rozwiazanie krzyżówki,
- dyktando patriotyczne,
- odpowiedzi ustne na pytania dotyczące znajomości aktualnych wydarzeń Gminy oraz postaci związanych z naszym regionem.
Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kozan - klasa VII, Weronika Trojak - klasa VII, Oliwia Kot - klasa VIII, Anna Szczepaniak - klasa VIII i zajęli I miejsce. Gratulujemy!!!.

GALERIA

Konkurs Wiedzy o Regionie

Dzień Pluszowego Misia 25 listopada 2018


Podobnie jak w latach poprzednich, Samorząd Uczniowski naszej szkoły nie zapomniał również w tym roku o 25 listopada, czyli Światowym Dniu Pluszowego Misia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przedstawili krótką historię powstania tego święta oraz znaczenia pluszowych maskotek w prawidłowym rozwoju dzieci w wieku niemowlęcym i przedszkolnym, a prezentacja multimedialna przypomniała najbardziej znane pluszowe misie tj. Miś Uszatek, Coralgol, Padinghton, Gumisie i inne. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ubrany w strój białego misia poczęstował wszystkich słodkościami. Tradycyjnie zrobiliśmy też wspólne zdjęcie z naszymi ulubionymi misiami. "Niech moc misia będzie z nami!".

GALERIA

Dzień Pluszowego Misia

"Nie ma dzieci, są ludzie..." 23 listopada 2018


Motto to przypomina, jak ważnym elementem każdej społeczności są dzieci, bo to przecież mali ludzie, którzy nie mogą decydować w wielu ważnych życiowych sprawach, dlatego że są niedojrzali emocjonalnie, ale mają prawo decydować w sprawach dzieci. Aby zwrócić uwagę na to, że prawa małych obywateli też powinny być dostrzegane Konwencja Praw Dziecka ustanowiła 20 listopada Światowym Dniem Praw Dziecka. Nasza szkoła również pamiętała o tej ważnej dacie, dlatego 23.11. 2018r. Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy IV i V przygotowali apel przypominający uczniom, że dzieci mają swoje prawa, a obowiązkiem każdego z nich jest szanować prawa innych. Zaprezentowali pouczającą scenkę o tym, że obowiązkiem dorosłych jest szanować prawa dzieci, szczególnie tych słabych, chorych i odrzuconych, a rymowane wersy i piosenki przypominały wszystkim o obowiązujących prawach dzieci.

GALERIA

Dzień Praw Dziecka

Dzień Języków Europejskich 19 listopada 2018


19 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Europejskich pt. "Podróż bez biletu". Uroczystość w tym roku miała niezwykłą formę, a zaangażowani byli prawie wszyscy uczniowie szkoły i wychowawcy. Najpierw zaprezentowany został film o szkolnictwie w Wielkiej Brytanii, uczniowie mogli zobaczyć prawdziwy mundurek, obowiązkowy strój uczniów, a następnie odbyły się występy i prezentacje uczniów. Uczniowie klasy II zaśpiewali kilka piosenek po angielsku, a uczniowie klas IV - VIII przygotowali pod kierunkiem wychowawców prezentacje o wybranych krajach europejskich. Tegoroczne prezentacje składały się z przygotowania folderu turystycznego, przekąsek kulinarnych, prezentacji multimedialnych o państwach oraz tańców lub scenek. Klasa IV zaprezentowała Hiszpanię, V Grecję, VI Czechy, VII Włochy, a VIII przedstawiła Francję. Nie zabrakło więc corridy, flamenco, prezentacji greckich bogów, tańca "Grek Zorba", informacji o czeskim ciągniku "Zetorze", kreskówkach "Krecik" i "Rumcajs", o włoskich miastach, potrawach, futbolu i samochodach. Przenieśliśmy się w świat francuskiej mody pod wieżą Eiffla. Uczniowie mogli skosztować naciosów, salsy, oliwek, tapas, sera feta, babeczek, lentilków, czekolady "Studentska", deserów tiramisu, panna cotta, francuskich bagietek. Prezentacje europejskich krajów rozbudziły w uczniach zainteresowania tymi krajami i były prawdziwą podróżą po Hiszpanii, Grecji, Francji, Włochach i Czechach. Oczywiście była to "Podróż bez biletu".

GALERIA

Dzień Języków Europejskich

III Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości 14 listopada 2018


14.11.2018r. w hali sportowej SP nr 1 w Krzepicach odbył się III Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego w Powiecie Kłobuckim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas V - VIII. Dziewiąte miejsce zajął uczeń klasy VIII - Jakub Kowalski. Gratulujemy !!!.

GALERIA

Turniej Tenisa Stołowego

Wieczornica 11 listopada 2018


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2018r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. "11 listopada 1918r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska, powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu. Jak podkreślano w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. Uroczystość rozpoczęliśmy 9 listopada o godz. 11.11 od odśpiewania 4 zwrotkowego hymnu. Włączając się tym samym w akcję ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej". 11 listopada, o godzinie 9.00 w naszym kościele parafialnym uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a o godzinie 16.00 w sali OSP Zajączki Pierwsze odbyła się XVIII Wieczornica Patriotyczna. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów i flagi polskiej oraz od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły - pani Daniela Szczepaniak powitała wszystkich zebranych na tej doniosłej uroczystości i przypomniała o randze i znaczeniu tego święta. "Święto Niepodległości jest to najważniejsze polskie święto patriotyczne. Święto to przypomina nam radość z odzyskanej wolności, ale też powszechną prawdę, iż wolność nie jest czymś trwałym, czymś danym raz na zawsze". Burmistrz Krzepic - pan Krystian Kotynia, dziękował mieszkańcom Zajączek, że kultywują tradycje patriotyczne w naszej społeczności. Po części oficjalnej obejrzeliśmy program słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły i przedszkolaków. Mieliśmy okazję interpretować i analizować utwory liryczne mówiące o tęsknocie i miłości do ojczyzny. W dalszej części wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które odśpiewały znane pieśni patriotyczne. Po odśpiewaniu pieśni patriotycznych uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki zaprezentowali tańce polskie: taniec kaszubski, polkę, polkę warszawską, krakowiaka, trojaka, poloneza. Uroczystość została zakończona występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zajączek. Nasza akademia była lekcją patriotyzmu, nauką skierowaną do dzieci, młodzieży jak i dorosłych, jak być patriotą w dzisiejszych czasach.

GALERIA

Wieczornica

Program edukacyjny "Śniadanie daje moc" 8 listopada 2018


8 listopada, w Dniu "Śniadania Daje Moc" uczniowie naszej szkoły i przedszkolacy wraz z wychowawcami obchodzili ogólnopolskie święto śniadania. Wszyscy przygotowali kolorowe i smaczne kanapki. Po wspólnie zorganizowanym śniadaniu dzieciaki dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Ponadto nauczyciele przypomnieli uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka. Jest to akcja godna naśladowania, gdyż propaguje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe.

GALERIA

Śniadanie daje moc

Konkurs plastyczny "Co nam jesień w koszu niesie?" 6 listopada 2018


W miesiącu październiku został ogłoszony w naszej szkole konkurs plastyczny "Co nam jesień w koszu niesie?". Organizatorem konkursu była pani Marzena Krysiak. Konkurs adresowany był do przedszkolaków i uczniów klas I - VIII. Należało stworzyć jesienną kompozycję w koszu wykorzystując dary przyrody. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno ojczystej przyrody. Do organizatora konkursu dostarczono jedenaście pięknych kompozycji. Jury zdecydowało, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają egzekwio pierwsze miejsce. Laureatami konkursu zostali:
Jan Grudzka - przedszkole
Antoś Lizurej - przedszkole
Julia Pilśniak - przedszkole
Zuzia Niezgoda - przedszkole
Emil Nicpoń - klasa I
Zosia Słomian - klasa II
Patrycja Moś - klasa IV
Klaudia Ślązak - klasa V
Eliza Troczka - klasa V
Julia Niezgoda - klasa V
Filip Nicpoń - klasa VI.
Gratulujemy!!!.

GALERIA

Co nam jesień w koszu niesie?

Konkurs plastyczny "Polska moja Ojczyzna" 6 listopada 2018


06.11.2018r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Polska moja Ojczyzna". Celem konkursu było kształtowanie tożsamości narodowej, budzenie przywiązania do swego kraju. Konkurs przeznaczony był dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Do organizatora konkursu (nauczyciela historii) wpłynęło 15 prac. Laureatami konkursu zostali:
Kategoria: przedszkole, klasy I - II
I miejsce: Jakub Kowalczyk - klasa I
II miejsce: Lena Włodarczyk - przedszkole
III miejsce: Laura Kała - przedszkole
III miejsce: Olga Adamczyk - klasa II
Kategoria: klasy IV - VIII
I miejsce: Judyta Włodarczyk - klasa IV
II miejsce: Miłosz Kostek - klasa V
III miejsce: Patrycja Moś - klasa IV
Wyróżnienie otrzymali:
Piotr Staśkiewicz - klasa IV
Filip Litwińczyk - klasa IV
Nicola Owczarek - klasa IV
Kacper Adamczyk - klasa V
Natalia Olejnik - klasa V
Bartosz Wojszczyk - klasa V
Magdalena Kistela - klasa VII
Anna Szczepaniak - klasa VIII
Gratulujemy!!!.

GALERIA

Polska moja Ojczyzna

Wyjazd na spektakl teatralny "Królowa śniegu" 6 listopada 2018


06.11.2018r. dzieci z naszej szkoły i przedszkola pojechały do Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie na spektakl teatralny "Królowa śniegu". jest to bajka, która powstała na podstawie baśni Christiana Andersena opowiadająca o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Jego siostra, aby ratować brata musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami. Bajka prezentuje odwieczną walkę dobra ze złem. Uniwersalne wartości zostały przedstawione w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla dzieci w każdym wieku. Ta piękna adaptacja uwodzi humorem i magiczną atmosferą. Dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń.

GALERIA

Królowa śniegu

Spektakl "Co w trawie piszczy?" 31 października 2018


31.10.2018r. uczniowie naszej szkoły w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku obejrzeli spektakl pt. "Co w trawie piszczy?". Była to bajka przedstawiająca wesołe losy owadów na łące i leśnej polanie. Śmieszna pszczoła Malina wraz z motylem Emanuelem, pokazały dzieciom najskrytsze zakątki łąki, w których nie zabrakło pająka, mrówki, a nawet skocznego konika polnego, których największym problemem było to, że są deptane. Bajka uczy dzieci szacunku do przyrody i uświadamia im jak wielką rolę odgrywają malutkie owady w życiu każdego człowieka oraz otaczającego nas świata.

GALERIA

Spektakl

Szkolny Dzień Spódnicy 30 października 2018


30 października 2018r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Spódnicy. Tego dnia ulubione spodnie uczennic odpoczywały i ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby - spódnicom, gdyż nie od dziś wiadomo, że spódnica czy sukienka to atrybut kobiecości i stanowi ozdobę każdej kobiety i dziewczyny.

GALERIA

Dzień Spódnicy

Gminny Festiwal Piosenki 29 października 2018


29 października 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach odbył się Gminny Festiwal Piosenki od przedszkola do seniora "Śpiewajmy dla Niepodległej". Naszą szkołę reprezentowali przedszkolacy oraz uczniowie klas I - VI: Antoni Litwińczyk, Laura Kała, Zuzanna Kowalska, Krzysztof Latuszek, Judyta Włodarczyk, Natalia Ząbkowska, Kinga Kozak, Julia Trojak. Laureatami konkursu z naszej placówki zostali: Laura Kała - przedszkole, Krzysztof Latuszek - klasa II, Natalia Ząbkowska - klasa V. Wyróżnienie otrzymała; Judyta Włodarczyk. Swoje umiejętności wokalne zaprezentują oni jeszcze raz 10 listopada w sali kinowej GOK i 11 listopada w sali OSP Zajączki Pierwsze. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

Gminny Festiwal Piosenki

Spektakle profilaktyczne 29 października 2018


29.10.2018r. przybyli do naszej szkoły aktorzy z Teatru Maska z Krakowa, którzy zagrali spektakle profilaktyczne, w ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Uczniowie z klas I i II oraz przedszkolacy obejrzeli "Opowieści z teczki profesora Książeczki" - bajkę promującą czytelnictwo. Uczniowie z klas IV - VI obejrzeli spektakl "Pępek świata" - historię przepełnioną humorem, ukazującą egoistę -" jak traktuje on innych i jak postrzegany jest on przez rówieśników. Uczniowie z klas VII - VIII obejrzeli spektakl "Zagubione sumienie". Tematyka spektaklu dotyczyła problemu przemocy i agresji oraz braku szacunku i zasad etycznych. W trakcie oglądania spektakli dzieci żywo reagowały, miały dobry kontakt z wykonawcami Programu Profilaktycznego. Spektakle bardzo się podobały.

GALERIA

Spektakle profilaktyczne

Konkurs plastyczny zorganizowany przez bibliotekę szkolną 26 października 2018


Od 18 lat na całym świecie, październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką. W związku z tym biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny. Celem głównym konkursu było wykonanie pracy plastycznej (dowolną techniką); w klasach IV - VIII "Ilustracji do ulubionej książki", w klasach I - II i przedszkolu "Ulubionej postaci z bajki lub baśni". Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 26.10.2018r. W klasach młodszych i przedszkolu nagrodzeni zostali :
I miejsce - Olga Adamczyk - klasa II,
I miejsce - Maja Kozak - klasa II,
II miejsce - Laura Kała - przedszkole
II miejsce - Lena Włodarczyk - przedszkole
II miejsce - Jakub Kowalczyk - klasa I
III miejsce - Honorata Krawczyk - przedszkole
III miejsce Konrad Krawczyk - przedszkole
W klasach IV - VIII nagrodzeni zostali:
I miejsce - Patrycja Moś - klasa IV
II miejsce - Judyta Włodarczyk - klasa IV
III miejsce - Nicola Owczarek - klasa IV
Gratulujemy!!!.

GALERIA

Konkurs plastyczny

Targi książki 25 października 2018


Targi Książki to okazja, by poznać nowości książkowe i - co czytelnicy cenią szczególnie - spotkać się z ulubionym autorem. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych mieli możliwość uczestniczyć w tegorocznej edycji Targów Książki - święta literatury, które odbywały się od 25 do 28 października w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznych targów były słowa Artura Pereza-Reverte: "Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę". Warto dodać, że gościem honorowym tegorocznych spotkań była Szwecja.

GALERIA

Targi książki

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy 24 października 2018


24.10.2018r. uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku w Powiatowych Targach Edukacji i Pracy. Uczniowie zwiedzili stoiska szkół ponadgimnazjalnych oraz wzięli udział w panelach tematycznych - Młodzieżowe Centrum Kariery w Kłobucku.

GALERIA

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

Marchewkowe Święto 24 października 2018


24.10.2018r. w naszej szkole i przedszkolu obchodzono Dzień Marchewki. Tego dnia przyświecał nam wspólny cel, a mianowicie przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. Głównym punktem dnia było robienie soku marchewkowego i jego degustacja. Dzień ten dostarczył wszystkim miłych wrażeń i przeżyć.

GALERIA

Marchewkowe Święto

Wyjazd na film "Mała stopa" 23 października 2018


23.10.2018r. przedszkolacy oraz uczniowie klasy I i II pojechali do Cinema City do Galerii Jurajskiej w Częstochowie na film pt. "Mała stopa". Jest to opowieść o zderzeniu tradycji i potrzeby zmiany, konfrontacji samodzielnego myślenia z odgórnie narzuconymi kanonami zachowań. Oglądając ten film uzmysławiamy sobie jak ważna w życiu jest przyjaźń - pomimo różnic jakie nas dzielą. Uczniom i przedszkolakom towarzyszyły różne emocje od radości do wzruszeń. Po obejrzeniu filmu wszyscy wrócili podekscytowani i pełni wrażeń. To był udany dzień!.

GALERIA

Wyjazd do kina

Konkurs edukacyjny "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" ' 21 października 2018


"Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można(...) Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca". K. Makuszyński. Czytanie pełni niezwykłą rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września, ale uczniowie z naszej szkoły akcję głośnego czytania rozpoczęli już 17.09.2018r. Przez miesiąc, w każdy poniedziałek i wtorek siódmoklasiści i ośmioklasiści czytali pierwszej i drugiej klasie po dwa rozdziały książki "Gang Słodziaków" R. Piątkowskiej. Zwieńczeniem akcji czytelniczej był zorganizowany w naszej szkole konkurs czytelniczy 26.10.2018r. Zwycięzcami klasy pierwszej zostali: Tymon Kęsik, Zuzia Kowalska, Jakub Kowalczyk, klasy drugiej: Oliwier Piśniak, Bruno Wydmuch, Olga Adamczyk. Jak wynika z przeprowadzonego konkursu wyróżnieni uczniowie najpilniej słuchali starszych kolegów i koleżanek. Nagrodą będzie dla nich maskotka "Słodziak". W naszej szkole do gangu Słodziaków przystąpiła klasa I i II. Otrzymali oni mini-albumy na naklejki, które inspirowały do codziennego głośnego czytania. Za codzienne czytanie przez 10 minut książki w domu potwierdzone podpisem rodzica otrzymywali od nauczyciela naklejkę. W ten sposób rozwijali pasję głośnego czytania. Dodatkowo uczniowie klasy pierwszej mieli narysować własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków, a klasy drugie mieli wykonać komiksy. Z naszej szkoły prace wykonali uczniowie klasy pierwszej: Lena Ryszczyk i Jakub Kowalczyk. Prace zostały przesłane w formie zdjęć dokumentujących dzieło. Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" nastąpi 19.11.2018r.

GALERIA

Konkurs edukacyjny

Próbna ewakuacja w naszej szkole 19 października 2018


19.10.2018r. odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole. W tym celu przybył do nas młodszy brygadier Mariusz Gosławski z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłobucka. Tematyką ćwiczenia było sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji, które obejmowało praktyczną ewakuację z zagrożonego budynku. Głównym celem ćwiczenia było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia, sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu, sprawdzenie umiejętności powiadamiania o zagrożeniu służb ratunkowych, a także sprawdzenie przestrzegania zasad ewakuacji. W ewakuacji uczestniczyli uczniowie klas I - VIII oraz przedszkolacy. Po sygnale "ewakuacja" uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Zbiórka na boisku sportowym była potwierdzeniem, że wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować w wyznaczonym czasie. Należy podkreślić, że uczniowie bez paniki wykonali zadanie próbnej ewakuacji. Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach trudnych, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie.

GALERIA

Próbna ewakuacja

Wycieczka do Łodzi 18 października 2018


18.10.2018r. uczniowie klasy V wraz z opiekunami: p. G. Filak i p. J. Ząbkowską pojechali na wycieczkę do Łodzi. Uczniowie zwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie obejrzeli szerokie zbiory narzędzi i maszyn włókienniczych: maszyny od najstarszych jak wrzeciona i kołowrotki, po krosna pneumatyczne z lat 60. XX w. Oprócz zbiorów zwiedzili wystawy: "Rekonstrukcja tkanin z przełomu XIX i XX w." i "Z modą przez XX wiek". Widzieli również maszyny w ruchu: krosna, przewijarki, cewiarki. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty z programowania i robotyki w Experymentarium. Uczniowie wykonali podstawę jezdną, zbudowali pułapki na mysz wykorzystujące czujniki dotyku, stworzyli robota sprzątającego z wykorzystaniem czujnika koloru, nauczyli się zasad programowania. Po warsztatach uczniowie zwiedzili główny deptak Łodzi: ul. Piotrowską, która jest ozdobiona rzeźbami plenerowymi wykonanymi z brązu, które przedstawiają sławne osoby związane z miastem. Tworzą one tzw. Galerię Wielkich Łodzian: Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta. Na zakończenie wycieczki udali się do restauracji Pizza Hut, gdzie zjedli smaczny posiłek. Do domu wrócili w dobrych nastrojach.

GALERIA

Wycieczka do Łodzi

Mistrzostwa Małego Rejonu Szkolnego Związku Sportowego 16 października 2018


W dniu 16.10.2018r. odbyły się na Orliku w Pankach Mistrzostwa Małego Rejonu Szkolnego Związku Sportowego. Brały w nich udział szkoły z gminy Panki i Krzepic. Nasza szkoła w składzie: Chrzan Sebastian, Derżko Oliwier, Kluba Mateusz, Kowalski Jakub, Rudlicki Ignacy, Chęciński filip, Więcławik Jakub, Włodarczyk Wiktor zajęła III miejsce. Wyprzedziły nas tylko SP. Panki i SP Krzepice nr 1.

GALERIA

Mistrzostwa

Europejski Tydzień Kodowania 15 października 2018


W dniach 15-19 października 2018r. nasza szkoła brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Czym jest Europejski Tydzień Kodowania? Europejski Tydzień Kodowania zainicjowali 3 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Celem inicjatywy jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Umiejętność programowania jest niezwykle ważna dla przyszłości rynku pracy, ale równocześnie pozwala na rozwój kreatywności i wzmocnienie takich kompetencji jak myślenie algorytmiczne i praca grupowa.

GALERIA

Tydzień Kodowania

Dzień Edukacji Narodowej 15 października 2018


W poniedziałek, 15 października 2018r. nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Za organizację obchodów tego święta odpowiedzialne były klasy: VII i VIII wraz z nauczycielami: panią U. Szczepaniak, panią G. Jędrak, panią B. Fajer, panem M. Marć. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Burmistrz Krystian Kotynia, Przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele, czynnie pracujący nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Najpierw głos zabrała pani Dyrektor D. Szczepaniak, która przywitała zaproszonych gości, złożyła życzenia emerytom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta oraz wręczyła nagrody dyrektora oraz książki "Polskie Symbole Narodowe". Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna. Były przemówienia, piosenki, wiadomości z życia szkoły, humorystyczne scenki traktujące o szkole i pokaz mody nauczycielskiej. Na wybiegu pokazano kolekcję, która idealnie pokazuje, czym powinien kierować się nauczyciel podążający ścieżką rozwoju zawodowego. Zaprezentowane stroje: polonisty, przyrodnika, matematyka, bibliotekarza i historyka wyróżniły się oryginalnością i pomysłowością .Na wybiegu królowały dodatki bez których nauczyciel nie może się obyć. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim o czym świadczyły gromkie brawa. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

GALERIA

Dzień Edukacji Narodowej

Pasowanie na ucznia pierwszej klasy 11 października 2018


11.10.2018r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu młodego człowieka. Na ślubowanie do szkoły przybyli rodzice pierwszoklasistów, Sekretarz Miasta i Gminy Krzepice - pan Zbigniew Sosin ora Sołtys Zajączek Pierwszych - pani Barbara Pilarz. Pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni - pani Marii Słomian zaprezentowali dorobek swojej przeszło miesięcznej pracy. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment: uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pasowania dokonała pani Dyrektor Daniela Szczepaniak, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia pierwszej klasy". Następnie głos zabrał pan Sekretarz, który życzył uczniom samych sukcesów i godnego reprezentowania szkoły oraz pani Sołtys, która obdarowała uczniów cukierkami. Po akademii, wręczeniu dyplomów i słodkich upominków pierwszoklasiści przeszli wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi na poczęstunek.

GALERIA

Pasowanie

Wyjazd do teatru 2 października 2018


02.10.2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na niezwykle widowiskowy spektakl muzyczny, którego scenariusz oparty jest na kanwie najpiękniejszej powieści wszech czasów pt. "Tajemniczy ogród". Opowieść Frances Hodgson Burnett`s opisuje losy sieroty Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego wuja. Jego dom i ogród skrywa pewną tajemnicę. Urocze, wzruszające i ponadczasowe przedstawienie dostarczyło naszym uczniom mnóstwa wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

GALERIA

Wyjazd do teatru

Lekcja biblioteczna 1 października 2018


01.10.2018r. bibliotekę w naszej szkole odwiedziła klasa pierwsza. Dzieci przyszły na lekcję biblioteczną z Panią wychowawczynią. Na początku uczniowie dowiedzieli się co to jest biblioteka, co muszą zrobić aby wypożyczyć książki oraz jak należy traktować wypożyczone książki. Potem były książkowe zagadki oraz wspólne zwiedzanie biblioteki, ponieważ większość z dzieci była tu po raz pierwszy. Na zakończenie każde dziecko wypożyczyło sobie jedną książeczkę do domu. Mamy nadzieję, że będą oni stałymi bywalcami naszej szkolnej biblioteki.

GALERIA

Lekcja

Dzień Chłopaka w szkole 30 września 2018


Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W związku z tym, że w tym roku święto to wypada w niedzielę, w naszej szkole obchodzone było pierwszego października. Uroczystość przygotowały uczennice klasy V wraz wychowawczynią - panią Grażyną Filak. Na chłopców czekała niespodzianka - ciekawe konkursy i zabawy. Chłopcy musieli zatańczyć, wiązać krawat, kroić cebulę i jabłko, oraz upleść warkocza. Wszyscy świetnie się bawili. Konkurencje wygrał uczeń klasy IV - Piotr Staśkiewicz, natomiast najlepszym tancerzem okazał się Bruno Wydmuch - uczeń klasy II. Na koniec uczestnicy konkursów otrzymali własnoręcznie wykonane medale. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!.

GALERIA

Dzień Chłopaka

Wizyta uczniów w Urzędzie Gminy w Krzepicach 27 września 2018


27.09.2018r. uczniowie klasy V wraz z opiekunami: panią Grażyną Filak i panią Joanną Ząbkowską pojechali do Urzędu Gminy Krzepice. Piątoklasiści spotkali się z Burmistrzem i Sekretarzem Gminy w towarzystwie których zwiedzali budynek Urzędu Gminy. W swoim gabinecie pan burmistrz - Krystian Kotynia opowiedział na czym polega praca burmistrza, czym zajmują się podległe mu urzędy, a chętni uczniowie mogli zasiąść w fotelu pana burmistrza. W dalszej części wycieczki uczniowie odwiedzili Bibliotekę Miejską, w której na chętnych czeka ponad 30 tysięcy książek oraz czytelnie gdzie można również "surfować" w Internecie.

GALERIA

Wizyta

Wycieczka do Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha 27 września 2018


27.09.2018r. uczniowie naszej szkoły z klas VI - VIII wraz z opiekunami: p. M. Piśniak, p. D. Smorąg i p. U. Szczepaniak wzięli udział w wycieczce rowerowej do Napoleona, gdzie znajduje się Muzeum 303 poświęcone polskim pilotom z Bitwy o Anglię. Muzeum obejmuje dwie części - otwartą, w której stoją cztery samoloty: Mirage III, Mig 23MF, Mig 21 SMT, TS11 - ISkra i śmigłowiec Mi - 2. W części zamkniętej znajdują się mundury, odznaczenia, sztandary, dokumenty i modele - elementy wyposażenia lotników polskich oraz ich przeciwników - lotników Luftwaffe - z okresu II wojny światowej. Na zakończenie zwiedzania eksponatów muzealnych wszyscy uczestnicy wycieczki wpisali się do księgi pamiątkowej oraz zrobili sobie zdjęcie pamiątkowe przy zbiorach muzealnych. Była to pasjonująca, żywa lekcja historii.

GALERIA

Muzeum

Akcja "Sprzątanie świata" 24 września 2018


Tegoroczna akcja jest jubileuszowa, ponieważ sprzątamy już od ćwierćwiecza. W tym roku przebiegała w całej Polsce pod hasłem "Akcja -segregacja! 2x więcej, 2x czyściej". Celem 25 edycji było wspomożenie segregacji odpadów w gminach. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które "zamrażamy" w odpadach oraz oszczędność energii i wody. Surowce naturalne są nieograniczone, mamy ich coraz mniej i dlatego musimy wykorzystywać surowce wtórne. Nasza szkoła przystąpiła do akcji 24.09.2018r. Członkowie koła LOP przygotowali apel poświęcony tej tematyce. Po apelu uczniowie wyposażeni w rękawiczki, plastikowe worki na śmieci starali się oczyścić teren wokół szkoły.

GALERIA

Sprzątanie

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 24 września 2018


Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Pojawiły się plakaty, ulotki, hasła. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które miały miejsce 24.09.2018r. Wcześniej kandydaci przypomnieli uczniom obietnice przedwyborcze. W wyborach wzięło udział 62 uczniów. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Potem nastąpiło otwarcie urny i liczenie głosów przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Spośród oddanych głosów największą ilość uzyskał uczeń klasy VII - Jakub Więcławik, pozostali uczniowie: Oliwia Kot i Antoni Lipski pełnić będą rolę zastępców przewodniczącego. Gratulujemy!!!.

XXXX Bieg Jesienny im. red. Tomasza Hopfera w Parzymiechach 23 września 2018


23 września 2018r. w Parku NZOZ OTUA w Parzymiechach miał miejsce XXXX Bieg Jesienny im. red. Tomasza Hopfera. Celem imprezy jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kowalczyk - klasa I, Adamczyk Olga - klasa II, Owczarek Nicola - klasa IV, Staśkiewicz Piotr - klasa IV, Adamczyk Kacper - klasa V, Kostek Miłosz - klasa V. Pierwsze miejsce na dystansie 500 metrów zajął Miłosz Kostek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

GALERIA

Bieg

Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" 21 września 2018


21.09.2018r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami pojechali do Częstochowy do kina Cinema City. Uczniowie poznali historię Dywizjonu 303 i jego pilotów, bez których zwycięstwo nad Niemcami w bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Bohaterów, których odwagę przewyższał jedynie ich patriotyzm. Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. "Losy oficerów zapierają dech w piersiach. Początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach RAF tworzą Dywizjon 303, który nie miał sobie równych". Uczniowie po obejrzeniu filmu byli wzruszeni i zadowoleni. Była to dla nich ciekawa lekcja historii.

"Opowieść o groszkach, księżniczkach i miłości" 17 września 2018


17.09.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru Amuzado z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Opowieść o groszkach, księżniczkach i miłości". Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Przedszkolaki razem z aktorami klaskały, pokazywały i bawiły się podczas przedstawienia. Wszystkim bardzo się podobało, dzieciaki były bardzo zachwycone i radosne.

Międzynarodowy Dzień Kropki 14 września 2018


14.09.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Kropki. Jest to trochę podchwytliwe święto, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego jakim jest kropka, ale coś znacznie głębszego. Tego dnia uczniowie, nauczyciele mieli na sobie ubrania w kropeczki. Następnie oglądaliśmy film o Vashti, oparty na opowieści H. Reynoldsa "The Dot", który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Odbyło się wielkie liczenie kropek, kolorowanie działań matematycznych. W ten sposób powstała galeria kropkowych prac. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów.

GALERIA

>Dzień Kropki

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 3 września 2018


03.09.2018r. rozpoczął się kolejny rok szkolny 2018/2019. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym, a następnie udali się do budynku szkoły. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Daniela Szczepaniak, która powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli, przedstawiła kadrę pedagogiczną oraz wychowawców klas i życzyła samych radosnych chwil i sukcesów w nowym roku szkolnym. Panie A. Grzelińska i R. Kistela odczytały listy od Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy z obawą i niepewnością obserwowali całe to wydarzenie. Zrobimy wszystko, aby czuli się dobrze w naszej szkole. Po uroczystym powitaniu uczniowie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych, aby spotkać się z wychowawcami, koleżankami i kolegami.

GALERIA

Rozpoczęcie roku szkolnego